وزیر صمت از تصویب کلیات آیین‌نامه واردات خودرو در هیئت‌وزیران خبر داد

رادیو فردا: وزیر صمت از تصویب کلیات آیین‌نامه واردات خودرو در هیئت‌وزیران خبر داد و گفت روش‌های متعدد واردات خودرو در آیین‌نامه‌ای که هم‌اکنون در مراحل نهایی تصویب قرار دارد، مشخص‌شده است.

سیدرضا فاطمی‌امین روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت افزود: در شرایط کنونی با توجه به این‌که تولید خودرو بسیار کمتر از تقاضای بازار است، واردات برای تنظیم و کنترل بازار آزاد خودرو ضروری است.

او توضیح نداد تا چه سقفی واردات خودرو در نظر گرفته شده است.

واردات خودرو از سال ۱۳۹۷ ممنوع شده و کیفیت پایین، ناایمنی و جهش قیمت خودروهای ساخت داخل انتقادات گسترده‌ای در پی داشته است.

از طرفی، مجلس شورای اسلامی به بند واردات ۷۰ هزار خودرو شخصی در بودجه سال ۱۴۰۱ به این شرط رای مثبت داده بود که قیمت خودروی وارداتی سواری از سقف ۲۵ هزار یورو تجاوز نکند، اما ماه گذشته این بند در بودجه ابلاغی حذف شد.

آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی روز ۱۹ اردیبهشت از کیفیت خودروهای تولید داخل انتقاد کرده بود.

وزیر صمت نیز گفته است هم‌اکنون خودروهای اقتصادی که در سبد تولید خودروسازان قرار دارند، از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده و تولید آن‌ها باید متوقف شود.

خودروسازهای ایران در سال گذشته ۹۹۱ هزار و ۶۹۸ دستگاه خودرو تولید کرده‌اند که نسبت به سال ۹۹ افت ۳ درصدی داشته است. خودروی سواری سهمی بالای ۹۰ درصدی از جمع تولیدات خودرو را به خود اختصاص داده است.
+4
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.