لو رفتن فایل صوتی مدیر صدا و سیما: اخبار گرانی‌ و نارضایتی‌ مردم امنیتی است، منتشر نکنید

ایران اینترنشنال: علیرضا حبیبی مدیر رادیو فرهنگ صداوسیما در یک فایل صوتی که به دست ایران اینترنشنال رسیده، همکارانش را تهدید می‌کند مبادا اخبار گرانی‌ها و انتقادها علیه دولت را پوشش دهند. او هشدار می‌دهد: «کوچکترین خطا دیگر خطای بخشودنی نیست، چون نوع نگاه به این مقوله [گرانی‌ها] امنیتی است.»

حبیبی در ابتدای این فایل صوتی، می‌گوید پیشتر پیامی در این زمینه در گروه مدیران صداوسیما گذاشته بود، اما با توجه به تاکید علی بخشی‌زاده معاون صدای سازمان صداوسیما، او پیام خود را در گروه همکارانش در رادیو فرهنگ منتشر می‌کند و از همه همکاران می‌خواهد این پیام را به عنوان یک «پیام تلفنی فرد به فرد» تلقی کنند.

او با خطاب قرار دادن گویندگان برنامه «صبح به وقت فرهنگ» و بعد «تهیه‌کنندگان و عوامل دیگر» و حتی مسئولان «ارتباطات و تلفن‌ها» می‌گوید با توجه به شرایط فعلی ایران، «گرانی‌ها، نان و ماکارونی»، «انتقادها به وزرا» و «شرایط جامعه جهانی و اوکراین»، صداوسیما «باید امنیت روانی جامعه را بهبود ببخشد.»

این مدیر ارشد صداوسیما با تاکید بر این که به مشکلات «دامن نزنیم»، به «گویندگان و مجریان» دستور می‌دهد که آنان باید «دروازبانی بکنند» و به عنوان «صدای مردم» انتقادها را مطرح نکنند.

مدیر رادیو فرهنگ هشدار می‌دهد تاکنون در زمینه پوشش انتقادها در این رادیو «کوتاه آمده» ولی از این به بعد معاونت صدا «به هیچ وجه کوتاه نمی‌آید و من، خودم هم همینطور.» او از همکارانش می‌خواهد: «شدیدا مراقبت کنید و حواستان شش دانگ جمع باشد.»

حبیبی از تهیه‌کنندگان رادیو فرهنگ هم می‌خواهد مبادا در برنامه‌های رادیویی «دولت را نقد کنید، فعلا وقت آن نیست، تا یک زمانی که آب از آسیاب بیفتد.»

این مقام صداوسیما پیش‌بینی می‌کند که اگر اعتراضاتی در شرایط کنونی روی دهد، دیگر هدف آن، دولت نیست و ممکن است مردم به «عملکرد ضعیف نظام» اعتراض کنند.

حبیبی درباره انعکاس مطالب و تیترهای مطبوعات ایران در شبکه فرهنگ نیز هشدار می‌دهد: «دقت کنید تیترهای سیاه، تیترهای انتقادی، گرانی و این چیزها را نگذارید و در گفت‌وگوهایتان حواستان جمع باشد.»
عملکرد صداوسیما در جریان اعتراض‌های مردمی متعدد در دهه‌های اخیر همواره مورد انتقاد حتی برخی از مقام‌های جمهوری اسلامی بوده است.

پیشتر کنگره آمریکا مصوبه‌ای را علیه صداوسیما برای نقض حقوق بشر به تصویب رسانده و برخی از مدیران و حتی خبرنگاران این سازمان نیز تحت تحریم اتحادیه اروپا، بریتانیا و آمریکا قرار گرفتند.

همچنین نهادهای حقوق بشری نیز خواستار «اقدامات محدودکننده» کشورهای غربی علیه صداوسیما به دلیل «نقش و مسئولیت در ضبط و پخش اعترافات اجباری» شده‌اند.
+92
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  پاینده ایران و ایرانی - مالمو، سوئد

  لعنت به خودت و اون امنیت نا امنتان , لعنت به تک تک خائنتان که اینقدر دروغ به خورد ملت میدین
  1
  74
  دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷
  ۳۲
  Stopmindcontrol - سائو پائولو، برزیل

