دختر لرستانی تصویر خامنه ای را در میدان الیگودرز به آتش کشید

در روزی که یک دختر دلر در شهر الیگودرز با تصویر علی خامنه‌ای غوغا به پا کرد، اعتراضات بالاخره به تهران رسید.
تظاهرات اعتراضی علیه حکومت ایران که به دنبال جهش قیمت مواد غذایی و کالاهای اساسی آغاز شده به‌رغم خشونت ماموران امنیتی در چندین شهر از جمله «شهرکرد»، مرکز استان چهارمحال و بختیاری همچنان ادامه دارد.
 
اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف ایران که با خشونت و تیراندازی ماموران امنیتی مواجه شده، در شهرکرد شدت گرفته و مردم این شهر شامگاه دوشنبه، 26 اردیبهشت نیز به خیابان‌ها آمده و با شعار علیه سران نظام و فریاد «مرگ بر دیکتاتور» خشم و نارضایتی خود را نسب به اوضاع کشورشان ابراز کردند.
 
تصاویری که به‌تازگی از اعتراضات روزهای گذشته در استان چهارمحال و بختیاری منتشر شده زخمی شدن یک کودک و تعداد دیگری از معترضان را نشان می‌دهد که هدف شلیک تیرهای ساچمه‌ای نیروهای امنیتی قرار گرفته‌اند.
 
تظاهرات در شهرهای استان چهارمحال و بختیاری که پس از خوزستان اکنون به کانون اعتراضات در ایران تبدیل شده همچنان شاهد حضور پرشمار معترضان است. مردم در شهر هفشجان بار دیگر به پایگاه بسیج حمله کردند و شیشه‌های یک حسینیه را در این شهر شکستند.
دو روز پیش اکانت توییتر «1500 تصویر» که اخبار اعتراضات ایران را منتشر می‌کند، با انتشار تصاویری از کشته شدن یک جوان معترض به گرانی‌ها به نام « سعادت هادی‌پور» در جریان تظاهرات مردم شهر هفشجان خبر داد.
 
اعتراضات مدنی مردم ایران در حالی ادامه یافته که قوه قضائیه این کشور تهدید کرده همراه با سپاه و دیگر نیروهای امنیتی برای سرکوب وارد عمل می‌شود.
 
غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه در این خصوص هشدار داد که «همه دستگاه‌های نظامی، انتظامی، امنیتی از جمله قوه قضائیه باید در این زمینه تمام تدبیر و تلاش خود را به‌کار گیرند» تا با کسانی که به ادعای او «آرامش جامعه را بهم می‌زنند» برخورد شود.
 
با وجود تهدیدات صریح قوه قضائیه و موج خشونت و سرکوب از سوی نیروهای امنیتی و انتظامی علیه معترضان، اعتراضات نسبت به روزهای گذشته در ایران روندی رو به افزایش را نشان می‌دهد.
+183
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  سپاه , سپاه ! مردم را ترساندن از سپاه شده سوپاپ اطمینان نظام اخوندی ! ای لعنت بر تک تک افراد سپاه پاسداران که چماقی شدن در دست اخوندهای دین فروش برای سرکوب مردم ایران . مسئولا" و نیروهای سپاه پاسداران باید به خود ایند و از این بیشتر برای اخوند جماعت مفت خور هم وطنان خودشان را به قتل نرسانن و سرکوبشان نکنن .
  2
  53
  ‌سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۷
  ۶۵
  خوش باور - تهران، ایران
  مرک بر پفیوز .و مرک بر ایرانی ستیز .
  4
  21
  ‌سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.