معاون نیروی انتظامی در مورد ماجرای سد لتیان: آن خانم در ماشین گراس داشت و مقاومت کرد

 عکس ضرب‌ و شتم یک زن در سد لتیان به دست ماموران پلیسمعاون نیروی انتظامی تهران بزرگ در واکنش به رفتار خشونت‌آمیز چند مامور پلیس با یک زن در منطقه سد لتیان، با وجود اذغان به این‌که «شیوه دستگیری نام‌بردگان برخلاف آموزه‌های پلیس بوده و مورد تأیید نیست» درصدد توجیه این رفتار خشونت‌آمیز برآمده و گفت که او و فرد همراهش «در برابر مأموران مقاومت کرده و موجب بروز این حادثه شدند.»

در ویدیویی که روز جمعه، ۱۶ اردیبهشت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، یک مامور پلیس پس از ضرب و شتم یک زن به همراه دو مامور دیگر این شهروند را به زور سوار خودروی پلیس می‌کنند.

در واکنش به انتشار این ویدیو، مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت روز شنبه از دستور برای «پیگیری ویژه» این حادثه از سوی رئیس پلیس تهران خبر داد.

مراد مرادی، معاون اجتماعی انتظامی تهران بزرگ روز یک‌شنبه، ۱۸ اردیبهشت درباره جزئیات این حادثه گفته است که «ماموران انتظامی مستقر در ایست و بازرسی سد لتیان پس از مشاهده حرکات مخاطره‌آمیز یک خودرو به راننده آن دستور ایست داده‌اند، اما او بدون توجه به فرمان پلیس از صحنه متواری شده‌ است.»

به گفته آقای مرادی از این خودرو مقداری «گراس» کشف شده و مقاومت دو زن سرنشین این خودرو در برابر بازداشت، موجب بروز درگیری آن‌ها با ماموران شده‌ است.

رفتار خشونت‌آمیز پلیس با شهروندان در زمان بازداشت و حتی اقدام به شلیک هوایی یا مستقیم به آن‌ها پیش از این نیز سابقه داشته است.

اواخر فروردین نیز ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که یک مامور نیروی انتظامی در مشهد به پای شهروندی که در حال نزدیک شدن به او بود، به‌صورت مستقیم شلیک و او را زخمی کرد.

فرمانده انتظامی بینالود در توضیح این حادثه، شهروندی را که هدف شلیک قرار گرفته بود، راننده یک خودروی سواری معرفی کرد که با سرعت غیرمجاز و به‌صورت پرخطر در حال رانندگی بوده و در برابر هشدارهای پلیس برای توقف مقاومت کرده بود.
+8
رأی دهید
-60

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  100Haloo - تهران، ایران

  اصلاً صاحب این خودرو، زن یا مرد، اصلاً قاچاقچی و یا خراب، اسلحه که نداشته، کسی رو که تهدید نکرده. نباید باهاش اینطور برخورد میشد، در ثانی، اگر قرار به بازداشت شخص بوده، اون دو تا مأمور بزغاله آنجا چکاره بودند، نظاره گر!؟.
  0
  27
  یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۶
  ۵۵
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  به فرض هم که داشت پلیس غلط میکنه اینجور برخورد کنه شما همونایی هستید که برا جورج فلوید خودتون را جر میدادید حالا ثابت کردید شما وحشیتر هستید
  0
  29
  یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۷
  ۸۲
  میلاد2020 - داخائو، آلمان

  معاون نیروی انتظامی شکر.. و گ. خورد پ. ف. ی. و. ز، با چه حقی تجاوز یه حقوق شهروندی و انسانی میکنن؟ بی قانونی و شرارت‌های نیروی انتظامی و یکسری خود جوش احمق فقط از طرف یک مشت آخوند نمای بی سواد متعصب سیراب میشه.. در کشوری که نیروی انتظامی شرارت و بی قانونی انجام میده.. چه انتظاری میشه از بقیه ملت داشت؟ این ها باید به اشد مجازات محکوم بشن
  0
  23
  یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.