نامه احمد توکلی به قالیباف: سفر خانواده ات به ترکیه به اعتبار مجلس آسیب زده ، شفاف سازی کن

بی بی سی: در ادامه حواشی مربوط به سفر خانواده محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ایران به ترکیه، امروز احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار نامه‌ای خطاب به او خواهان شفاف‌ سازی در مورد سفر خانواده‌اش به ترکیه شده است.

آقای توکلی در این نامه نوشته است: "اگر قبول کنیم این مسئله به اعتبار رئیس مجلس آسیب زده است (که زده است) تنها راه، شفافیت تمام ماجرا است."

این نماینده سابق مجلس نوشته نباید به خاطر "اهمیت گوینده یا موضوع از بررسی این کج‌روی چشم پوشید".

احمد توکلی نوشته است که طرفداران محمدباقر قالیباف "تلاش کرده‌اند که موضع را مبهم و غیرقابل قضاوت بدانند و همچنین این سفر و خرید از ترکیه را غیرقابل اعتنا و امری عادی اعلام کنند که اکثریت مردم این قبیل سفر ها را دارند" و این مسئله را "یک وجه مهم کجروی جانبداران" قالیباف دانسته است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران سپس پرسیده: آنان که این سفر را بی‌اهمیت خوانده‌اند "آیا از مسکنت مردم شریف ایران مطلع نبودند؟ آیا جانبداران از فقر مردم ایران بی خبر بودند؟ آن ها بچه های کار را ندیده‌اند؟ آنها از متلاشی شدن کانون های خانوادگی به خاطر نداشتن حتی یک سرپناه حلبی بی خبر بوده‌اند؟"

احمد توکلی نوشته: "در بیانیه الیاس قالیباف و برخی از جانبداران مکررا گفته شده است که مسئله روشن نیست و یا گفته شده است خرید فلان و بهمان چیز نبوده است."

احمد توکلی در پایان تاکید کرده که "این وظیفه دکتر قالیباف است که با شفاف‌سازی ابهامات را از رئیس مجلس بزداید. این کافی نیست که وی قبل از سفر مخالفت کرده باشد زیرا او که شخصیت با تجربه‌ایست می دانست که چنین اتفاقاتی ممکن است رخ دهد او باید مانع سفر می شد. در این باره نکات دیگری هم هست که به فرصت دیگری موکول می کنیم."
سابقه ماجرای ''سیسمونی گیت '' چیست؟
خبر سفر همسر، دختر و داماد آقای قالیباف به ترکیه در فروردین امسال برای خرید "سیسمونی" فرزندی که در راه است، با انتقادهای بسیاری در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد.

بعد از انتشار تصاویر این سفر و موج انتقادها از آقای قالیباف، پسر او خیلی زود در اینستاگرام متنی به عنوان "عذرخواهی" از مردم منتشر کرد.

اما هفته پیش آقای قالیباف در اولین واکنش گفت که آنچه درباره این سفر گفته شده، دروغ‌هایی بوده که برای "تخریب سیاسی" منتشر شده‌.
مهدی طائب برادر رئیس سازمان اطلاعات سپاه در یک فایل صوتی درز کرده می‌گوید میثم نیلی، برادر داماد ابراهیم رئیسی را به عنوان پشت پرده رسوایی سفر خانواده قالیباف به ترکیه و آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران پیوسته حامی آقای قالیباف بوده استجزییات سفر خانواده محمد باقر قالیباف توسط فردی به نام وحید اشتری منتشر شد که خود از اصولگرایان و اعضای بسیج دانشجویی است.

آقای اشتری می‌گوید که اطلاعات درباره سفر خانواده آقای قالیباف توسط منبعی ناشناس به او رسیده، اما بعد از راستی‌آزمایی ادعاها آنها را منتشر کرده است.

محمد باقر قالیباف از جمله سیاستمدارانی است که تاکنون بارها به فساد مالی متهم شده است.

اما او در جریان مبارزه‌های انتخاباتی، خود را فردی مخالف فساد، مذهبی و اسلامگرا معرفی می‌کند.

در جریان انتقادها از محمد باقر قالیباف، نه فقط شهروندان عادی و مخالفان در شبکه‌های اجتماعی، بلکه برخی از وابستگان به حکومت و جریان اصولگرایی نیز از او انتقاد کردند.
دفاع مهدی طائب از قالیباف
روز گذشته یک فایل صوتی از یک جلسه خصوصی با حضور مهدی طائب درز کرد که گفته شد جلسه اعضای سپاه حفاظت انصار مهدی بوده است.

در این فایل آقای طائب، در سخنانی از محمدباقر قالیباف دفاع کرده و میثم نیلی، برادر داماد ابراهیم رئیسی را به عنوان پشت پرده رسوایی سفر خانواده قالیباف به ترکیه معرفی کرده است.

مهدی طائب حملات به رئیس مجلس را نامنصفانه می‌داند و می‌گوید: "قالیباف را کرده‌اند کهنه حیض".

یکی از حاضران در جلسه از سفر چندباره محمدباقر قالیباف به ترکیه خبر می‌دهد و می‌گوید خودش آقای قالیباف را همراهی می‌کرده است.

مهدی طائب در پاسخ، بر همکاری نزدیک محمدباقر قالیباف با قاسم سلیمانی تاکید می‌کند و سفرهای به ترکیه را با پشتیبانی از اقدامات آقای سلیمانی مرتبط می‌داند. او می‌گوید خانواده قالیباف هم از سوریه به ترکیه رفته‌اند.

آقای طائب رئیس قرارگاه عمار، یکی از تشکیلات سیاسی محافظه‌کاران تندرو است. حسین طائب، برادر او، رئیس سازمان اطلاعات سپاه است. سپاه انصار مهدی هم وظیفه محافظت فیزیکی از مقام‌های حکومت ایران را دارد.
+47
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  این توکلی هم دنبال نمد میگرده که برای خودش کلاه درست کنه. بیشترین کمکی که به این رژیم کرد تو انتخابات سال ٧٢ بود فکر کنم که مشارکت مردم میرفت که بره زیر ٥٠٪؜ ولی با ضدیت با اکبر کوسه وارد شد و طبق معمول امت حیران در صحنه رو کشید پای صندوق که به دور دوم کشیده نشه و اکبر کوسه شد رییس جمهور . حالا باید بهش گفت فقط سفر این مسافرکش مجلس رو برده زیر سوال!؟ یا اینکه کلا از سال ٥٨ زیر سواله؟
  1
  14
  شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۱
  ۵۲
  siah76 - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  یونجه اخور برای این مفتخورهای نظام کم شده به هم شاخ میزنن!!! هر روز هم بدتر خواهد شد
  1
  10
  شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۵
  ۶۲
  zavareh - رودسر، ایران
  دست بردارید، بخود آیید، درگیر ترفندهای انحرافی این حکومت غارتگر نشوید. هم اکنون مردم خوزستان بپا خواسته اند و بدلیل بستن اینترنت و حتا تلفن های آن بخش از میهنمان خبری رسیده بسیار محدود هستند. هدف ایرانیان راستین تنها و تنها بایستی براندازی تمام و کامل این حکومت اشغالگر باشد و بس...
  2
  10
  شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۸
  ۳۶
  freedom of the press - تهران، ایران
  آخه این طویله رهبری اعتباری هم مگه داره که حالا بخواد بره زیر سوال. تک تکتون مایه ننگ و سرافکندگی این طویله رهبری هستید.
  2
  10
  شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.