صدای استمرارطلبان از دهان مهرانگیز کار و پلتفرم «ایران» اینترنشنالمهرانگیز کار که تا به اکنون خود را برانداز جا می زد، امروز در تلویزیون "ایران" اینترنشنال عملا پیام عربستان سعودی را به حکومت جمهوری اسلامی منتقل کرد. وی گفت : "جامعه مدنی در ایران می‌خواهد حکومت را متقاعد کند که در رفتارش تجدیدنظر کند. جامعه مدنی ایران مانند تمام جوامع مدنی در دنیا، قصد براندازی ندارد". این دقیقا همان پیامی است که عربستان از طریق واسطه های عراقی به جمهوری اسلامی داده است که هرگز خواهان براندازی رژیم اسلامی نیست، بلکه خواهان تغییر رفتار رژیم است و نه تغییر رژیم.
 
متاسفانه در طی سالیان گذشته صدها استمرار طلب و اصلاح طلب و ملی مذهبی و نواندیش دینی و به اصطلاح جوان ایرانگرا و غیره توسط جمهوری اسلامی با هدف مشخص به خارج صادر شده اند تا با دعوت همفکران و دوستان سابق خودشان در رسانه هایی مثل بی بی سی و تلویزیون "ایران" اینترنشنال و رادیو فردا و غیره "قُرق" کنند و بعنوان متخصص, مخالف متظاهر (فئیک) و کارشناس و تحلیلگر و امثالهم شب و روز در این تلویزیونهای عربستانی, آمریکایی و انگلیسی به حلقوم مردم ایران فرو داده شوند.
 
شما فکر می کنید چرا بخش خبر "ایران" اینترنشنال به مهرانگیز کار اینچنین پلاتفرم می دهد تا علنا بگوید جامعه مدنی ایران قصد براندازی ندارد. یا بعبارت دیگر این پیام را منتقل می کند که براندازان فقط مشتی معاند خارج نشین "وابسته" هستند و جامعه مدنی ایران قصد براندازی ندارد. چه پیامی شفاف تر از این؟  جالب اینجاست که مدیر مسئول بخش خبر تلویزیون "ایران" اینترنشنال معاون سابق وزیر جمهوری اسلامی است. آیا این یک تصادف یا اتفاق ناگهانی است؟
 
ما ملت ایران بجای نفرین به" شمر" و "ابن زیاد" , باید بر گور دردهای خودمان گریه کنیم که چطور قدرت های بزرگ مثل آمریکا, عربستان و انگلیس از پیر و جوان خودمان علیه خودمان استفاده می کنند تا استمرار نظام را تضمین کنند؛ تا شاید با عربستان آشتی صورت بگیرد و یا با آمریکا برجام عملی شود و یا با انگلیس مراوده انجام شود.
 
یک سال پیش در مقاله ای تحت عنوان "نقش مزورانه بی بی سی و ایران اینترنشنال در سیرک انتخاباتی رژیم" نوشتم: تلویزیون ایران اینترنشنال با پلت فرم دادن به امثال الهه ایکس و سایبری های موجود در کلاب هاوس , و یا فرخ نگهدار و امثالهم که شدیدا مردم را به شرکت در انتخابات ترغیب می کردند, با چرخش کودتاگونه ١٨٠ درجه ای علنن و عملن تلویزیون را در اختیار طرفداران انتخابات گذاشت, که ظاهرا تحت بهانه آزادی بیان (درست مثل بی بی سی یا رادیو فردا و غیره) مرددین اصلاح طلب را به مشارکت حداکثری دعوت می کردند. اگرچه این کودتا در عمل به نفع جمهوری اسلامی ثابت شد. حال می بینید درد من از کجاست؟
 
در پایان همان مقاله نوشته بودم: "این باید هشداری باشد برای ملت در بند و اسیر ایران و بخصوص اپوزیسیون بیچاره (از جمله خود بنده) که با حضور خویش در این رسانه ها به آنها بعنوان "رسانه مخالف" مشروعیت می دهند؛ تا این نوع به اصطلاح "عقرب های جراره" و "مارهای غاشیه" در واپسین لحظات قبل از حادثه نیش زهرآگین و کشنده خود را با زیرکی و شگرد خاص تبلیغاتی از نوع کلاب هاوسی به بدنه ملت ایران فرو کنند و فاجعه تاریخی را رقم بزنند".
 عبدالستار دوشوکی  - مرکز مطالعات بلوچستان ـ لندن  - چهارشنبه ۷ اردیبهشت ١٤٠١ - doshoki@gmail.com
+58
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۲
  دیاآکو فردوسی - لندن، انگلستان

