قیمت گران‌ترین غذا در لوکس‌ترین رستوران‌های تهران چند است؟

سینی ممتاز کباب در یکی از رستوران‌های مشهور تهران برای سیر کردن شش‌نفر آدم گرسنه کافی به‌نظر می‌رسد. سفارش آن با درنظر گرفتن شش پرس برنج و نوشابه، حدود یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خرج برمی‌دارد، اما پای غذا‌های گران‌تری در میان است.

گردشگران خارجی می‌توانند به ایران بیایند، در منو یکی از لوکس‌ترین رستوران‌ها روی گران‌ترین گزینه انگشت بگذارند و برای سیر کردن شش‌نفر آدم گرسنه تنها حدود ۶۰ دلار هزینه بپردازند. این عدد به پول ما می‌شود حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان. بررسی منو رستوران‌های تهران نشان می‌دهد با نصف این پول می‌توان در جایی مثل رستوران جنارو بشقاب گریل دونفره سفارش داد یا فاکتور یک پرس خوراک لابستر در رستوران شاندیز گالریا را با قیمت ۷۰۰ هزار تومان پرداخت کرد. چلوکباب‌های سلطانی در رستوران‌های نائب و هانی با قیمت تقریبا ۳۰۰ هزار تومانی جزو غذا‌های گرانقیمت در رستوران‌های تهران خواهد بود. ماهی سفید رستوران گیلانه را هم گوشه ذهن‌تان داشته باشید تا به موقع سراغش برویم. فعلا سری به منو رستوران‌های معروف تهران می‌زنیم تا بیینم اوضاع از چه قرار است. توصیه می‌کنیم این گزارش را با شکم خالی نخوانید.

رستوران لئون؛ ۴۵۵ هزار تومانمجموعه رستوران‌های لئون جزو رستوران‌های لوکس تهران به حساب می‌آیند هرچند ممکن است در حال حاضر زرق و برق گذشته را نداشته باشند. در رستوران لئون علاوه بر صبحانه، می‌تانید پاستا، پیتزا، برگر، ساندویچ، سوپ، سالاد و انواع استیک و غذای دریایی سفارش دهید، اما قبل از هر اقدامی بهتر است بدانید یک پرس فیله استیک شامل ۲۰۰ گرم فیله گوشت گریل شده، ۱۲۰ گرم پوره سیب‌زمینی، ۸۰ گرم سبزیجات بخارپز و... در رستوران لئون ۴۵۵ هزار تومان است. سالاد سزار رستوران لئون را هم ۱۴۳ هزار تومان می‌فروشند. این سالاد سامل ۱۲۰ گرم کاهو، دو عدد فیله مرغ گریل، پنیر پارمسان و... می‌شود. ارزان‌ترین غذا‌هایی که در منوی رستوران لئون پیدا می‌کنید پیتزا مارگریتا یا همان پیتزا سبزیجات خودمان است با قیمت ۱۰۰ هزار تومان.

صبحانه ایرانی سفارش دادن در رستوران لئون ۱۱۱ هزار تومان تمام می‌شود و مثلا اگر پنکیک سه‌تکه سفارش دهید که رویش ۱۴۰ گرم میوه، به‌اضافه خانه و سس شکلات ریخته‌اند، باید ۱۴۳ هزار تومان بپردازید. قیمت پاستا آلفردو در رستوران لئون ۱۸۲ هزار تومان است. لازانیا گوشت را ۱۸۲ هزار تومان می‌فروشند. برگر مخصوص لئون شامل ۱۸۰ گرم گوشت راسته گوساله چرخ‌شده، پنیر ورقه‌ای گودا، گوجه‌فرنگی، کاهو، مایونز، خیارشور و ۲۰۰ گرم سیب‌زمینی سرخ‌شده است و برای آن باید ۱۵۰ هزار تومان پرداخت کنید. گران‌ترین غذا در لئون بشقاب سالمون گریل شامل ۱۵۰ گرم ماهی همراه با پوره سیب‌زمینی است به قیمت ۷۱۵ هزار تومان.

