عملیات پلیس آلمان در چهار ایالت؛ یک ایرانی مظنون اصلی جعل اسناد

دویچه وله: یک مرد ۵۰ ساله ایرانی در هامبورگ از فروش شناسنامه‌های جعلی و دلالی کار سیاه درآمد زیادی کسب کرده است. ماموران در بازرسی‌های خود در مجموع ۲۵۰ هزار یورو کشف و ضبط کرده‌اند.

پلیس فدرال آلمان روز پنجشنبه ۵ مه (۱۵ اردیبهشت) شماری از آپارتمان‌ها و اماکن تجاری در چهار ایالت هامبورگ، شلسویگ-هولشتاین، نیدرزاکسن و نوردراین-وستفالن را به ظن جعل اسناد، قاچاق انسان و پولشویی بازرسی کرد. در این عملیات حکم بازداشت سه تن نیز اجرا شد.

مقامات نیندورف (هامبورگ) یک مرد ۵۰ ساله ایرانی را نیز دستگیر کردند. سخنگوی پلیس فدرال آلمان گفته است ایرانی دستگیر شده مظنون اصلی محسوب می‌شود. پلیس فدرال در ارتباط با این عملیات از "ضربه علیه اقدامات جنایی سازمان یافته" سخن گفته است.

 در عملیات پلیس فدرال آلمان ۳۰۰ مامور شرکت کردند که همراه با بازرسان اداره مالیات هامبورگ ۲۵۰ هزار یورو  کشف و ضبط کردند. مقامات پلیس گفتند ۸۰ هزار یورو در درهای یک ماشین برقی کودکان که در زیرزمین آپارتمانی در نزدیکی فرودگاه هامبورگ جاسازی شده بود کشف شده است.

در شهر پینه‌برگ نیز چندین کارت شناسایی و گواهینامه رانندگی جعلی لیتوانیایی یافت شد.

نقطه شروع تحقیقات پلیس از تفتیش آپارتمانی در هامبورگ در ژوئن سال گذشته بوده است. پلیس هامبورگ به شش نفر قزاق که دارای کارت شناسایی جعلی و گواهینامه رانندگی از کشور لیتوانی بودند مشکوک شد. پلیس در آن‌زمان یک چاپ‌گر حرارتی برای چاپ اسناد و مدارک جعلی پیدا کرد.

مظنون اصلی متهم به فروش شناسنامه‌های جعلی به افرادی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا است. همچنین گفته می‌شود که او برای قزاق‌هایی که به طور غیرقانونی در آلمان زندگی می‌کنند، کار پیدا می‌کرده و برای این کار پول دریافت کرده است.

بازرسان اداره مالیات هامبورگ در حال تحقیق درباره سه مظنون بین ۳۲ و ۵۳ ساله هستند که به ایجاد شبکه‌ای از شرکت‌های جعلی در بخش‌های حمل‌ و نقل و فراهم‌کردن ا مکان پرداخت مزد به کارهای سیاه متهم شده‌اند.

در بازرسی پلیس فدرال همچنین ۱۸ نفر که به طور غیرقانونی در آلمان اقامت داشتند شناسایی شدند. سخنگوی پلیس گفته است دو نفر از آنها دستگیر شده‌اند.
+22
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.