۵ نشانه هولناک از آمادگی روسیه برای شروع جنگ جهانی سوم هسته‌ای

پس از آن که ماشین جنگی پوتین توسط مقاومت شدید اوکراین فلج شد شبح جنگ هسته‌ای بر سر درگیری اوکراین آشکار شد و به این نگرانی دامن زد که پوتین از تسلیحات هسته‌ای برای در هم شکستن بن بست فعلی استفاده خواهد کرد. با این وجود، "بن والاس" وزیر دفاع بریتانیا سعی کرد از شدت تنش و هراس ایجاد شده بکاهد و این وضعیت را "نبردی لفاظی" توصیف کرد.
 
فرارو- از هواپیما‌های موسوم به روز قیامت گرفته تا دیده شدن کیف محرمانه هسته‌ای نشانه‌هایی وجود دارند مبنی بر آن که روسیه می‌تواند برای آغاز جنگ جهانی سوم هسته‌ای آماده شود.
 
به گزارش فرارو به نقل از سان؛ پوتین پیش‌تر هشدار داده بود اگر کشوری در بحران اوکراین مداخله کند از تسلیحات هسته‌ای علیه غرب استفاده خواهد کرد، اما بریتانیا هشدار‌های روسیه را به عنوان یک تهدید کم اهمیت جلوه داده است.
 
پس از آن که ماشین جنگی پوتین توسط مقاومت شدید اوکراین فلج شد شبح جنگ هسته‌ای بر سر درگیری اوکراین آشکار شد و به این نگرانی دامن زد که پوتین از تسلیحات هسته‌ای برای در هم شکستن بن بست فعلی استفاده خواهد کرد. با این وجود، "بن والاس" وزیر دفاع بریتانیا سعی کرد از شدت تنش و هراس ایجاد شده بکاهد و این وضعیت را "نبردی لفاظی" توصیف کرد.
 
او به شبکه خبری "بی بی سی" گفته بود:"این وضعیت عمدتا درباره این است که پوتین آن گزینه را روی میز قرار می‌دهد تا به مردم و به دنیا یادآوری کند که او یک عامل بازدارنده در اختیار دارد". اگرچه کارشناسان می‌گویند احتمال استفاده پوتین از سلاح‌های هسته‌ای برای ایجاد جنگ جهانی بعید است، اما نشانه‌هایی وجود دارند مبنی بر آن که پوتین می‌تواند برای آغاز یک درگیری هسته‌ای آماده شود.Credit: APهواپیما‌های روز قیامت
یکی از هواپیما‌های به اصطلاح روز قیامت ویژه پوتین برای استفاده در صورت جنگ هسته‌ای با غرب در روز‌های اخیر در حال پرواز در اطراف مسکو دیده شده است.
 
در ویدئویی نشان داده شد که ایلیوشین ایل -۸۰ در حال عبور از حومه پایتخت روسیه بوده است. هواپیمای بدون پنجره ایلیوشین - ۸۰ یکی از چهار هواپیما‌های طراحی شده توسط کرملین برای استفاده در صورت حمله اتمی است. مقام‌های روسی تایید کرده بودند که این هواپیما در رژه سالانه روز پیروزی در روز دوشنبه در میدان سرخ به نمایش گذاشته خواهد شد. این هواپیما در مانور‌ها و تمرینات برای نمایش شرکت داشته است. این هواپیمای غول پیکر متعلق به دوران شوروی از سال ۲۰۱۰ میلادی به این سو در مراسم بزرگداشت روز پیروزی دیده نشده بود. نمایش مجدد آن به گمانه زنی در این باره که پوتین قصد دارد پیامی هشدار دهنده را به غرب ارسال کند دامن زده است.
 
پوتین قادر خواهد بود به عنوان رئیس جمهور از جایگاه فرماندهی هوابرد به ارتش روسیه فرمان دهد تا دستورات مختلف از جمله حمله هسته‌ای را اجرا کند.
 