  این همسر سیامک پورزند است ،. این به شوهرش رحم نکرد ،. و نزدیک بود یکیاز دوستان من را تحویل اطلاعات سپاه دهد همین و هم شوهر ....،. . آخه کی به شا اختیارداده از طرف بقیه حرف بزنید ،.
  6
  50
  ‌چهارشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۶
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  به جز عده ای اپوزوسیون در خارج کشور مردم داخل ایران کمتر میل به براندازی دارند زیرا مطمئن نیستند وقتی از چاله در آمدند در کدام چاه خواهند افتاد
  52
  39
  ‌چهارشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۷
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. معلوم است تو طرفدار کی هستی؟؟ آمار نشان می‌دهد نود و پنج درصد مردم آزاده ایران چه خارج و چه داخل طرفدار براندازی رژیم آخوندی هستند. تو این آمار آبگوشتی را از کجا می‌آوری و تو اصلا کی هستی که از جانب مردم ایران حرف میزنی؟ بله اکثریت مردم طرفدار هیچ گروه و شخص خاصی نیستند. چون یک مشت انگل که خودشان مثل آخوندها هستند و هر کدام از یک طویله خارجی مایه میگیرد گاهی جفتکی می‌اندازند. مثل این عوضی هایی که خودشان در نروژ و سوئد و المان حال و حول می‌کنند و یک چند تا بچه را فریب می‌دهد که هر دو ماه یک تیری به سمت یک سرباز بیچاره بیندازند. این شده حال و روز مبارزه ما با رژیم منحرفان جنسی اخوند
  8
  22
  ‌چهارشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۹
  ۴۸
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند
  این آقای دوشوکی در این اواخر زده به سیم آخر و همه چی را قاطی‌ می‌کنه هرچند بنده احترام ویژه یی برای ایشان قائل هستم
  2
  5
  ‌چهارشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۸
  ۴۶
  محسن ۵۵ - گنت، بلژیک
  براندازی شرایط ۷اص می خواد که تقریبا هیچ کدام از شرایطش برای مردم ایران مهیا نیست پس هر آدم عاقلی می دونه که بهترین حالت همین ه که رژیم فعلی تغییر رفتار بده و کم کم مردم قدرت را به دست بگیرند
  8
  5
  ‌چهارشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۲
  ۲۷
  Esperanto - لندن، انگلستان
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. قبول نیست تقلب کردی!! 😂 راست میگی مردم عاشق چشم و ابروی این حاکمان شدند میترسند اینها برند یک ژشت رو نصیبشان شود. تو راست میگی اینها که خونشان آبان نود و هشت ریخته شد برای براندازی نیامده بودند که اومده بودند برای پیاده سواری و دور دور 😂😂
  7
  7
  ‌چهارشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۷
  ۳۷
  !Rambo - تورنه، بلژیک
  نوشته “ قدرت های بزرگ مثل آمریکا, عربستان و انگلیس ” از کی تا بحال عربستان قدرت بزرگ شده که ما نمیدونستیم؟ عربستان یک حکومت دیکتاتوری اسلامی هست نهایتا در حد حکومت آخوندها و چه بسا از نظر نظامی بسیار هم ضعیفتر و اگر بخاطر باجهای کلان و قراردادهای مولتی میلیاردی اش با آمریکا و بازار نفت نبود به قول فرمانده قبلی کل سنکام آمریکا الان داشتند فارسی حرف میزدند،اینها توان دفاع از نیروگاه های نفتی خودشون رو هم ندارند و سپاه در روز روشن حمله پهلادی کرد جیک هم نزدند.کجا قدرت بزرگ؟ مسلم بخاطر دشمنی و رقابت و جنگ نیابتی با ایران در یمن که برایشان مسئله بقای حکومت یعودی هست هر اقدامی میکنند اما قدرت بزرگ؟؟ ما رو نخندونید اینقدر.الان باز یک عده ساده لوح منفی میزنند چون لابد فکر میکنند گفتن این حرف درباره عربستان نشونه حمایت از آخوندهاست! اما اونها که باید بفهمند ،میفهمند من چی میگم.
  11
  2
  ‌چهارشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۲
  ۳۹
  rey kasravi - لندن ، انگلستان
  این مهر انگیز کار که شوهرش از دست همین سیستم اخوندی خودش پرتاب کرد و کشت و بقیه پنجاه تی تی ها بدونند هر کاری کنید حکومت هایی امثال آخوندک ها در نهایت نابودشان هستند و شماها فقط هزینه مردم برای تغییر و زمانش را دراز تر و بیشتر می کنید. حکومتی که کیانا اسفندیاری های شانزده را به گلوله ببند جایی در قلب و روح مردم ایران نداره و نخواهد داشت .
