ولادیمیر پوتین با اسلحه ای در دهانش در کیف؛ «به خودت شلیک کن»مجسمه بزرگی که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را با تفنگ در دهان نشان می دهد، در کیف ساخته شد. این مجسمه این مجسمه ۶ متری فولادی، با عنوان «به خودت شلیک کن.» در پایتخت اوکراین، درجایی به نمایش در آمد که زمانی بنای یادبود ولادیمیر لنین، نخست وزیر سابق اتحاد جماهیر شوروی آنجا قرار داشت.

در کتیبه زیر مجسمه پوتین نوشته شده است: «پوتلر، نکته شو گرفتی؟». «پوتلر» (Putler) که این روزها بسیاری پوتین را به این نام صدا می کنند ترکیب نام پوتین و هیتلر است. علیرغم اصرار پوتین که دلیل حمله روسیه را به اوکراین، خلاص کردن کشور همسایه اش از شر نازیسم می داند، رفتار وحشیانه او اغلب با رهبر نازی ها، آدولف هیتلر مقایسه می شود.

سر این مجسمه، دارای چشمانی بی روح و سرد است که با نوارهای کوچک سیم خاردار برجسته شده است. اما تفنگی که در دهان پوتین قرار داد واقعی تر به نظر می رسد. دیمیتری آیو مجسمه‌ساز این اثر است که در روز شنبه تنها هشت ساعت در محل مورد نظر به نمایش در آمد و سپس برداشته شد. رهگذران از این فرصت استفاده کردند و با آن عکس گرفتند. بسیاری از آنها عکس هایشان را با این مجسمه، در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشتند.

ساخت این مجسمه حدود یک ماه طول کشیده است. دیمیتری می گوید که مجسمه، خودش گویای همه چیز است. از نظر او، پوتین یک جنایتکار جنگی است و جنایتکاران جنگی تنها دو راه دارند؛ زندانی شوند یا به خود شلیک کنند. آثار دیمیتری در سراسر جهان به نمایش گذاشته می شود و او معمولا از مواد نرم تری استفاده می کند. اما این بار او می خواست با فولاد کار کند تا نماد جنگ باشد. او می گوید که جنگ سخت است و فولاد هم سخت است. از نظر او در شرایط، نباید زیبایی وجود داشته باشد.

دیمیتری نخواست در مورد علت برداشتن مجسمه صحبت کند. او بر این باور است که نزدیک به روز پیروزی، جشن سالانه ای که پایان جنگ جهانی دوم را نشان می دهد، بیش از حد تحریک آمیز تلقی شود. اکنون این مجسمه در انباری، در مکان دیگری از شهر نگهداری می شود. دیمیتری گفت که قرار است مجسمه، در یک مکان جدید ظاهر شود.

رهبران غربی، از جمله جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، خواستار محاکمه پوتین به دلیل جنایات جنگی شده اند. با این حال، شایعاتی مبنی بر بیماری سخت پوتین، شدت گرفته است. او دوشنبه در حال دیدن رژه روز پیروزی در مسکو با پتویی روی پاهایش دیده شد.
+110
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اینقدر با روح و روان این سر در پایین تنه های پوتین بازی نکنین. اینا خیلی ارزو دارن!
  2
  1
  ‌پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۷
  ۴۳
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  این مردک از این شجاعت ها نداره همچین جلو اجل می‌ترسه که با ده ها محافظ می‌خوابه همه دیکتاتورها چنین هستند عین علی چلاق که سال به سال از تو سوراخش در نمیاد فقط خدا میدونه که چند نفر دارن از وجود کثیفش نگهداری می‌کنند دیکتاتور هر چی بزرگتر به همون اندازه هم ترس اش از مرگ بزرگتر
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
  ۴۰
  rahjoo - مازندران، ایران
  بنظرم بی انصافی هست که بخوایم پوتین رو با هیتلر مقایسه کنیم. هیتلر یک دیکتاتور با یک کشور بسیار پیشرفته و پیشرو بود.واقعا هم به متحدانش کمک می کرد و سراخر انقد جنم داشت که بر سر اعتقادش خودکشی کرد.این مردک نئاندرتال،پوتین بیشتر شبیه دیکتاتورهای احمق و عصر حجری هست تا یک ادم زرنگ.اینو و خامنه ای در یه حد هستن.احمقهای مزاحم دنیا
  2
  2
  جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.