هواپیمای روز قیامت نامی غیررسمی برای نوعی از هواپیما است که به عنوان مرکز فرماندهی هوایی در صورت وقوع جنگ هسته ای، فجایع گسترده و سایر درگیری‌های وسیع که زیرساخت‌های اصلی نظامی و دولتی را تهدید می‌کند مورد استفاده قرار می‌گیرد. معادل امریکایی ایلیوشین -۸۰ هواپیما‌های بوئینگ E-۴B ساخته شده بر پایه هواپیمای مسافربری ۷۴۷ است.کیف هسته‌ایهم چنین، پوتین چندین بار در اطراف کیف مخفی هسته‌ای روسیه دیده شده است. ماه گذشته، او از طریق بالگرد به مرکز فضایی ووستوچنی رفت تا با "الکساندر لوکاشنکو" رئیس جمهور بلاروس دیدار کند. پوتین با همراهی مسئولان ارشد نظامی که کیف هسته‌ای را در دست داشتند دیده شد. او تنها چند روز پیش از این دیدار در مراسم تدفین "ولادیمیر ژیرنوفسکی" از سیاستمداران ملی گرای افراطی روسیه دیده شد و در آن دیدار نیز همراهان اش کیف هسته‌ای را در دست داشتند.
 
تصور می‌شود که این کیف محرمانه حاوی دستگاه پرتاب موشک‌های استراتژیک کرملین است و حضور آن در مراسم تشییع جنازه به عنوان یک تهدید وحشتناک برای جهان تلقی می‌شود.

این کیف که دارای کد کلید شخصی سازی شده است معمولا تحت نظارت ۲۴ ساعته قرار دارد و زرادخانه هسته‌ای مسکو را کاملا کنترل می‌کند.
 
این کیف که به زبان روسی چگت (نامگذاری شده از روی کوه چگت در کاباردینو – بالکاریا در روسیه) نام دارد در اوایل دهه ۱۹۸۰ میلادی ساخته و برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ میلادی به جهانیان نشان داده شد و محتوای آن از نزدیک در تلویزیون مشاهده شد. تصور می‌شود که حضور قابل مشاهده آن در هفته‌های اخیر نشانه دلهره آوری است از آن که رئیس جمهور روسیه می‌تواند سلاح‌های هسته‌ای ویرانگر را در هر زمانی مستقر سازد.تهدید‌های وحشتناک تلویزیون دولتیتلویزیون دولتی روسیه در یک ویدئوی تبلیغاتی عجیب بریتانیا را تهدید به غرق شدن در زیر سونامی رادیواکتیو کرد. در پخش هیجان انگیز این کلیپ مجری اشاره کرد که چگونه آخرین موشک هسته‌ای شیطان ۲ کرملین می‌تواند بریتانیا را نابود کند.
 
"دیمیتری کیسلیوف" میزبان برنامه، دومین گزینه روسیه را برای "غرق کردن بریتانیا در اعماق دریا" با استفاده از "اژدر هسته‌ای زیرآبی پوزیدون" آن کشور اعلام کرد. او در یک تصویر ترسناک هشدار داد که این موشک یک موج سونامی غول‌پیکر را تا ارتفاع ۴۹۹۸۷ سانتی متری ایجاد می‌کند. او سپس پیش بینی کرد که امواج آب که تقریبا به نیمه اسکافل پایک بلندترین کوه انگلستان می‌رسد حاوی "دوز بالایی از تشعشعات" خواهد بود و آن چه از بریتانیا باقی خواهد ماند را به یک "صحرای رادیواکتیو" تبدیل می‌کند. تهدید او بر اساس ادعا‌های "بی اساس" رسانه‌های دولتی روسیه در هفته گذشته مبتنی بر این ادعا که "بوریس جانسون" نخست وزیر بریتانیا درباره انجام حمله هسته‌ای علیه روسیه بدون مشورت با ناتو صحبت کرده است. دفتر نخست وزیری بریتانیا این موضوع را "نمونه دیگری از اطلاعات نادرست منتشر شده توسط کرملین" قلمداد نمود و آن را تکذیب کرد.آزمایش هسته‌ای شیطان ۲کارشناسان تلویزیونی طرفدار پوتین پیش‌تر نیز در تهدیدی استفاده از موشک بالستیک قاره پیمای سارمات یا RS-۲۸ Sarmat را مطرح کرده بودند و با خوشحالی از توانایی آن برای محو کردن بریتانیا از نقشه جهان یاد کرده بودند. پوتین به خود می‌بالد که "شیطان ۲" موشک اتمی آخرالزمانی اش می‌تواند "هر گونه دفاعی" را در هم بشکند.
 
پوتین گفته بود که سارمات قادر است با پایان دادن به جهان "آنانی را که می‌خواهند روسیه را تهدید کنند مجبور سازد تا دو بار به تصمیم شان فکر کنند".
 
