ویدیویی از نجات یکی از بزرگترین و کمیاب‌ترین موجودات دریایی، لقمه‌ماهییکی از بزرگترین و کمیاب‌ترین موجودات دریایی در جنوب شرقی آسیا به طور تصادفی توسط ماهیگیران صید شد و به کمک گروهی از زیست شناسان به دریا بازگردانده شد.

گروهی از زیست شناسان دریایی از کشف یک لقمه‌ماهی بزرگ آب شیرین در معرض خطر انقراض بزرگ در طی یک سفر اخیر به قسمتی دورافتاده از رودخانه مکونگ در کامبوج خبر دادند.

لقمه‌ماهی بزرگ به طور تصادفی توسط ماهیگیران در استخری به عمق ۸۰ متر (۲۶۰ فوت) در مکونگ در استان استانگ ترنگ در شمال شرقی کامبوج صید شد. دانشمندان بازدید کننده به بازگرداندن حیوان زنده کمک کردند.

زب هوگان، زیست‌شناس ماهی در دانشگاه نوادا گفت که یافتن ماهی ۱۸۰ کیلوگرمی و ۴ متری بسیار مهم است.

هوگان گفت: این صید قابل توجه بود، زیرا وجود این ماهی‌های بزرگ را در امتداد رودخانه تأیید می‌کند.

او گفت: این یک بخش بسیار دور از رودخانه است، به خوبی مورد مطالعه قرار نگرفته است، برای شیلات و تنوع زیستی بسیار مهم است، و همچنین بخشی از رودخانه است که در معرض تهدید است.

هوگان که بیش از دو دهه است در مورد تنوع زیستی در مکونگ مطالعه کرده است، گفت که کاهش جمعیت برخی از ماهی‌های آب شیرین در این رودخانه بسیار نگران کننده است.

وی افزود: از لحاظ تاریخی، این بخش از رودخانه ۲۰۰ میلیارد ماهی جوان تولید می‌کرد که پس از آن در طول فصل سیل در سراسر کامبوج و حتی در ویتنام پراکنده شدند.
+48
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  نام لقمه ماهی از کجا آمده؟ به »سفره ماهی«، و یا »پهناماهی« بیشتر می ماند
  2
  9
  شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۰
  ۴۲
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  اولا که لقمه ماهی چه صیغه است؟ به فارسی سفره ماهی و به انگلیسی استینگری است. دوما گونه دریایی آن در معرض خطر طلقی می‌شود و این گونه در تصویر رودخانه ای است. بیشتر محافظت شده طلقی می‌شوند و نه در معرض خطر.
  1
  2
  شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.