اظهارات خنده دار ائمه جمعه در توجیه کمبود: کسانی که ماکارونی دوست ندارند عامل کمبودند

 یوسف طباطبایی‌نژاد، نماینده علی خامنه‌ای در نماز جمعه اصفهان در اظهار نظر مضحکی گفت کسانی که ماکارونی دوست ندارن عامل گرانی آن هستند.احمد خاتمی نیز گفت:مشکلات اقتصادی کشور از دهه 1350 آغاز شده و دولتهای بعد از انقلاب همگی تلاش کردند تا این مشکلات را حل کنند ولی چندان موفق نبودند.
در ادامه اعتراضات مردمی در خیابان‌ها و انتشار ویدئوهای فراوان در شبکه‌های اجتماعی، ویدئوهایی هم از تجمع و اعتراض مردم نیشابور به گرانی‌های اخیر در صبح روز شنبه، ۲۴ اردیبهشت، منتشر شده است.

یکی از این ویدئوها تجمع مردمی را نشان می‌دهد که شعار می‌دهند «نیروی انتظامی، حمایت، حمایت».

در همین حال از صبح روز شنبه پیام‌هایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است حاکی از این که اینترنت موبایل در چند شهر از جمله زاهدان و بهبهان ضعیف یا به طور کامل قطع شده است.

اما به دلیل عدم پوشش رسمی و آزاد این گونه اخبار در ایران، رادیوفردا قادر به تایید مستقل آنها نیست. رادیوفردا همچنین ویدئوهایی را که از صبح روز شنبه منتشر شده پس از راستی‌آزمایی منتشر خواهد کرد.

شماری از شهرهای ایران شامگاه جمعه، ۲۳ اردیبهشت، بار دیگر صحنه اعتراضات مردمی بود، در حالی که ویدیوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی در برخی از شهرها به تیراندازی و شلیک گاز اشک‌آور نیز متوسل شده‌اند.
بر اساس گزارش‌ها، گستره اعتراضات تاکنون بیشتر در شهرهای غربی ایران بوده و شامگاه جمعه نیز شهروندان بروجرد و دورود در لرستان، جونقان و فارسان در استان چهارمحال بختیاری، و دهدشت در استان کهگیلویه و بویراحمد به برگزاری تجمعات اعتراضی اقدام کرده‌اند.

در ویدیویی که از اعتراضات شهر فارسان منتشر شده صدای تیراندازی شنیده می‌شود، اما مشخص نیست که آیا شلیک تیر هوایی بوده و آیا کسی نیز در این تیراندازی‌ها آسیبی دیده است.

ویدیوها نشان می‌دهد که معترضان در شهرستان دورود شعارهایی علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، سرمی‌دهند. ویدیویی که از جونقان منتشر شده است، فضای امنیتی شدید این شهر را نشان می‌دهد و مشخص است که نیروهای امنیتی اقدام به شلیک کرده‌اند. ماموران امنیتی همچنین در شهرستان بروجرد نیز تیراندازی کرده‌اند که صدای آن در ویدیوها شنیده می‌شود.

از شرق ایران و استان سیستان و بلوچستان هم ویدیویی به دست رادیو فردا رسیده است که معترضان در آن شعار «استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی» سرمی‌دهند. اما مشخص نیست این اعتراضات در کدام شهر سیستان و بلوچستان بوده است.

مقامات ایران تا روز جمعه بازداشت دست‌کم ۲۲ نفر در شهرهای مختلف ایران را تایید کرده‌اند. از شمار بازداشتی‌های احتمالی روز جمعه هنوز گزارشی منتشر نشده و معلوم نیست تیراندازی‌ها خسارات جانی داشته است یا نه.

اعتراضات کنونی در پی افزایش چشم‌گیر مواد غذایی در ایران رخ داده و یکی از کانون‌های آن نیز استان خوزستان و شهرهای ایذه و دزفول و اندیمشک در این استان بوده است.
+12
رأی دهید
-36

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن
  ابله تر و مسخره تر از این جماعت پُر مُدعا و زیاده خواه و سربار و انگل دنیا بخود ندیده !!
  2
  15
  شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۷
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  من فکر می‌‌کنم. مقصر امام "ره" بود. یادش رفت ماکارانی را هم مجانی کند
  3
  16
  شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  البته امام "ره" هم فرمودند. طوری نکنید.که طوری بشود.که مردم فکر کنند.طوری شده است. امروز البته می‌‌توان گفت امام "ره" عزیز. نیستی‌ ببینی یه طوری کردند. که طوری شده که همه فهمیدند.طوری شده. سلطان اینجور کردنها خودت بودی و بس.یه طوری کردی که یک طوری شد.که هیچ کس نفمید. چطوری شد. که اینجوری شد. امروز به دستم رسید. به سلامتی عجوزه امام دوست.
  3
  8
  شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴
  ۵۳
  arya_japan - توکیو، ژاپن
  مقصر دشمن هست که ماکارانی گران شده .او توطعه علیه گرون شدن ماکارانی کرده . و آخوند جماعت مقصر نیست.....
  1
  11
  شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۱
  ۱۰۵
  amonbede - تهران، ایران
  همه مون میدونیم یه مشت و بیسواد و کودن دارن برما حکومت میکنند اما فقط تماشا میکنیم . آینده گان از سکوت و صبر ما حیرت خواهند کرد
  3
  17
  شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۵
  ۶۵
  خوش باور - تهران، ایران
  این گثافت ولد زنا بیسواد را باید فرستاد در گشتارکاه کار کند .نه این کشور اداره کند . این است نتجه آلوده شدن در چاه فاضلاب از کشتن ایرانی بی کناه تا سمت جمهور .روزی خواهد رسید این آشغالها را در سوراخهای فاضلاب سرازیر کرد .
  1
  6
  شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.