شاندیز گالریا؛ ۶۸۰ هزار تومانقیمت یک پرس خوراک کباب لقمه که از یک سیخ ۳۵۰ گرمی گوشت به اضافه دورچین تشکیل شده، به ۲۵۰ هزار تومان می‌رسد. آن‌هایی که خوراک کباب شیشلیک سفارش می‌دهند برای سیخ ۴۰۰ گرمی ۳۵۰ هزار تومان پول پرداخت می‌کنند. خوراک ماهیچه مخصوص با قیمت ۳۵۰ هزار تومان، خوراک جوجه کباب بدون استخوان با قیمت ۲۱۵ هزار تومان و خوراک گردن مخصوص با قیمت ۳۴۵ هزار تومان دیگر غذا‌های محبوب رستوران شاندیز گالریا به‌حساب می‌آیند.

رستوران شاندیز گالریا، قیمت پتیزا مخصوص خود را ۲۰۵ هزار تومان تعیین کرده است و برای پیتزای سبزیجات باید ۱۷۰ هزار تومان پرداخت کنید. برای یک پرس برنج ساده در رستوران ساندیز گالریا باید ۸۰ هزار تومان هزینه بدهید. آن‌ها همچنین انواع غذا‌های دریایی را در منوی خود جا داده‌اند. برای خوراک لابستر شامل ۶۰۰ گرم خرچنگ به اضافه دورچین و ۱۰۰ گرم نودل باید ۶۸۰ هزار تومان پرداخت کنید. این گران‌ترین غذای موجود در منو رستوران شاندیز گالریا است، در عوض قیمت خوراک ۲۲۰ گرمی ماهی سالمون با ۱۵۰ گرم پوره سیب‌زمینی و دورچین سبزیجات به ۴۰۵ هزار تومان می‌رسد. طرفداران میگو، چه به‌صورت گریل و چه به‌صورت سوخاری باید همین مقدار پول را برای خوردن حدود ۲۰۰ گرم میگو در رستوران شاندیز گالریا هزینه کنند. قیمت استیک ۲۴۰ گرمی شاندیز گالریا ۴۰۰ هزار تومان است. پاستا را حدود ۲۰۰ هزار تومان می‌فروشند و برای برگر مخصوص و چیز برگر باید حدود ۲۰۰ هزار تومان پول بدهید. اگر هدف هنوز مقایسه کردن قیمت‌هاست باید به سالاد سزار اشاره کنیم که در شاندیز گالریا با ۲۰۰ گرم فیله سوخاری، کاهو، گوجه گیلاسی، پنیر پارمزان و... عرضه می‌شود و در منو آمده برای دو تا سه‌نفر مناسب است. قیمت سالاد سزار در رستوران شاندیز گالریا ۱۷۰ هزار تومان خواهد بود.

رستوران گیلانه؛ ۲۵۰ هزار تومانجوجه ترش و کباب ترش محبوب‌ترین غذا‌های موجود در منوی رستوران گیلانه هستند. برای اولی باید ۱۳۰ هزار تومان و برای دومی باید ۲۱۵ هزار تومان پرداخت کنید. قیمت یک پرس کباب کوبیده مخصوص در رستوران گیلانه ۷۵ هزار تومان است و قیمت یک پرس کباب چنجه شامل سیخ ۳۰۰ گرمی گوشت بره مزه‌دار شده و دورچین را ۲۱۵ هزار تومان تعیین کرده‌اند. به‌طور طبیعی بخشی از مشتریان برای غذا‌های محلی به گیلانه راهی این رستوران می‌شوند و در منو با خوراک مرغ لونگی ۲۱۵ هزار تومانی، خوراک گردن (با وزن ۴۵۰ گرم) ۲۲۰ هزار تومانی، خورشت فسنجان ۹۴ هزار تومانی، خورشت مرغ ترس ۹۳ هزار تومانی، نرغ ناردون ۸۹ هزار تومانی، خورشت شیش‌انداز ۸۰ هزار تومانی، خورشت باقالاقاتق ۶۸ هزار تومانی و خورشت ترش واش ۹۲ هزار تومانی روبرو می‌شوند.