  1
  8
  ‌چهارشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۱
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  براندازی خواب است که تعبیر نخواهد شد .نه سعودی و نه آمریکا و نه هیچ قدرتی توانایی این کار رو نداره .
  13
  5
  ‌چهارشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۱
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش::]. البته عزیزم. من طرفدار حقیقت هستم. من فردی و جناحی رفتار نمیکنم بلکه موضوعی رفتار میکنم. افراد اینجا فقط یک اسم مستعار هستند و هر کسی و حتما خود من، گاهی حرف درست میزنیم و گاهی غلط. با هیچکس فالوده نمی خورم. بهترین دوستم هم سخنی را غلط بگوید با طرف مقابل او هم رای میشوم. با رزمجو زاویه دارم ولی رزمجو گاهی به ندرت حرف درستی بزند نفی نمیکنم. هدف فقط رسیدن به حقیقت است و حقیقت متعلق به هیچ حزب و گروهی نیست.
  4
  11
  ‌چهارشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۲
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Esperanto - لندن، انگلستان::]. اصلا اینگونه نیست. مردم عاشق چشم و ابروی این ها نیستند ولی وقتی کسی میخواهد بپرد باید به فرودگاه خودش هم بیندیشد. گروه اپوزوسیون روی زمین سفت نشسته اند و در حالیکه در خودشان هم اتحاد ندارند فرمان لنگش کن میدهند. اما فرد ساکن ایران با من مقیم امریکا فرق دارد و باید مواظب فردایش باشد. 1 ایا بعد از براندازی هرج و مرج نمیشود؟ 2 ایا گروهی منسجم و پرقدرت وجود دارد تا حکومت بعدی را اداره کند؟ 3 ایا دچار سرنوشت سوریه و عراق و لیبی نمیشود؟ 4 آیا جنگ داخلی پیش نمی اید؟ 5ایا ایران تجزیه نمیشود؟ 6 ایا زن و بچه اش امنیت خواهند داشت؟ این ها و ده ها سئوال دیگر در مغز یک ایرانی ساکن ایران می چرخد و در موقعیت انتخاب بین بد و بدتر قرار میگیرد. مطلقا به اپوزیسیون اعتقاد ندارند. اگر گروهی ملی گرا و متحد و باورمند وجود داشت که این حکومت قرون وسطائی 40 و اندی سال دوام نمی اورد. انقلاب اسان است اما بعد از ان چی؟ .
  3
  11
  ‌چهارشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۷
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش::]. دیگر اینکه من از طرف خودم حرف میزنم و نه مردم ایران. کاش میتوانستم از طرف ملت ایران حرف بزنم و معنای ان اتحاد و انسجام بود. دیگر اینکه یک گروه 5 درصدی مسلح و متحد میتوانند بر هزاران ادم متفرق حکومت کنند. بی تفاوت ها که نقشی در سرنوشت هیچ کشوری ندارند. مبارزه، ادم های مصمم و متحد، و دستگاه رهبری مبرز می خواهد و من چنین چیزی نمی بینم. اینکه گروهی اینور و ان طرف شلوغ کنند فقط خونشان هدر میرود. بعلاه اکثر اجتماعات برای پول و حقوق است و با بنیاد غلط این حکومت زاویه ندارند.
  3
  7
  ‌چهارشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۷
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش::]. دیگر اینکه من از طرف خودم حرف میزنم و نه مردم ایران. کاش میتوانستم از طرف ملت ایران حرف بزنم و معنای ان اتحاد و انسجام بود. دیگر اینکه یک گروه 5 درصدی مسلح و متحد میتوانند بر هزاران ادم متفرق حکومت کنند. بی تفاوت ها که نقشی در سرنوشت هیچ کشوری ندارند. مبارزه، ادم های مصمم و متحد، و دستگاه رهبری مبرز می خواهد و من چنین چیزی نمی بینم. اینکه گروهی اینور و ان طرف شلوغ کنند فقط خونشان هدر میرود. بعلاه اکثر اجتماعات برای پول و حقوق است و با بنیاد غلط این حکومت زاویه ندارند.
  3
  8
  ‌چهارشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۷
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش::]. [::Esperanto - لندن، انگلستان. یک سئوال دیگر دارم. اگر 95 درصد از مردم ایران مخالف حکومت هستند پس چگونه صف های کیلومتری در انتخابات تشکیل میشد و بالای 30 میلیون نفر در انتخابات شرکت میکردند. کسانیکه برای منافع شخصی طالب فقط یک مهر شناسنامه هستند ایا این ها را مبارز می نامید!؟
  3
  6
  ‌پنجشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.