این موشک می‌تواند مسافتی ۱۷۷۰۲ کیلومتری را طی کرده و ۱۵ کلاه را حمل کند و این ظرفیت را دارد که منطقه‌ای به وسعت بریتانیا را در جریان یک حمله نابود کند. گفته می‌شود سارمات دوربردترین موشک بالستیک قاره پیمای جهان است. کلاهک‌های مجزای آن می‌توانند پیش از حرکت به سوی هدف با سرعت مافوق صوت از موشک اصلی ۱۰۰ تنی جدا شوند. این بمب‌ها ۱۰۰۰ برابر قوی‌تر از بمب‌هایی هستند که توسط ایالات متحده در هیروشیما و ناکازاکی ژاپن در طول جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفتند. پوتین گفته است:"این موشک می‌تواند از تمام سیستم‌های دفاع ضد موشکی مدرن عبور کند".
پناهگاه‌های هسته‌ای
گزارش شده که پوتین و حلقه نزدیکان اش در ماه مارس پس از حمله به اوکراین در پناهگاه‌های هسته‌ای فوق سری زندگی می‌کردند.
 
استفاده از پناهگاه‌های با امنیت بالا نشان می‌دهد که پوتین می‌تواند برای استقرار تسلیحات هسته‌ای آماده شود اقدامی که منجر به انتقام جویی اجتناب ناپذیر خواهد شد.
 
جابجایی هواپیما‌های مورد استفاده توسط مقام‌های ارشد کرملین در ماه مارس نشان داد که پوتین احتمالا در مخفیگاهی در نزدیکی سورگوت در غرب سیبری به سر برده است. به گفته "کریستو گروزف" روزنامه نگار تحقیقی گفته می‌شود "سرگئی شویگو" وزیر دفاع پوتین برای مدتی در پناهگاهی در نزدیکی اوفا در اورال در ۱۱۶۶ کیلومتری شرق مسکو پنهان شده بود. این گمانه زنی پس از بازدید سه روزه "کسنیا شویگو" دختر ۳۱ ساله او از اوفا تقویت شد. در آن زمان گفته شده بود که وزیر دفاع روسیه از مشکلات قلبی رنج می‌برد. گروزف که با شبکه تحقیقاتی بریتانیایی "بلینگ کت" در ارتباط است در آن زمان گفته بود:"کاملا مطمئن هستم که شویگو در یک پناهگاه است. با ردیابی حرکت هواپیمای او پرواز‌های بسیار مکرر به اوفا را مشاهده می‌کنیم".
 
با آگاهی از این که در آن منطقه پناهگاه‌های محافظت شده نیز وجود دارند این موضوع پاسخی روشن در مورد محل سکونت وی ارائه می‌دهد. او معتقد است که پوتین پناهگاه دیگری نیز در نقطه‌ای دیگر در اختیار دارد. پیش‌تر ادعا‌هایی مبنی بر آن وجود داشت که پوتین خویشاوندان نزدیک خود را به پناهگاهی در کوه‌های آلتای در حدود ۱۷۷۰ کیلومتری جنوب شرقی سورگوت و ۳۷۹۸ کیلومتری شرق مسکو منتقل کرده بود. هم چنین، ادعا‌هایی وجود دارند مبنی بر آن که پوتین در اواخر سال گذشته برای بازرسی پناهگاه‌های اضطراری در دوره شیوع کرونا وقت صرف کرده بود.
+65
رأی دهید
-29

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  Reza18 - لندن، انگلستان

  فقط داستان سرایی هست و نمایش مثل جمهوری اسلامی طبل تو خالی کاملا جنگ اوکراین نشون داد روسیه داغونه اگر نیروی های نظامی آمریکا و اسرائیل و انگلیس وارد عمل بشن روسیه نابود میکنن
  16
  44
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵
  ۶۲
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  همه چی امکان پذیر میباشد و بستگی دارد به تصمیمات پشت پرده قدرتمندان
  2
  24
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت

