تیراندازی ماموران امنیتی و ادامه اعتراضات مردمی در شهرهای ایران+ ویدیو

 ماموران امنیتی در شهرستان جونقان چهارمحال بختیاریشماری از شهرهای ایران شامگاه جمعه ۲۳ اردیبهشت بار دیگر صحنه اعتراضات مردمی بود در حالی که ویدیوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی در برخی از شهرها به تیراندازی و شلیک گاز اشک‌آور متوسل شده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، گستره اعتراضات تاکنون بیشتر در شهرهای غربی ایران بوده و شامگاه جمعه نیز شهروندان بروجرد و دورود در لرستان، جونقان و فارسان در استان چهارمحال بختیاری، و دهدشت در استان کهگیلویه و بویراحمد به برگزاری تجمعات اعتراضی اقدام کرده‌اند.

در ویدیویی که از اعتراضات شهر فارسان منتشر شده صدای تیراندازی شنیده می‌شود، اما مشخص نیست که آیا شلیک تیر هوایی بوده و آیا کسی نیز در این تیراندازی‌ها آسیبی دیده است. بروجرد تیراندازی وحوش خامنه ای به مردم بیدفاع ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ویدیوها نشان می‌دهد که معترضان در شهرستان دورود شعارهایی علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، سرمی‌دهند. ویدیویی که از جونقان منتشر شده است، فضای امنیتی شدید این شهر را نشان می‌دهد و مشخص است که نیروهای امنیتی اقدام به شلیک کرده‌اند. ماموران امنیتی همچنین در شهرستان بروجرد نیز تیراندازی کرده‌اند که صدای آن در ویدیوها شنیده می‌شود.

تیراندازی به معترضین جونقان اعتراضات مردمی ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱از شرق ایران و استان سیستان و بلوچستان هم ویدیویی به دست رادیو فردا رسیده است که معترضان در آن شعار «استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی» سرمی‌دهند. اما مشخص نیست این اعتراضات در کدام شهر سیستان و بلوچستان بوده است.

مقامات ایران تا روز جمعه بازداشت دست‌کم ۲۲ نفر در شهرهای مختلف ایران را تایید کرده‌اند. از شمار بازداشتی‌های احتمالی روز جمعه هنوز گزارشی منتشر نشده و معلوم نیست تیراندازی‌ها خسارات جانی داشته است یا نه.

اعتراضات کنونی در پی افزایش چشم‌گیر مواد غذایی در ایران رخ داده و یکی از کانون‌های آن نیز استان خوزستان و شهرهای ایذه و دزفول و اندیمشک در این استان بوده است.
مرگ بر خامنه‌ای ؛ شعار مردم فارسان در تظاهرات بر علیه گرانی
+129
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  خامنه ای انگل وقتیکه صدای مرگ بر خامنه ای را از دهان مردم میشنود بار و بندیلش را جمع کند و برود . بهترین راه حل برای خامنه ای این است بخاطر جان افراد دور و نزدیکش هم شده از قدرت سرف نظر کند و مملکت را به دست مردم بسپارد.
  2
  6
  شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۱
  ۶۲
  zavareh - رودسر، ایران
  تف تو اون شرف نداشته شما به اصطلاح نیروهای انتظامی سیدعلی مفعول. بیاد داشته باشید که سرنوشت شومی انتظار یکایک شما سرکوبگران را می کشد.
  4
  12
  شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۸
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  براندازها به خیال خودشون در ایران انقلابی شده .بابا خواب دیدید خیر باشه .از این خبرها نیست
  1
  3
  شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.