انریکه مورا در بازگشت از تهران در فرودگاه فرانکفورت بازداشت شد

یورونیوز: انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حساب توییتری خود از بازداشت او و دو همکارش در فرودگاه فرانکفورت در مسیر بازگشت از تهران خبر داد.

آقای مورا که پس از چندین روز حضور در ایران در حال بازگشت به بروکسل بوده، گفته است که پلیس آلمان بدون ارائه هیچ‌گونه توضیحی او را بازداشت کرده است.

او در ادامه می‌نویسد: «پلیس آلمان در فرودگاه فرانکفورت بدون حتی یک توضیح ساده، یک مقام رسمی اتحادیه اروپا را در یک ماموریت رسمی با گذرنامه دیپلماتیک اسپانیایی بازداشت کرد.»
او همچنین اضافه کرد که پلیس پاسپورت و گوشی‌های او را هم ضبط کرده است.

او البته توضیحی در این خصوص نداده که چگونه این توییت را به اشتراک گذاشته است.

هنوز مشخص نیست ضبط تلفن‌ها و پاسپورت این مقام اروپایی چه مدت طول کشیده ؟ آیا با نیت خاصی صورت گرفته یا صرفا یک سوتفاهم ساده بوده؟
مورا دقایقی بعد و در حالی که ظاهرا همچنان مشکل او در فرودگاه فرانکفورت آلمان حل نشده، در توییت دیگری نوشته که در تهران بر لزوم توقف اعدام احمدرضا جلالی، شهروند ایرانی سوئدی که جمهوری اسلامی به اتهام جاسوسی او را دستگیر و زندانی کرده، تاکید کرده است.

 معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین گفته که از مقام‌های تهران خواسته آقای جلالی را به دلایل بشردوستانه آزاد کنند.

مورا همچنین نوشته که همچنان منتظر است تا بتواند به سفر خود ادامه و خود را به بروکسل برساند.
دقایقی بعدتر آقای مورا در سومین توییت خود مرتبط با این اتفاق خبر داده که بالاخره به همراه دو همکار دیگرش آزاد شده است. او با اشاره به اینکه سفیر اتحادیه اروپا در سازمان ملل در وین و همچنین رئیس گروه ویژه ایران سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا همراه با او آزاد شده‌اند، اضافه کرده که پلیس آلمان این افراد را جدا از یکدیگر نگه داشته بوده است.

معاون جوزپ بورل در ادامه گفته است نیروهای آلمانی بدون هیچ گونه توضیحی اقدام به بازداشت و آزادی او کرده‌اند. رفتاری که به باور او «نقض کنوانسیون وین» بوده است.
برخی در توییتر این احتمال را مطرح کرده‌اند که حساب توییتری آقای مورا هک شده باشد. بررسی‌ها در خصوص این موضوع ادامه دارد.

لارا روزن، خبرنگار مشهور آمریکایی که روی برنامه هسته‌ای ایران متمرکز است در حساب توییتری خود نوشته که یکی از همکاران آقای مورا، صحت اتفاقاتی را که برای معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افتاده، تایید کرده است.
+144
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۲
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  دولت آلمان یک حکومت فاشیستی اسرائیلی صهیونیستی کامل است که برای رسیدن به اهداف اسرائیل کثیف و کمک به حکومت جنایتکار و بچه کش اسرائیل هر کاری را آنها بگویند انجام می‌دهد... همانطور که در جنگ عراق وایران سالیا متمادی ابزار و مواد تسلیحات شیمیایی در اختیار صدام جنایتکار گذاشت و بعد با ژست انسان دوستانه مجروحان شیمیایی را رایگان مداوا می‌کرد و تمام اطلاعات را در اختیار سازمان‌های جنایتکار می‌گذاشت.. یادمان نرود که همین آلمان فاشیست 80 سال پیش جنگ جهانی دوم را براه انداخت و ملیونها انسان را سر به نیست کرد و باعث و بانی تثبیت حکومت جعلی صهیونیست‌ها شد.. حال مامور اروپایی را در فرودگاه بازداشت می‌کنند که اطلاع استخراج شده را به دستور اسرائیل به آنها تحویل بدهد... خارج از مرزهای ایران هیچکس در دنیای غرب از صهیونیست‌ها مصون نیست
  67
  29
  جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۷
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  پلیس کشور قانونمند المان هیچ کاری را بیهوده و خودسرانه انجام نمیدهد.مسلما سرکار در این ماموریت مسایل و مواردی را که خارج از وظیفه و ماموریت شما بوده انجام داده اید. المان و پلیس ان قانونمدار ترین کشور در عرصه بین المللی هستند
  21
  59
  جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۶
  ۶۱
  mina minavand - هانور، آلمان

