افشاگر و محقق اصلی جرائم پرونده تخلفات هلدینگ یاس بازداشت شد

سایت رویداد 24: اطلاعاتی که به دست رویداد۲۴ رسیده نشان می‌دهد افشاگر و محقق اصلی جرائم پرونده تخلفات هلدینگ یاس بیش از دو ماه است که در بازداشت موقت به سر می‌برد و هنوز اجازه دسترسی به وکیل را هم ندارد.

تخلفات هلدینگ یاس یکی از بزرگترین پرونده‌های فساد در ایران است که پرونده آن ۵ سال پیش در قوه قضاییه باز شد. از حکم پرونده می‌دانیم که عیسی شریفی به ۲۰ سال حبس تعزیری، رد مال و جزای نقدی محکوم شده و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز از او به بیت المال برگشت داده شده است. همچنین محمود سیف به ۳۰ سال حبس تعزیری، همچنین محمود خاکپور به ۵ سال و شش ماه و مسعود مهردادی ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

به جز این هیچ اطلاعی از سیر پرونده که گفته می‌شود بیش از ۱۸۵ جلد کیفرخواست داشته وجود ندارد؛ چراکه پرونده در دادگاه نظام مورد رسیدگی قرار گرفته و همین موضوع دلیلی است که هیچ اطلاعاتی از مهمترین پرونده‌های فساد در تاریخ ایران در اختیار افکار عمومی قرار نگیرد.

رسیدگی به پرونده فساد هلدینگ یاس و تحقیق درباره آن از سال ۱۳۹۶ با دستور رهبر انقلاب انجام شد و سرلشکر حسین باقری فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح نیز مسئول اصلی رسیدگی به تخلفات این پرونده بود. حالا بعد از سال‌ها که پرونده در دادگاه‌های غیرعلنی رسیدگی شده و گزارشهای درباره میزان فساد در آن منتشر شده، خبری به دست رویداد۲۴ رسیده که نشان می‌دهد آقای (م.ق) مدیر تصفیه گروه توسعه اقتصادی یاس و کاشف اصلی جرائم کلان این پرونده، بازداشت شده است.

از دلیل بازداشت (م.ق) اطلاعاتی در دست نیست اما اخبار رسیده به رویداد۲۴ حاکی است که او بیش از ۲ ماه است که در بازداشت موقت است و هنوز اجازه دسترسی به وکیل را ندارد.

باتوجه به صحه دادگاه به اتهامات وارده به مدیران شرکت یاس و صدور رای بازداشت و رد مال توسط مدیران وقت شهرداری و هلدینگ یاس، بازداشت عاملین اصلی کشف این فساد بزرگ مالی جای سوال و ابهام دارد.
+48
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد
  "ابن‌هرمه" به نزد منصور (خلیفه عباسی) آمد، منصور وی را عزیز داشت و تکریم کرد. و پرسید؛ چیزی از من بخواه!. گفت؛ به کارگزارت در مدینه بنویس که هر گاه مرا مست گرفتند، مرا حد نزنند!. منصور گفت:. "ابطال حدود" را راهی نیست،. چیز دیگری بخواه و اصرار کرد. اما ابن‌هرمه بیشتر اصرار کرد!. سرانجام منصور گفت به کارگزار مدینه بنویسند:. هرگاه "ابن‌هرمه" را مست نزد تو آورند وی را هشتاد تازیانه بزنید و آورنده‌اش را صد تازیانه!!. از آن پس ابن‌هرمه مست در کوچه‌ها میرفت و کسی معترضش نمی‌شد!*
  1
  5
  شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.