حمله با قمه به یکی از شهرداران تهران

 عکس آرشیوی از تخریب یک بنای غیرمجازسخنگوی شهرداری تهران از مجروح شدن یکی از شهرداران منطقه ۱۹ تهران در جریان «ماموریت مقابله با ساخت‌ و سازهای غیرمجاز» خبر داد.

عبدالمطهر محمدخانی روز جمعه، ۱۶ اردیبهشت، در توییتی نوشت که جواد هاشمی، شهردار ناحیه ۳ منطقه ۱۹، در جریان این ماموریت با ضربات چاقو و قمه از ناحیه سر «به‌شدت مجروح» شده است.

آقای محمدخانی در توییت دیگری از بازداشت عوامل این حمله در محله «خلازیر» خبر داده و حال عمومی آقای هاشمی را خوب توصیف کرده و گفته است که او ۲۵ بخیه خورده است.
سایت‌های خبری پیشتر در روز ۲۴ فروردین نیز از تیراندازی با سلاح جنگی به سوی آقای هاشمی خبر داده و اعلام کرده بودند که این حمله ناکام مانده، اما در گزارش‌های تصویری از این حمله، خودروی حامل این شهردار آسیب دیده بود.

دلیل حملات اخیر به شهردار منطقه ۱۹ «تشدید برخورد با عوامل ساخت‌ و‌ سازهای غیر مجاز» عنوان شده است.

مقابله با ساخت‌ و سازهای غیر مجاز از جمله مواردی است که جزو اولویت کاری شهرداران به‌شمار می‌رود.

با این حال در سال‌های گذشته موارد متعددی از ساخت‌ و ساز غیرمجاز از سوی مقامات دولتی و حکومتی، خانواده‌های آن‌ها و افراد مشهور رسانه‌ای شده و در مواردی منجر به تخریب این سازه‌ها با حکم دادگاه شده است. از آن جمله می‌توان به تخریب هزار متر بنای غیر مجاز دختر یکی از وزرای سابق در لواسان در سال ۱۳۹۷ اشاره کرد.
+90
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۲
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  عاقبتی است که شامل تمامی مسئولین و حامیان مفتخور و خائن وابسته به دولت تبهکار خواهد شد ! خشم و نفرت مردم از این نظام دامن تمامی شما جانیان جکومت ملایان را خواهد گرفت.
  18
  80
  شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.