گسترش اعتراضات به گرانی به چند استان! تاکتیک‌های حکومت برای آرام کردن مردم!

اعتراضات به موج گرانی مواد خوراکی پس از خوزستان به چند استان دیگر از جمله تهران، لرستان، کهکیلویه و بویراحمد و کرمانشاه هم سرایت کرده است.

اعتراض‌های مردمی به رهاسازی قیمت‌ها و بی‌توجهی حکومت به وضع معیشتی مردم که دو روز پیش از خوزستان آغاز شده بود، امروز به استانهای دیگر ایران سرایت کرد.

همزمان با خوزستان مردم در شهرهای مختلف استانهای چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد ،لرستان، فارس و کرمانشاه نیز در اعتراض به سیاستهای اقتصادی دولت ابراهیم رئیسی و فشار روزافزون معیشتی به مردم به خیابان‌ها آمده و بر ضد سران حکومت شعار دادند.

جو در تهران و کرج هم به شدت امنیتی گزارش شده‌است.

خبرگزاری دولتی ایرنا با تایید حضور مردم معترض در خیابانهای شهرهای مختلف از جمله جونقان، یاسوج، شهرکرد، کازرون، اندیمشک و ایذه اعلام کرد، مردم در فشافویه تهران با شعار بر علیه دولت، بازگشت قیمت‌ها به قبل را خواستار شدند.

در اندیمشک، گروهی از شهروندان در تجمع اعتراضی خواستار استعفای ابراهیم رئیسی شدند و شعار مرگ بر خامنه‌ای سر دادند. پلیس هم در مقابل، اقدام به شلیک تیر هوایی کرد. در شهرکرد هم مردم از نیروهای امنیتی خواستند، با معترضان همراه شوند. «مرگ بر خامنه‌ای» «مرگ بر رئیسی» و «رضا شاه روحت شاد» شعارهای اصلی تظاهرات کنندگان در همه شهرهای معترض به وضع موجود بوده‌ است.»
+121
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  چاره ای نیست بغیراز امدن مردم در خیابانها و اعتراض سردادن برعلیه نظامیکه 43 سال است خون مردم ایران را میمکد.
  3
  36
  جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۱
  ۴۲
  machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا

  در اعتراضات کنونی باز رژیم چندین هزار جوان مظلوم را میکشد و هزاران نفر را زندانی میکند. بعد از دو هفته همه چیز برمیگرده مثل قبل. الکی دل خوش کردید. تا مردم از جان خودشون نگذرند و تا قطره اخر خون ایثار نکنند، تا وقتی که کاسب و بازاری فکر کسادی کارشه، جوان از حراست و دستگیری میترسه، تا وقتی که پدر به فرزندش میگه بشین تو خونه بگذار بقیه بروند اعتراض، تا وقتی که ملت لقمه نون شبش را به ازادگی ترجیح بده همه این اعتراض ها کشکه. باید مسلحانه تا قطره اخر خون جنگید، باید دانه به دانه اخوندها را کشت تا به ازادی رسید. تظاهرات مسالمت امیز به درد مردم پخمه ایران نمیخوره.
  6
  32
  جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۲
  ۶۱
  mina minavand - هانور، آلمان

  این تازه شروعش هست و بعد هم میرن سراغ ملاها.
  4
  26
  جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۲
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  [::machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. تو وهابی هر از چندگاهی میای عربده‌کشی، بدان که امت امپراتوری اسلامی حسین وار از ولایت و رهبرشان محافظت میکنند. جربزه داری بیا. شعار فقط باد هواست.
  26
  2
  جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۸
  ۶۵
  خوش باور - تهران، ایران
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. فاطی ... . نوبت تو خواهد رسید .
  2
  3
  جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.