بیشترین آمار زندانیان ایرانی خارج از کشور مربوط به کشور ترکیه است

محوطه زندان سیلیوری در شهر استانبولدویچه وله: رییس دبیرخانه "شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم" قوه قضاییه ایران اعلام کرد بیشترین آمار زندانیان ایرانی خارج از کشور مربوط به کشور ترکیه است. مواد مخدر و جعل اسناد از جمله جرایم این زندانیان معرفی می‌شود.

جرایم مربوط به مواد مخدر، اقامت غیر مجاز یا ورود غیر مجاز و موضوعات مربوط به ضرب و جرح، جعل اسناد و کلاهبرداریبیشترین جرایم زندانیان ایرانی خارج از کشور است.

رئیس دبیرخانه "شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم" قوه قضاییه  با اعلام این مطلب بیشترین تعداد زندانیان ایرانی خارج از کشور را مربوط به کشور ترکیه دانست.

به گفته علیرضا ساوری "کمیته تخصصی پیشگیری از وقوع جرم ایرانیان خارج از کشور با موضوع بررسی ساز و کارهای اجرایی در حوزه خبررسانی، هشداردهی و اعمال کنترل و محدودیت‌های بیشتر مبادی خروجی" تشکیل شده و تا کنون دو جلسه برگزار کرده است.

این مقام قضایی "ارتقاء آگاهی‌های عمومی و گسترش فرهنگ پیشگیری از وقوع جرم برای اتباع ایرانی مقیم خارج از کشور و یا هم‌وطنانی که قصد عزیمت به خارج از کشور را دارند" از اهداف اصلی تشکیل این کمیته عنوان کرد.

به همین منظور درحال‌حاضر  "سامانه توصیه‌های مسافرتی" راه‌اندازی شده است. این سامانه زیر نظر وزارت امور خارجه است و به گفته ساوری "یک نسخه از محتواهای پیشگیرانه تولید شده توسط دستگاه‌های عضو کمیته تخصصی پیشگیری از جرائم ایرانیان خارج از کشور به‌ صورت مستمر در داخل سامانه مذکور بارگزاری خواهد شد."

بهمن ماه گذشته معاون قوه قضاییه اعلام کرد حدود چهار هزار ایرانی خارج از کشور زندانی هستند که دو هزار نفر آنها در ترکیه در حبس به سر می‌برند.
+23
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  mojtaba1010 - لندن ، انگلستان
  مرکز دانشگاهیان و اساتید حرفه‌ای میباشد ؟!!!
  0
  0
  شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.