حضور شمشیرباز ملی‌پوش ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ با هزینه شخصی

عکس از آرشیودویچه وله:تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران از روز ۶ ماه مه (۱۶ اردیبهشت) در جام‌جهانی اسپانیا به میدان می‌رود. یکی از چهار ملی‌پوش ایران با هزینه شخصی در این رقابت‌ها حضور خواهد یافت.

رقابت‌های جام جهانی شمشیربازی در ماده اسلحه سابر از روز جمعه (۱۶ اردیبهشت ماه) با حضور ۲۲۸ شمشیرباز از ۳۸ کشور در مادرید، پایتخت اسپانیا، برگزار می‌شوند.

در حالی که بسیاری از تیم‌های شرکت‌کننده در این مسابقات با ۱۱ تا ۲۰ شمشیرباز در ترکیب تیمی خود به رقابت خواهند پرداخت، تیم ملی ایران فقط از چهار ملی‌پوش تشکیل شده است. علی پاکدامن، محمد رهبری، نیما زاهدی و محمد فتوحی ترکیب تیم ملی ایران را در جام جهانی مادرید تشکیل می‌دهند.

بر اساس گزارش رسانه‌های داخلی در ایران محمد فتوحی، ملی‌پوش ایران تنها شمشیربازی است که "خارج از برنامه فدراسیون" و با هزینه شخصی خود در این رقابت‌ها حضور خواهد یافت. محمد فتوحی در بازی‌های المپیک توکیو نیز عضو تیم ملی شمشیربازی ایران بود.

نخست نام ملی‌پوش جوان ایران، امیرحسین شاکر، در فهرست تیم ملی شمشیربازی این کشور برای حضور در جام جهانی اسپانیا قرار گرفته بود. اما این شمشیرباز در آستانه اعزام به اسپانیا ناگهان از ترکیب تیم ملی ایران حذف شد. علت خط خوردن امیرحسین شاکر نیز هنوز به طور رسمی اعلام نشده است.

تیم ملی شمشیربازی اسحله سابر ایران دو هفته پس از پایان جام جهانی مادرید، در رقابت‌های جام جهانی ایتالیا نیز شرکت خواهد کرد. احتمال می‌رود که ترکیب تیم ملی ایران در این مسابقات دوباره با علی پاکدامن، محمد رهبری، نیما زاهدی و نیز شمشیرباز دیگری که با هزینه شخصی حضور خواهد یافت، شکل بگیرد.

حضور ملی‌پوشان برجسته ورزش ایران در رقابت‌های بین‌المللی با هزینه شخصی در رشته‌های دیگر ورزشی نیز روی داده است. این موضوع در سال‌های گذشته از جمله شامل ملی‌پوشان تنیس روی میز، اسکی و شطرنج ایران نیز بوده است.
+11
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.