گالری تصویری: مردم اوکراین دست در دست هم در دفاع از وطن

مردم اوکراین که نمی‌خواهند وطنشان به دست روسیه بیافتد در دفاع از ارتش خود هر چه را در چنته دارند به کار می‌گیرند: یکی تله تانک می‌سازد و یکی جلیقه جنگی. یکی تور استتاری می‌بافد و یکی بخاری سیار می‌سازد.
موانع تانک به جای مجسمه‌های فلزیوولودیمیر کولسنیکوف، هنرمند فلزکار اوکراین که در روزهای صلح مجسمه‌های فلزی می‌ساخت اینک به ساخت تله‌های ضد تانک معروف به جوجه تیغی رو آورده است. او در کارگاه خود در اوژهورود اوکراین همرا با سایر هنرمندان فلزکار کشورش دست به کار ساخت این موانع فلزی شده تا دمار از روزگار تانک‌های روسی در بیاورد.
بخاری‌های سیاریان پوتروهوش، هنرمند فلزکار اوکراین با سایر صنعت‌گران بخاری سیار می‌سازد تا به جبهه‌ها و پایگاه‌های جنگی منتقل شوند. او آرم یا لوگویی که با آن محصولات این دسته از هنرمندان مشخص می‌شود را در تصویر نشان می‌دهد.
جلیقه‌های جنگی مارک "هوروندی"ساشکو هوروندی از شروع حملات روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه تولید کوله‌پشتی و لوازم جانبی آن را کنار گذاشت و به تولید جلیقه جنگی برای سربازان اوکراینی رو آورد. این کارآفرین جوان که در لویو (Lwiw) به کار مشغول است یکی از جلیقه‌های جدید ساخت خود را در این عکس به نمایش گذاشته است.
سنگرهای شنیاین مرد که ویکتور نام دارد کیسه‌ها را در ساحل اودسا با شن پر کرده و به شهر حمل می‌کند. مردم اودسا با ایجاد این سنگرهای شنی و کمک‌های دیگر تلاش دارند نگذارند شهرشان به دست روسیه بیافتد.
کلیسا، میعادگاه توربافاندر کلیسایی در شهر ایوانو ـ فرانکیفسک، واقع در غرب اوکراین داوطلبان گرد هم آمده و برای رزمندگان خود تورهای استتاری می‌بافند. این زن در حال گره زدن نوارهای پارچه‌ای به یک تور استتاری است.
دانشگاه در خدمت بافت تورهای استتاریدانشگاه ملی پلی‌تکنیک در شهر لویو از مطرح‌ترین و مهم‌ترین دانشگاه‌های فنی اوکراین است. داوطلبان در این مکان علمی و پژوهشی جمع شده و برای ارتش تورهای استتاری می‌‌بافند.
+23
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  sahandogli - لندن، انگلستان
  اگر مردم اقغانستان این قدر غیرت داشتند و در مقابل 7 هزار طالب مقاومت می کردند الان آواره این کشور و آن کشور نمی شدند . و حتی سوری ها هم می توانستند در مقابل داعش یا اسد بجنکندند و آوراه نمی شدند اما این جنگ برای آنها هدیه ای الهی بود تا بتوانند در کشورهای دیگر پناهندگی بگیرند. فرق ملتها
  1
  13
  جمعه ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.