  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. میلاد چقدر جالبه که بچه کشی اسراییل و جاهای دیگه رو دیدی اما بچه کشی رژیم اسلامی رو ندیدی.متاسفم برای تو و امثال تو که برای چند تا ساندیس خودتونو میفروشید.اگر یک عضو مهم به اسم مغز در سرت هست برو بده معاینه ات کنند و شاید شانسی داشته باشی که نرمال بشی.
  8
  59
  جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. کم چرند بگو جیره خوار نظام نکبت اسلامی اگر کمی انسانیت در وجودت بود بجای این شر و ورها از کشورهایی که به ما ربطی ندارند از مظلومیت مردم کشور خودت به دست این ملاهای کثیف مینوشتی با مضخرفاتی که بیان میکنی معلومه سرت تو کدوم آخوره
  7
  25
  جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹
  ۲۴
  ab shangooli - لندن، انگلستان
  پلیس آلمان با آقای انریکه مورا هیچگونه کاری نداشته ، تنها چمدانهای پر از پول رو که از جمهوری اسلامی بابت رشوه دریافت کرده بود رو توقیف کرده ، چون در اروپا هم تکخوری ممنوعه ، اگر سفره ای از مال مفت پهن میشه همه مفتخورها و دزدان در اروپا و آمریکا باید با هم بخورند ، البته بعد ازسفر آقای مورا به ایران ، اتحادیه اروپا و آمریکا اعلام کردند که مشکل برجام حل شد!!! در این ۴۰ سال گذشته هر زمانیکه یک شخص بانفوذ از اروپا و آمریکا بعد از یک بن بست سیاسی به ایران رفته ، دست خالی برنگشته و با چمدانهای پر از پول و غیره برگشته. این سیاست کثیف اروپا و آمریکاست ، هر زمانیکه ایران پول و امتیازی ندهد جنگ آغاز خواهد شد ، دقیقأ مثل زمان صدام حسین و جنگ عراق و آمریکا ، چون صدام دیگه حاضر نبود که پول ، باج و امتیاز بده .
  7
  16
  جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. تو چرا اینقدر چندشی؟
  9
  18
  جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران
  حتما دستگاه شنود روی موبایلش یا لوازمش جا گذاری کرده بودند. احمقهای سپاه نمی فهمند که سیستم هایی که برای جاسوسی از فعالان داخلی و مردم ایران خریدند ما خود غربی هاست و به راحتی قابل ردگیری و کشف هستش.
  3
  5
  جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۴
  ۷۲
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  انتظار داری چی بگه؟ این داره تو داخائو آلمان زندگی میکنه، هم حقوق سوشیال از دولت آلمان میگیره هم بابت هر کامنتی جیره و مواجب از جمهموری عسلامی! « نشان از دو سو دارد این نیک پی»! کاشگی یکی میتونست این رو شناسایی کنه و به «سوشیال آمت و بوندس آمت » گزارش کنه! اونوقت میدیدی این باد به پرچم چقدر سریع موضع عوض میکنه! اصطلاح بز حیران میان دو گله رو شنیدی؟
  5
  11
  جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۴
  ۸۲
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. وای. إوا خواهر.... رفتی لس آنجلس، مثل اونا حرف میزنی. شوهر گیرت نیومده؟
  7
  3
  جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۵
  ۸۲
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا::]. [::Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا::]. خیلی مغشوشی.. نوشتی آمریکا زندگی میکنی، ولی معلومه از پناهنده های سال 2016 هستی که از زیر خاک درآمدی رسیدی آلمان. برو آلمانی یاد بگیر. سوسیال آمت میگن نه سوشیال آمت... هاهاها.. هروقت سواد یاد گرفتی تو اکابر دهاتت بعد اینجا کامنت بزار.. در ضمن مترجم رسمی دادگاه هستم و درآمد 10 هزار یورویی دارم... تا بسوزین...
  6
  4
  جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۰
  ۷۲
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. نکبت، حالا که میخوای مته به خشخاش بذاری برو اکابر تلفظ یاد بگیر خیر سرت! سوتسیال آمت نه سوسیال آمت! در ضمن، من آمریکا هستم، اینجا سوشیال تلفظ میشه! و یه چیز دیگه، « ها ها ها» خودتو هاهاها لو دادی، ها ها ها ! به «جناب دربان» ها ها ها سلام برسون ها ها ها!
  3
  4
  شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۷
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  یعنی این دفاعی که این غربگداهای مفلوک از آلمان میکنن تهوع آوره . حالا بگذریم که تو آلمان هم اینهارو آدم حساب نمیکنن و نژاد پرستی غربی حاکمه ولی باز هم عنترها ول کن نیستن
  1
  2
  شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.