شایعات پزشکی که زنان نباید آنها را باور کنند

برخی از توصیه‌های رایج در مورد خوردن برخی مواد غذایی برای کمک به باردار شدن، پشتوانه علمی ندارنددویچه وله: توصیه‌های زیادی را در طول زندگی خود می‌شنوید و گاهی اوقات ممکن است جدا کردن آنچه واقعیت دارد از دیگر توصیه‌ها سخت کار آسانی نباشد.  نشریه Prevention برخی از بزرگترین افسانه‌های پزشکی را معرفی می‌کند و می‌گوید چرا آنها کاملا اشتباه هستند.
برخی غذاها به باردار شدن کمک می‌کنند
اگر برای باردار شدن مشکل دارید، منطقی است که بخواهید هر کاری که می‌توانید برای بچه‌دار شدن انجام دهید، حتی خوردن برخی غذاها. اما خوردن چیزهایی مانند سیب‌زمینی به باردار شدن شما کمکی نمی‌کند. با این حال، طبق مطالعه دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد در سال ۲۰۱۷، خوردن یک رژیم غذایی سرشار از غذاهای گیاهی (که برای سلامت کلی توصیه می‌شود) ممکن است کمک‌کننده باشد.
آب زغال‌اخته عفونت ادراری را درمان می‌کند
در حالی که برخی تحقیقات نشان می‌دهد که آب، عصاره یا قرص‌های کرنبری یا زغال‌اخته ممکن است به پیشگیری از عفونت ادراری کمک کند، شواهد کافی برای این موضوع وجود ندارد.
بیماری‌های مقاربتی همیشه با علائم هستند
بسیاری از بیماری‌های مقاربتی در واقع بدون علامت هستند. زنان شاید حتی متوجه نشوند که به این بیماری‌ها مبتلا هستند. به ‌همین‌ دلیل است که آزمایش STI برای تشخیص این بیماری‌ها و همچنین رابطه جنسی محافظت‌شده بسیار مهم است.
اگر خارش و ترشح دارید، باید عفونت قارچی باشد
اکثر زنان تصور می‌کنند خارش و ترشح آنها به دلیل عفونت قارچی است و آن را با داروهای بدون‌نسخه درمان می‌کنند. اما اینها می‌توانند علائم بسیاری از مشکلات دیگر واژن باشند. کشت‌های واژینال می‌توانند تایید کنند که چه ارگانیسمی باعث علائم می‌شود تا بهترین درمان برای شما تجویز شود.
کربوهیدرات‌ها مضر هستند
برخی از سالم‌ترین الگوهای غذایی، مانند رژیم غذایی مدیترانه‌ای، به‌طور برجسته‌ای حاوی کربوهیدرات‌های فراوانی به‌شکل غلات کامل هستند. مهم این است که از نوع مناسبی از غلات مانند غلات کامل یا کربوهیدرات‌های پیچیده موجود در گیاهان کامل استفاده کنید.
سیکل ماهانه باید ۲۸ روزه باشد
متوسط چرخه قاعدگی ۲۸ روز طول می‌کشد، اما می‌تواند بین ۲۱ تا ۳۵ روز باشد. اگر مدت زمان شما به طور مداوم کوتاه‌تر یا بیشتر از ۲۸ روز است، به این معنی نیست که مشکلی در شما وجود دارد.
کیسه آب گرم برای کاهش درد در دوران پریود
ادامه پریودهای سنگین می‌تواند نشانه‌ای از مشکل باشدپریودهای سنگین طبیعی هستند
در حالی که ممکن است از نظر ژنتیکی مستعد پریودهای سنگین باشید، این بدان معنا نیست که باید یاد بگیرید که با آن کنار بیایید. حتی اگر مادر یا بستگان شما این مشکل را داشته‌اند، پریودهای سنگین می‌تواند نشانه‌ای از مشکل باشد و می‌توان آنها را ارزیابی و درمان کرد.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.