توییت جنجالی اولیانوف درباره برجام

اولیانوفنماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در توییتی نوشت که روسیه در حال حاضر نمی‌تواند از ظرفیت خود برای کمک به حصول توافق در وین استفاده کند.

رویداد۲۴ میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین روز جمعه در توییتی در واکنش به خبرنگاری که به نقل از جوزپ بورل چالش‌های پیش روی ایران و آمریکا برای احیای برجام را بازنشر می‌کرد، نوشت: روسیه تحت شرایط دیگر می‌توانست از ظرفیت خود برای کمک به طرفین برای نهایی‌سازی توافق کمک کند، اما در حال حاضر نمی‌تواند.

خبرنگار مذکور در توییتی در پاسخ نوشت: بسیار جالب است. روسیه برای نهایی کردن توافقی که می‌گفتند به طور پیاپی از آن حمایت می‌کنند دخالت نخواهد کرد. این به طور واضح نشان می‌دهد که روسیه اختلافاتش با واشنگتن را بالاتر از تمایلاتش برای کمک به ایران قرار می‌دهد. خوب است که در این زمینه شفاف‌سازی شد.

اولیانوف در واکنش به این توییت بیان کرد: اشتباه می‌کنید. فانتزی‌ها و گمانه‌زنی‌های‌تان را کنار بگذارید. ما به عنوان اشخاص واقع‌بین درک می‌کنیم که نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم زمانی که آمریکا وارد جنگ نیابتی با روسیه شده است، نمی‌توانیم گفتگو‌هایی نتیجه‌بخش بر سر برجام داشته باشیم.

خبرنگار در توییت دیگری اظهار کرد: به عنوان یک شخص واقع‌بین این برایم جای تعجب ندارد. چیزی که مرا به تعجب می‌اندازد این است که شما این مسئله را تایید کردید؛ چراکه حال بسیاری از دنبال‌کنندگان ایرانی به طور واضح می‌فهمند که موضع روسیه چیست و آن "اولویت ما نیست" می‌باشد.

نماینده روسیه در جواب عنوان کرد: شما همچنان در راستای ادعا‌های یکی دوماه گذشته درخصوص اینکه روسیه مانع از نهایی شدن مذاکرات وین شده، به گمانه‌زنی می‌پردازید. آیا درخصوص اینکه این ارزیابی اشتباه بوده است، تجدیدنظر کرده‌اید؟

خبرنگار دیگری در توییتی در این زمینه نوشت: سفیر روسیه در وین دقایقی پیش اینجا صریحا نوشته کشورش در شرایط فعلی دیگر علاقه چندانی به کمک به احیای برجام ندارد. پیش‌بینی می‌شود درآمد امسال روسیه از فروش نفت به ۴۵٪ افزایش به ۱۸۰ میلیارد دلار برسد، مشخص است ترجیح می‌دهد نفت ایران وارد بازار نشود.

دیپلمات ارشد روسیه در پاسخ به این خبرنگار نیز نوشت: من صریحا نوشتم که تحت این شرایط ما در وضعیتی قرار نداریم که بخواهیم کمک خوبی برای نهایی‌سازی مذاکرات وین ارائه دهیم. شما حرف‌های مرا (احتمالا به عمد) اشتباه برداشت کردید و ادعا می‌کنید که روسیه "علاقه‌ای به کمک" ندارد. شرم‌آور است.
+71
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۵
  vikingoslo - اسلو ، نروژ
  روسیه سال هاست ملت ایران رو به گروگان گرفته و با مطیع کردن و ترساندن سران مال پرست و بی‌ابرو در جمهوری اسلامی منجمله علی خامنه ایی و بچه هاش ، اجازه هیچ گونه حرکت و حل اختلافی بین غرب و ایران رو که به نفع ملت ایران باشه رو نمیده . اول جنگ اکرایین غربی‌ها حاضر شدند به خاطر کنترل قیمت نفت خام موقتا از ایران نفت بخرند که همون طور که دیدیم با یه تشر روسیه جمهوری اسلامی جرات نکرد در ایران بی‌پولی و فقر ایرانی‌ها نفت به غرب بفروشه چرا که جمهوری اسلامی و طرف دار‌های اون از ترس مردم خشمگین سال هاست که بی‌شرفی و بی‌ناموسی خودشون رو با نوکری به روسیه بلندتر فریاد میزنند.
  4
  10
  شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۵
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  روسکی‌ها ایرانی‌.چشمتان روشن. ۴۰۰ سال است.که ذره به ذره دنبال نابودی ایران هستند. شما هنوز گیر به ناتو می‌‌دهید.
  4
  11
  شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۱
  ۲۳
  romano - تهران، ایران
  نادان اون ایرانیهایی که فکر میکنند ایران اگر همین دوتا توپ ترقه رو هم که داره طبق برجام پلاس کنار بزاره دوطرف شرقی و غربی میگن برو از زندگیت لذت ببر. قضیه سر تنازع بقاست قدرت نداشته باشی میخورنت استخوانهای کشورت رو هم ول میکنن برای لاشخوری گروههای تروریست منطقه. اینها هر دو به قدرت احترام میزارن اگر قدرت نداشته باشی میکشنت. من طرفدار رژیم نیستم ولی سرنوشت اوکراین و عراق و غیره چرا نتونه تکرار بشه حداقل نشونم بده یک نمونه تو تاریخ خلاف حرف من بوده.
  7
  3
  شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۹
  ۴۳
  sahandogli - لندن، انگلستان
  روسیه بازنده اصلی برجام است و اگر امضل شود تمام تجارت ایران با غرب خواهد بود و ایران تا حدودی از کنترل روسیه خارج می شود . مگر روسیه دیوانه ات که بخواهد و اجازه دهد مستعمره اش برجام را امضا کند و با غرب تجارت کند
  0
  0
  شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.