وزیر آموزش و پرورش از تغییر کتاب های درسی ایران به دستور علی خامنه‌ای خبر داد

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش از تغییر کتاب‌های درسی دانش‌آموزان از سال آینده تحصیلی بر اساس دستور علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، خبر داد.

آقای نوری به خبرگزاری صدا و سیما گفت مطالبی که به گفته او «غیرکاربردی است و منفعتی برای دانش‌آموزان ندارد، از کتاب‌های درسی دانش‌آموزان حذف خواهد شد.» او توضیح بیشتری در مورد این محتوای «غیرکاربردی» که سال‌ها به دانش‌آموزان درس داده شده است، نداد.

در چند سال اخیر حذف و تغییر محتوای کتاب‌های درسی توسط سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ایران که نقش مهمی در تدوین و تغییر کتاب‌های درسی دارد جنجال‌برانگیز شده است.

در یک نمونه حذف انتگرال از کتاب‌های درسی دانش‌آموزان دبیرستانی حاشیه‌ساز شد.

در نمونه‌ای دیگر، یک فهرست طولانی از حذفیات کتاب‌های درسی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان از جایگزینی ادبیات حکومتی پس از انقلاب ۵۷ به جای ادبیات کلاسیک ایران داشت.

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی همچنین در حال برنامه‌ریزی برای گنجاندن مطالب ضدآمریکایی در کتاب‌های درسی است اما گفته است این تغییرات با تذکر رهبر جمهوری اسلامی انجام خواهد گرفت.
+12
رأی دهید
-95

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  واقعاً تصمیم خوب و بجایی هست. چه ربطی به دانش‌آموزان دارد که انسان مثلا نعودرتال یا انتگرال بوده. چون ما معتقد به آدم و حوا هستیم که از همون اول شبیه خودمون بودند.
  43
  6
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  بیشترین قسمت مطالب غیر کاربردی مذهب است
  2
  25
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
  ۴۰
  rahjoo - مازندران، ایران

  این گراز پیر و خرفت فکر کرده لنین هست.هر غلطی بکنه بازهم این کشور به دین و اسلام و خون و خونریزی در جهت منویات مفعول کبیر برنخواهد گشت. یکی بره از تو بیت بکشه اینو بیرون بیاره کف خیابون ببینه جامعه چقدر از خامنه ای و سپاه و دینداری حکومتی متنفره!. مشاورای کودنش بخاطر افسردگی سید علی بهش نمیگن که تو ایران چخبره .اینم نشسته با صحیفه سجادیه اون جیم فنگی کربلا و نهج البلاغه دروغین، هی داره علی وار کشت و کشتار میکنه برای امت واحده!!
  5
  28
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰
  ۴۴
  خردگرا - برن، سوییس

  خوشهالم که علی روضه خوان با این کارهای پلیدش ، گامی بلند به سوی نابودیه خودش و آزادی سرزمین مادریه ما از اهریمن ملایان برمیدارد.
  3
  26
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۱
  ۵۷
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  پیر خرفت زده به سیم آخر!. نسل بالای ۶۵-۷۰ ساله که دیده بودن و میفهمن یکی یکی دارن میمیرن و این عنتر شستشوی مغزی نسلهای گیج جوانترو شروع کرده
  4
  26
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۵
  ۳۲
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا

  یه احمق بی سواد ننه بابا عراقی چه میدونه انتگرال پایه فیزیک و ریاضی است. فیزیک، ریاضی و شیمی علوم اصلی برای پیشرفت علم و تکنولوژی و بهبود زندگی بشریت.
  3
  31
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۷
  ۶۱
  vg2000 - اسلو، نروژ
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. صد دفعه گفتم برو گمشو بیرون از این سایت
  4
  22
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۵
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  [::vg2000 - اسلو، نروژ::]. صد دفعه گفته نکردی. یه بار دیگه شمرده کن.
  18
  7
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۱
  ۱۰۵
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. کاملا حق با شماست یا فاطمه زهرا. انتگرال در زندگی «کاربردی» ندارد. حضرت امام که تمام عمر پربرکت خود را در بشکه سپری فرموده بودند ، هموراره تأکید داشتند، انتگرال مال خر است. به کودک فقط تقخیذ بیاموزید.
  4
  5
  یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.