گران‌ترین غذا در منو رستوران گیلانه ماهی سفید با وزن ۵۵۰ گرم است که برای آن باید ۲۵۰ هزار تومان پرداخت کنید. یک پرس ماهی سوف در رستوران گیلانه ۲۰۰ هزار تومان و یک پرس ماهی قزل آلا حدود ۱۲۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

جنارو؛ ۷۲۵ هزار تومانبشقاب گریل رستوران جنارو شامل تکه‌های فیله گوساله، فیله ماهی سالمون و سینه مرغ به اضافه سبزیجات طعم‌دار شده است و با قیمت ۷۲۵ هزار تومان به‌فروش می‌رسد. البته باید این نکته را در نظر بگیریم که آن را باید دونفره سفارش داد. مشتریان رستوران جنارو برای بشقاب ریبز شامل ۵۰۰ گرن راسته گوسلاه به‌همراه دنده و مخلفات ۳۸۵ هزار تومان و برای استیک با سس فیفل ۳۱۵ هزار تومان پرداخت می‌کنند. همچنین اگر شاتو بریان سفارش داده باشند، یک فاکتور ۳۵۵ هزار تومان دریافت خواهند کرد. در عوض قیمت استیک مرغ ۱۷۵ هزارتومان است. پتیزا جنارو، پاستا پانا و پتیزا بیکن هم دیگر غذا‌های محبوب این رستوران هستند و همگی تقریبا هم‌قیمت استیک مرغ فروخته می‌شوند. برای مقایسه هم سالاد سزار را دارید که از انواع کاهو، سس سزار و مرغ گریل تشکیل شده و قیمت آن به ۱۵۵ هزار تومان می‌رسد. رستوران جنارو پیتزا‌های گیاهی خود را ۱۴۰ هزار تومان می‌فروشد و برای خوردن یک پرس لازانیا گوشت باید ۱۹۰ هزار تومان بپردازید.

رستوران نایب؛ ۲۸۹ هزار تومانمحبوب‌ترین غذا‌ها در رستوران نایب چلو جوجه‌کباب، خوراک جوجه‌کباب و چلو کباب برگ و کوبیده هستند. رستوران نایب، چلو جوجه‌کباب را در مدل ۳۵۰ گرمی با قیمت ۱۹۲ هزار تومان و اسم ممتاز سرو می‌کنند و برای چلو چوجه‌کباب مخصوص با وزن ۲۵۰ گرم، ۱۲۵ هزار تومان دریافت می‌کند. قیمت خوراک جوجه کباب ممتاز و مخصوص نایب به ترتیب ۱۵۵ هزار تومان و ۸۸ هازر تومان است. خوراک کباب کوبیده نایب شامل دو سیخ به وزن ۲۴۰ گرم می‌شوند و قیمت آن به ۹۰ هزار تومان می‌رسد. برای چلوکباب برگ ممتاز با وزن ۳۳۰ گرم باید ۲۶۹ هزار تومان و برای جلوکباب برگ مجلسی با وزن ۲۴۰ گرم، باید ۲۲۹ هزار تومان پرداخت کنید.

گران‌ترین غذا‌های موجود در منو رستوران نایب چلوکباب سلطانی است. این غذا از یک سیخ کباب برگ با وزن ۲۴۰ گرم، یک سیخ کباب کوبیده گوسفندی با وزن ۲۲۰ گرم و ۴۰۰ گرم برنج ایرانی تشکیل شده و برای آن فاکتور ۲۸۹ هزار تومانی صادر می‌کنند.

رستوران هانی؛ ۲۹۴ هزار تومانگران‌ترین غذا در منو رستوران هانی ۲۹۴ هزار تومان قیمت دارد. این پول را مشتریان برای یک پرس چلوکباب سلطانی شامل یک سیخ کباب لقمه گوسفندی، یک سیخ کباب برگ و برنج پرداخت می‌کنند. در همین رستوران یک پرس عدس پلو با ماهیچه ۲۵۳ هزار تومان و یک پرس عدس پلو با گوشت برده ۲۲۴ هزار تومان فروخته می‌شود. سبزی پلو با گوشت بره رستوران هانی ۲۱۹ هزار تومان است و باقالی پلو با ماهیچه را باید ۲۴۸ هزار تومان بخرید. قیمت شیرین پلو با ماهیچه به ۲۶۱ هزار تومان می‌رسد. آلبالو پلو با ماهیچه را با همین رقم فاکتور می‌کنند.

رستوران هانی قیمت چلوکباب وزیر را ۲۰۳ هزار تومان و چلوکباب برگ را ۲۱۵ هزار تومان می‌فروشد. برای خوراک زبان باید ۱۲۰ هزار تومان و برای خوراک میگو باید ۲۰۵ هزار تومان پرداخت کنید. خورشت قرمه‌سبزی هانی ۱۱۸ هزار تومان و خورشت قیمه هانی ۱۰۸ هزار تومان قیمت دارند.

