افشای رقم قرارداد کریم باقری با تیم ملی؛ هر بازی صد میلیون تومان

کریم باقریدویچه وله: کریم باقری که با درخواست دراگان اسکوچیچ به عضویت کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران درآمد از جمله افرادی است که مشخص شده خبر دستمزد ۱۰۰ میلیون تومانی‌اش برای همراهی تیم ملی در هر بازی‌ صحت دارد.

پس از افشای اسناد حقوق و پاداش‌های عجیب عزیزی خادم، رئیس عزل شده فدراسیون فوتبال به مشاوران رسانه‌ای‌اش، و در ادامه ارقام دریافتی اعضای فدراسیون فوتبال در دوران ریاست او، این بار ارقام دریافتی کادر دراگان اسکوچیچ از سوی خبرگزاری ایسنا منتشر شده است. بر اساس گزارش ایسنا، مشخص شده که کادر اجرایی و فنی تیم ملی نیز در دوران ریاست عزیزی خادم نه تنها حقوق‌های قابل توجهی داشته‌اند که پاداش‌های هنگفتی نیز به آنها تعلق گرفته است.
دستمزد کریم باقری
کریم باقری به عنوان دستیار دراگان اسکوچیچ، با قرارداد صد میلیون تومان به ازای هر بازی، مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان برای ۹ مسابقه دریافت کرده و مازاد بر این، مبلغ ۹۱۵ میلیون تومان به اضافه ۵۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هم "پول تو جیبی" یورویی از فدراسیون گرفته است. به این ترتیب جمع حقوق و مزایای کریم باقری ظرف یک سال همکاری با فدراسیون فوتبال بالغ بر یک میلیارد و ۸۶۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده است.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران، در یک سال گذشته هنگام‌ برگزاری اردوها، از تمرینات تیم پرسپولیس جدا و به تیم ملی ایران ملحق می‌شد. اسکوچیچ به واسطه شخصیت کاریزماتیک باقری خواستار حضور او در کادرش برای برقراری نظم و انضباط میان بازیکنان بود.

دیگر عضو فنی تیم ملی مهرداد خانبان، آنالیزور تیم ایران است که قرارداد او و فدراسیون به صورت پیمانکاری منعقد شده بود. خانبان نیز برای هر بازی تیم ملی مبلغ ۷۰ میلیون تومان دریافت کرده است که مجموع دریافتی او برای این منظور بالغ بر ۸۴۰ میلیون تومان است. او البته با دریافت ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پاداش و ۲۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان (معادل یورویی‌اش) بیش از ۸۷۵ میلیون تومان دریافتی از فدراسیون فوتبال داشته است.
بالاتر از سقف حقوقی سال ۱۴۰۰
جدا از باقری و خانبان، محمود رضا رضایی، مدیر رسانه‌ای پیشین تیم ملی نیز عضو دیگری است که علاوه بر حقوق ماهانه ۳۵ میلیون تومانی، با ۱۸۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پاداش و ۵۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان "پول تو جیبی" (معادل یورویی آن)، جمعا ۶۰۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دریافتی از فدراسیون داشته است.

علی اصغر قربانعلی‌پور نیز که به عنوان مربی بدنساز از اواسط مراحل انتخابی به تیم فنی اضافه شد، با حقوق ماهانه ۸۰ میلیون تومان و پاداش ۶۰۹ میلیونی، در طی شش ماه همراهی تیم ملی یک میلیارد و ۱۱۵ میلیون تومان از فدراسیون دریافت کرده است.

کادر فنی و اجرایی تیم ملی در شرایطی چنین ارقامی از فدراسیون دریافت کرده‌اند که سقف حقوق و مزایای نهادهای عمومی غیر دولتی در سال ۱۴۰۰ برای رده‌های بالای مدیریتی مبلغ ۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین شده بود.
+6
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  danyou - تل آویو، اسرائیل
  یعنی میشه ماهی ۴۹۰۰ دلار . که در واقع هیچی نیست . ببین پول ایران رو چطور بی ارزش کردن این آخوندها.
  0
  3
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۹
  ۴۰
  Ali Shams - زوریخ، سوییس
  خو چیزی نیست که!. میشه کمی بیشتر از ۳هزار یورو. حالا فرض کنید. حداکثر ۱۵ بازی تا ماههای آینده تیمرو همراهی کنه میشه نزدیک ۵۰ هزار یورو!
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.