  دم پوتین گرم .بزن این نظم فیک جهانی رو نابود کن .بسه این همه ظلم و ستم کشورهای به اصطلاح پیروز جنگ جهانی دوم
  35
  13
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۹
  ۶۱
  vg2000 - اسلو، نروژ
  فعلاً که زیر اوکراین زاییده جنگ جهانی سوم باشه طلب شو
  7
  21
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴
  ۴۹
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا
  روسیه نشون داد چقد وسایل نظامیش در این جنگ عقب افتاده و فرسوده هست از اون مهمتر نیروی انسانی نا کارامدش هست که نشون داد به دنیا که خیلی از موارد روز دنیا عقب مانده است . اگر هواپیمای روز قیامتش ماله ٢٠١٠ باشه که دیگه وا مصیبتا . روسیه نافرم هر چی کردیت الکی براش محتمل بودن با این جنگ اکراین هوا شد . روسیه به اخر خط نزدیک است .
  4
  11
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۴
  ۴۳
  sahandogli - لندن، انگلستان
  روسیه در اوکراین گیر کرده و اوکراین و غرب می خواهند روسیه را در اوکراین نابود کنند چون می دانند روسیه تمام قدرتش را به اوکران سرازیر خواهند کرد چون اوکراین براش مسله حیثیت است و پوتین نمی تواند عقب نشینی کند و تا آخرین لحظه خواهد جنگید و شاید هم در نفس های آخر از بمب هسته ای هم استفاده کند اما آن شروع حذف روسیه از نقشه دنیا خواهد بود چون قدرت نظامی اقتصادی و حتی هسته ای غرب خیلی قوی تر از روسیه است و روسیه 3 ماه نشده در سایه تحرمیهای غرب فلج شده است. غرب برای حمله هسته روسیه آماده هستند و تمام بمب های هسته شان در حال آماده باش است و پوتین در باتلاقی گیر کرده که نمی داند راه برون رفت آن در چیست . نه می تواند عقب نشینی کند و ادامه جنگ بیشتری ضرر را نصیب روسیه می کند. اما آینده روسیه در هر صورت زیاد روشن نیست و این تحرمیها به همین راحتی لغو نمی شود. بمب اتم داشته باش غرب هم دارد مگر کره شمالی داشت آیا تا حالا توانست از آنها استفاده کند چون استفاده آن یعنی نابودی خودش. به تبع روسیه ایران و سوریه هم نابود خواهند شد
  4
  7
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۹
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  خره پا منبر به شما یاد ندادند.یکی‌ از کشور‌ها پیروز جنگ دوم با با همین اربابت پوتین، استالین بود.یا فکر می‌‌کنی‌. روسیه در جنگ دوم خواب بود؟
  3
  5
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۷
  ۱۰۵
  vikingoslo - اسلو ، نروژ
  دنیای غرب آزاد و متمول و متمدن در یه اتحاد بی‌سابقه بین کشور‌های غربی تصمیم گرفتند ریشه امثال پوتین و بقیه وحشی‌های مذهبی جهان سومی که دشمن آنسان هستند رو خشک کنند چون کسانی که در غرب زندگی میکنند به این نتیجه رسیدند که پوتین باید شکست بخوره تا دیگه از این توهم‌ها به سرش نزنه . پوتین و نوکر هاش منجمله جمهوری اسلامی میدونند که غرب سرور دنیاست و چاره ایی ندارند یا مطیع باشند یا گرسنگی و بدبختی بکشند و در نظامی پاشیده مثل جمهوری اسلامی آدای زندها رو در بیاورند .
  6
  6
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۸
  ۳۷
  !Rambo - تورنه، بلژیک
  [::Reza18 - لندن، انگلستان::]. البته اینقدر ساده لوحانه نباید نظر داد،این مطلب درباره توان هسته ای روسیه هست که قویترین در جهان هست.انگلستان کلا ۶ زیر دریایی که‌توان حمل و شلیک کلاهک هسته ای دارند حدود ۲۰۰ کلاهک هسته ای کوچک و نسبتا قدیمی در اختیار داره در مقایسه روسیه حدود ۵ هزار کلاهک هسته ای بسیار قوی و‌جدید و موشکهای جدید مافوق صوت که‌توانای حمل اینها را دارند.اگر جنگ هسته ای صورت بگیره،بدون شک روسیه با توجه به وسعت عظیمش امکان بقای بسیار بیشتری داره و انگلستان بعلت جزیره بودن و کوچکی طبق همین مطلب کلا محو خواهد شد.پس بدون مدرک و استناد نباید واقعیات رو‌انکار کرد.تمام این اطلاعات مستند در اینترنت موجود هست.
  2
  0
  شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰
  ۳۷
  Reza18 - لندن، انگلستان
  [::!Rambo - تورنه، بلژیک::]. اصلا ساده لوحانه نیست و روسیه جرات استفاده از سلاح هسته ای نداره.
  0
  0
  یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.