افتضاح نظام و آبروریزی بزرگ سیسمونی قالیباف

وقتی گمرک فرودگاه خمینی مواجه با حجم بزرگ بار همسر، دختر و داماد محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به هنگام به بازگشت از ترکیه شدند تعجب کردند. خانواده قالیباف به گمرک گفتند که این "سیسمونی" نوزاد است. برای آن دسته از خوانندگان محترم این متن که همانند بنده قبلا هرگز اسم قرتی و سوسولی "سیسمونی" را نشنیده اند باید توضیح بدم که بر طبق سایت ویکی پدیا سیسمونی مجموعه اقلام اساسی نوزاد است که قبل از تولد تهیه می شود. در خانواده های فقیر مثل بلوچها سیسمونی شامل یا تکه پارچه که نوزاد را در آن محکم می پیچند تا تکان نخورد و یک ظرف پلاسیده کوچک که نوزاد را در آن "می شویند".  اما در فرهنگ امثال قالیباف لیست اقلام سوسولی سیسمونی از تهران تا استانبول طولانی است و شامل یک کامیون بار می شود که مامورین گمرک هاج و واج می مانند. برخی از اقلام "سیسمونی قالیباف" عبارتند از: بالشتک پَر قو؛ لباس ترمه و مخمل های آستر دار و اطلس, کمچین و سینه بند پنبه ای ابریشم, لباس های مختلف از جنس مشمع, ابریشم, پشم شتر, قنداق, ننو (گهواره فرانسوی), رختخواب, عروسک های متنوع (نوع سوئدی), وسایل بهداشتی و غذاخوری فرنگی, حمام و تزیینات و دکوراسیون فرنگی و دهها اقلام یا بقول خودشان "آیتم" دیگر که مسلمان ندیده و کافر نشنیده.
 
مقامات و مسئولین این نظام فاسد دیریست که حیا را خورده و آبرو نداشته را قی کرده اند. فساد نجومی و تبهکاری مالی در دوران شهرداری قالیباف غوغا می کرد که خود یکی داستانست پر آب چشم. اما در زمانی که امامان جمعه و بقیه مسئولین فاسد و دورو مردم را به قناعت و خوردن فقط یک وعده غذا و اقتصاد مقاومتی دعوت می کنند, رفتن به ترکیه و آوردن سیسمونی به حجم یک کامیون  قباحت و وقاحت غیر قابل تصوری را می طلبد که از دایره درک یک انسان شرافتمند و عادی خارج است. وقتی این درجه از دریدگی موهن را با حادثه مرزی دو روز پیش در بلوچستان مقایسه میکنم, حقیقتا قلم قاصر از توصیف و تشبیه آن است. یک سوخت بر بلوچ که زنش در ماه پایانی حاملگی اش بوده با موتورسیکلت خود دو گالن گازوئیل در نقطه مرزی می فروشد و با سودی معادل یک دلار و هفتاد سنت (٤٧ هزار تومن) در حال بازگشت به خانواده اش بود, که  با حرکت "گازانبری" مامورین جمهوری اسلامی به رگبار گلوله بسته می شود و جان می بازد.
 
البته موضوع خانواده قالیباف تنها "نوک کوه یخ" است که با آن حجم از حرص و فزون خواهی قابل استتار نبود. یا وگرنه گر حکم شود که مست گیرند, در شهر هر آنکه هست گیرند. آش سیسمونی خانواده قالیباف آنقدر شور بود که خان هم فهمید و اعتراض سایت هایی فراوانی مانند تسنیم, فارس و بقیه خبرگزاری های "نظام نامقدس" بلند شده است که همگی عذرخواهی الیاس قالیباف پسر قالیباف را منتشر کرده اند. اما از "پدر گازانبری" و رئیس مجلس تشریفاتی خبری نیست. "آقازاده" در عذرخواهی خود می گوید: "در هر صورت انجام این سفر خطایی نابخشودنی است، چرا که باعث می‌شود همه تهمت‌هایی که در گذشته به پدرم و خود آنها زده شده است را صحیح جلوه دهد. آنچه این خطا را نابخشودنی‌تر می‌کند آن است که به امید و اعتماد مردم ضربه می‌زند و زبان ضد انقلاب و بدخواهان را دراز می‌کند".
 
