آغاز پخش اعترافات اجباری همزمان با ادامه اعتراضات در شهرهای ایران

پخش اعترافات اجباری پدر وعموی یکی از کشته شدگان اعتراضات اخیر
اعتراض‌های مردمی در شهرهای ایران که ‌هم‌زمان با موج جدید گرانی‌ها آغاز شدند، شامگاه یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت، نیز ادامه یافتند و بسیاری از مردم بار دیگر به خیابان‌ها آمدند و با سردادن شعارهایی مثل «مرگ بر دیکتاتور» مخالفت خود را با نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند. ماموران حکومتی نیز با تیراندازی هوایی و شلیک گاز اشک‌آور و گلوله‌های ساچمه‌ای به اعتراض آنان پاسخ دادند. ویدیوهای منتشرشده در رسانه‌های اجتماعی و گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که در برخی شهرها از جمله شهرکرد و تهران، فضای شدید امنیتی حاکم است و اینترنت اختلال دارد.
در روز یکشنبه، فضای پایتخت ایران کاملا امنیتی بود و تصاویری از حضور نیروهای امنیتی در میدان صادقیه، پارک دانشجو، میدان منیریه، میدان هفت‌حوض و میدان ونک و آتش‌ زدن تعدادی لاستیک در بزرگراه آزادگان منتشر شد.
+46
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا

  این عذاب خدا برای قومی است که در عین آسایش و بهترین رفاه ریختند تو خیابان سال 57 و مشتی آخوند وحشی را اوردند سر کار. اینها همانهایی هستند که می خواستید. اینهم نتیجه اش. حالا هم زندگی بهتر می خواهید باید هر چی آخونده تو ایران زنده بسوزانید تا ایران ازاد شود
  3
  31
  دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  [::machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. قبر هه چی مرداره تبسیل به توالت عمومی کنید که حداقل نفعش به ملت برسه، هر چی خوک زاسه و دکان خدافروشی است تبدیل به مدرسه و سر پناه برای بیسرپناهان، اسم عربی تو اون مملکت ممنوع حتی اگر پسر شاه برگرده باید اسم منحوس راضا را عوض کنه.
  0
  4
  دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۹
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  اولین اعتراف روپرویز نیکخواه باب کرد فیزیکدان مارکسیست، سال ۵۱ توی زندان شاه گفت که متحول شده و بخاطر اینکه شاه به دهقانان توی اصلاحات ارضی زمین داد پشت شاه می ایسته میخواد تمام دنیا بدونن خبرنگاران خارجی هم اعترافاتش رو پخش کردن بنفع شاه شد. بعدرضابراهنی اعترافاتش پخش شد، که گفت مارکسیست اسلامی جعلیه و مارکسیسم هیچ ارتباطی به اسلام نداره، اما براهنی بعد از ازادی رفت امریکا، و حرفش روپس گرفت. اون موقع اعتراقات توی رادیو و روزنامه پخش شد ، حالا تلویزیون. البته امریکا هم توی برنامه مک کارتی بر علیه مارکسیستها شد هر کس رو به ظن مارکسیسم تعصیب کردند از جمله چارلی چاپلین. ولی امریکا از ترس بخطر افتادن دموکراسی و قیام مردم طرح مک کارتی رو در سال ۱۹۵۴منسوخ اعلام کرد در حالیکه که شاه ادامه داد،
  2
  0
  دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.