  امیدوارم این مدیر نامدبر ساندیسخور هرچه زودتر توسط موساد در داخل ایران بازجوی بشه تا ببینیم همین حرفها رو دوباره تکرار میکنه
  2
  66
  دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۶
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  خوبتان شد. هی‌ افتادید دنبال کمونیست‌ها مذهبی‌ها انقلابی‌. خلق .مستضعف. امام بیاد. همه یک عدد مرسدس. هر کی‌ دوست ندارد. ب م و. صبح سرشیر با عسل . ناهار چلوکباب. شام زرشگ پلو با مرغ. نتیجه چه شد سماق هم نمی‌‌توانید. بخرید. مک بزنید. ۲۲۰۰ تومان حقوق می‌‌گرفتید.مرغ ۳ ریال بود. تخم مرغ یک شانه ۱ ریال بود. شاد روان نصف ریال نان را گران کرد.افتادید دنبال ماتحت کمونیست‌ها .نه خلق مظلوم ،چنان آشوبی راه انداختید. که نگو. حالا دلا پهنا می‌‌چپاند.صداتون در نمی‌‌یاد. برید یقه این عجوزه سوهدی را بگیرد. همین‌ها کلاه سر شما گذاشتند. خودش اولی‌ در رفت،نه به مسکو. نه کره شمالی‌. نه کوبا. نه ونزوهلا. نه پیش ساندنیس ها. بلکه وسط امپریالیست. روزی ۵ بار köttbullar کوفت می‌‌کند. هنوز اینجا شر ور .شاه اینجوری بود.شاه اونجوری بود. یک دیوانه سنگی در چاه. که هزار عاقل نمی‌‌توانندد در بیاورند. این انقلابی‌‌ها .سنگ که چه عرض کنم. سنگ آسیاب به چاه انداختند
  8
  66
  دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۷
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  پفیوز ! چیزی که عیان است ، چه حاجت به بیان است !!؟ . دیگه تا فضای مجازی هست و اخبار و اطلاعات رو همه مردم از خود مسئولین بهتر و دقیقتر ، باخبر میشن ، کسی وقعی به اون صدا و سیمای مسخره نمیذاره که به اخبار و گزارشات سراسر دروغ و یکطرفه اش اعتماد بکنه !! نمونه اش ، همین فایل صوتی که نه ، سوتی این احمق ! کم مونده صدای باد معده خالی مردم رو هم امنیتیش کنند !!
  1
  61
  دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴
  ۶۵
  خوش باور - تهران، ایران

  به این ولد زنا میتوان به راحتی کفت مادرش از خواهران زینب است و فاضلابی او را ده دقیقه ای تکان داد و این تولیدی ۹۹درصدی پس انداخته. ...
  1
  44
  دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۵
  ۵۹
  رها از جهل - اوین، ایران

  نیازی به تهدید همکارانت نیست مزدور وطن فروش و مردم ستیز. کافی است مردم و همکاران و زیرمجموعه ات اعلامیه سفیدپخش کنند. <چون همه چیز مثل روز روشن است>!!!
  1
  43
  دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۵
  ۶۳
  نگاهی دیگر - وین، اتریش
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. این 2200 تومان مزد که نوشتید شاید برای عده معدودی بود. پدر بنده کارمند بود وحداکثر 600تومان حقوقش بود و کارگر روزی 7 تومان میگرفت و گوشت هم کیلویی 8تومان بود عوام فریبی نفرمایید.
  37
  18
  دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۴
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. عزیز جان شما از زمان رضا پهلوی گزارش میدید یا ناصرالدین شاه ؟ از کدام سال گزارش میدهید ؟ اینها برای خانواده شما و بالا نشینان بود یا همه ؟ بنده از خانواده متوسطی بودم و از چیزهایی نوشتید تو خانه ما و اطرافیانمون از این چیزها خبری نبود .
  24
  12
  دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۹
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::نگاهی دیگر - وین، اتریش::]. عدد ها رو از کجا اوردی؟ حقوق مال سال ١٣٤٠ هست قسمت گوشت مال ٥٨؟ ضمنا پدر شما موقعیت استخدام بهتر رو داشت نه مثل الان که فقط باید دستت به دم گاو بند باشه.
  7
  9
  دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۵
  ۵۹
  رها از جهل - اوین، ایران
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. تو هنوز زر میزنی زپرشتی؟؟؟ قشنگ معلومه که از اون ساواکی زاده هایی هستی که معتقدند نادرشاه و ناصردالدین شاه و کریمخان زند و احمدشاه و امیرکبیر و مصدق و گلسرخی و کسروی و نواب و عطار و بقال و چقال و آخوند و رجوی و کمونیست و سوسیالیست و معلم و مهندس و خواننده و رقصنده و ارتشی و نیروی هوایی و رمال و ساحر و و و همه و همه در سقوط شاه نقش داشتند بجز ساواکی عزیز و وطن پرست و شاه دوستی مثل شماها!!!!
  3
  2
  ‌سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.