رستوران ارکیده؛ یک میلیون و ۳۱۶ هزار تومانسینی ممتاز کباب رستوران ارکیده، یک میلیون و ۳۱۶ هزار تومان قیمت دارد و برای سیر کردن شش‌نفر آدم گرسنه مناسب به‌نظر می‌رسد. این سینی از یک سیخ ۴۵۰ گرمی کباب شیشلیک راسته، یک سیخ کباب کوبیده ۱۵۰ گرمی، یک سیخ جوجه با استخوان ۷۰۰ گرمی، یک سیخ کباب برگ ۲۴۰ گرمی، کباب بختیاری ۳۰۰ گرمی و کباب ران مرغ ۴۰۰ گرمی و کلی گوجه فرنگی کبابی تشکیل شده است. فراموش نکنید برای این جمعیت باید چلو هم سفارش دهیم که هر پرس آن ۴۵ هزار تومان است. یک سینی مخصوص چهار نفره هم در منو با قیمت ۸۰۰ هزار تومان وجود دارد.

رستوران ارکیده خوراک ماهی قز‌ل‌آلا را حدود ۲۰۰ هزار تومان می‌فروشد. برای جوجه چینی ۱۴۰ هزار تومان و برای خوراک کباب سلطانی ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کند. یک پرس خوراک ماهیچه گوسفندی یا گردن به پای مشتری ۲۵۰ هزار تومان تمام می‌شود و آن‌هایی که خوراک کباب چنجه گوسفندی سفارش می‌دهند ۲۷۰ هزار تومان پرداخت می‌کنند. وزن این غذا ۳۴۰ گرم خواهد بود و شاید بعضی‌ها ترجیح بدهند آن را دو نفره و با دو تا پلو سفارش دهند. با احتساب نوشابه و یک سالاد این وعده غذایی در رستوران ارکیده حدود ۳۶۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت. وزن سالاد سزار رستوران ارکیده به ۵۵۰ گرم می‌رسد و در آن علاوه بر کاهو، فیله مرغ مزه‌دار شده و پنیر پارمزان، زیتون و گوجه گیلاسی هم استفاده شده است. زمان دریافت فاکتور برای آن باید ۱۲۷ هزار تومان بپردازید.
+42
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  تازگیها برنامه‌های food show را دنبال میکنم ، خداییش یکبار عرق سرد ریختم، تبلیغات‌ بسیار غلوانه، و دائم میگفت بهتان دو سیخ کوبیده 250 گرمی و 120 گرم برنج و مثل این بالا ( ۱۲۰ گرم کاهو) و (۸۰ گرم سبزیجات بخارپز) میدهد، ببین چقدر هم کره میریزد! پولدار هم پولدار های زمان شاه، فکر کنم تا یک ربع فکر میکنند چی را با چی سفارش بدن ارزان ترست، اگر پولداری، برو بخور، حالا فرق 120گرم تا 130 گرم کاهو برایتان مسأله هست!
  5
  31
  یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۲
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش

  در همه جای دنیا غذاهای مختلف ارزان یا گران وجود دارد ولی من خیلی شوکه شدم از منو غذا در رستوران هانی( یک پرس عدس پلو با ماهیچه ۲۵۳ هزار تومان و یک پرس عدس پلو با گوشت برده ۲۲۴ هزار تومان فروخته می‌شود) من نمی‌دانستم که ما در ایران برده داریم چه رسد به اینکه ذبح شود و گوشتش هم با عدس پلو خورده شود. از خودم هم در نیاوردم متن بالا راکپی کردم و عینا درج کردم که شما هم فکر نکنید از خودم دارم میگم. بعد بگین امام بدِ!! برق را مجانی میکنیم.اب را مجانی میکنیم. نفت را مجانی میکنیم. بنظرم شما اول جمله را نفهمیدید. امام گفت برای روحانیون برق را مجانی میکنیم ووو فکر نکنم امام (ره) که هندی است و بیشتر عمرش را در عراق بوده به شما ایرانیان تعهدی داشته باشد. خلاصه گوشت برده بخورین حال کنین.
  5
  33
  یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.