گربه‌ای که اشتباهی در بسته مرجوعی پست شد

گربه‌ها عاشق جعبه هستند و این علاقه گاه کار دست خودشان یا صاحب‌شان می‌دهد. یک گربه بازیگوش که با غفلت صاحبش در کارتن پست سریع‌السیر جا خوش کرده و ۵۰۰کیلومتر راه پیموده بود، پس از سه روز و نیم زنده و سالم پیدا شد.

گربه گم‌شده است... تصور این خبر برای صاحبان حیوانات خانگی کابوسی بیش نیست. گاه گربه ناخواسته در گاراژ، اتاقک ته حیاط، لابلای وسایل یا زیرزمین گیر می‌افتد و ساعتی بعد پیدا می‌شود. اما وقتی غیبت پیشی ملوس شما چند روز طول می‌کشد چه؟

این چیزی بود که برای صاحب گربه‌ای به نام سانی در نورد راین وستفالن آلمان رخ داد. سانی چند روز ناپدید شد و تلاش برای پیدا کردنش بی‌نتیجه ماند. چیزی که مرد نگران نمی‌دانست این بود که حیوان را ناغافل به ایالت بایرن پست کرده است؛ از غرب به جنوب!

ماجرا این بود که صاحب سانی در اینترنت به یک شرکت قطعات خودرو گلگیر سفارش داده بود، ولی جنس ایده‌آل نبود و قرار شد آن را برای معاوضه پس بفرستد.

همه کسانی که گربه دارند، می‌دانند که جعبه‌ها، جذابیتی غیرقابل مقاومت برای آنها دارند؛ مکانی برای چرت زدن، بازیگوشی و قایم باشک. ظاهرا سانی هم بی آن که صاحبش متوجه شود، داخل جعبه رفته بود تا روی بالشتک‌های ضربه‌‌گیر بخوابد.

صاحب سانی اما بی‌خبر از موضوع، کارتن را مهر و موم کرد و به پست‌خانه برد تا به بایرن ارسال شود.

بسته ابتدا به ایستگاه توزیع محموله‌ها رفت و ۴۸ ساعت در نوبت ماند تا راهی مقصد نهایی شود. این مرحله هم ۳۰ ساعت زمان نیاز داشت؛ یعنی روی هم سه روز و نیم.

وقتی جعبه در انبار شرکت قطعات باز شد، کارکنان جا خوردند: یک گربه از داخل آن بیرون پرید و در رفت. پرسنل تدارکات نیم ساعت همه سوراخ سنبه‌ها را گشتند و بالاخره سانی را روی تلی از چوب‌ گرفتند.

سانی هیچ آسیبی ندیده بود. فقط گرسنه بود و به آب و غذا احتیاج داشت. وقتی با فرستنده تماس گرفته شد، فریاد خوشحالی‌اش به هوا رفت، چون خودش را آماده کرده بود که گربه‌اش زیر ماشین رفته و مرده باشد.

سانی با تیمار و مهر و محبت هر چه تمام‌تر به خانه برگشت. اما این ماجرا می‌تواند هشداری برای صاحبان گربه‌ها باشد که موقع بسته بندی جعبه‌ها، محتوا را یک بار دیگر چک کنند.
+23
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۷
  Esperanto - لندن، انگلستان
  صاحبش چقدر شوت بوده!!متوجه اضافه وزن جعبه نشده؟؟
  1
  13
  جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.