اقتصاد آنلاین امروز (چهارشنبه) می نویسد: " خانواده قالیباف به‌ خاطر حجم بالای بار با متصدی کانتر فرودگاه به مشکل خورده‌اند که از کالسکه و کیف نوزاد گرفته تا تخت تاشو کودک و امثالهم شامل آن بوده است". بلافاصله با "بچه های" فرودگاه امام و هواپیمایی معراج تماس گرفته شده و موضوع حل شده". اقتصاد آنلاین می نویسد" ولی باور کنید نمی‌شود آن بالا نشست و با چفیه برای مردم از تولید ملی و اشتغال و ممنوعیت ورود لوازم خانگی و خودروی ملی سخنرانی کرد و خانواده را برای خرید سیسمونی بدرقه ترکیه کرد, ‌داریم ازین تناقض‌ها پاره می‌شویم".
 
عبدالستار دوشوکی - مرکز مطالعات بلوچستان ـ لندن - چهارشنبه ٣١ فروردین ١٤٠١
+137
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  اینها همه متاسفانه نمایانگر بیعرضگی ملی است وگرنه اگه چارتا رضاخان یا ابومسلم و یا یعقوب لیث و دیگر ایرانخواهان در میان مردم پیدا میشد خاک اون طویله رهبری رو با رهبر و رئیس و مسئول و متصدی با توبره حمل و به خندق زباله تاریخ میریختند!
  80
  162
  ‌چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴
  ۶۱
  vg2000 - اسلو، نروژ
  نه کار دشمنه این گوسفندها حقشونه همچین حکومتی
  79
  61
  ‌چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۱
  ۴۹
  اخوند شیپیشو - اندیمشک، استرالیا

  در اینکه کل نظام دزد تشریف دارن که همه اتفاق نظر داریم - ولی در این سیستم دزدها هم درجه بندی و طبقه بندی میشن - این اقای قالیباف جزو طبقه پلاتینیوم حساب میشن - اقای الیاس قالیباف خطای نایخشودنی خواهرشون رو با خطای سوپر نابخشودنی خودشون در بانک NZ استرالیا فراموش کردن که اینقدر مبلغ هنگفتی تو این حساب ایشون گزاشته بودن که صدای بانک مرکزی استرالیا هم درامد . یک مشت دزد برای هم دیگه زیر و رو میکشن و ملت همیشه در صحنه فقط نظاره میکنن .
  5
  162
  ‌چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۴
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  با اینکه آرزوی مرگ کسی رو ندارم ، ولی امیدوارم سر زا بره و به سیسمونی نرسه ، زالو زاده !!
  64
  95
  ‌چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸
  ۵۶
  Ahmad1345 - گوتنبرگ، سوئد

  میرزا آقا کرمانی گفت: "آخوند اگر دوست تو باشد مالت را میخورد, و اگر دشمن تو باشد خونت را"! تازه این که توله آخوند است. این نوک کوه یخ است.
  52
  115
  ‌چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰
  ۵۱
  ana-hita - آتلانتا، ایالات متحده امریکا
  هم گوربابای این دوشوکی هم گوربابای اون قالیباف ولی این چیزها رو نوشتن فقط برای زمین زدن یکنفر از اصولگراها بقول خودشون از طرف باصطلاح اصلاح طلبهاانجام میشه.چون همه این وسایل سیسمونی حتا ازجنس سوئدی و ایتالیایی توی ایران پیدامیشه.دلیلم اینه که ستاردوشوکی سالهاست تو لندنه ویک بار هم ایران نرفته.
  14
  4
  ‌چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۲
  ۳۰
  agha_ehsan - تهران، ایران

  بابا این سیسمونی صورتی رو هر کسی با یه شغل عادی میتونه تو ایران داشته باشه دیگه انقد بزرگش میکنین . شماها ایرونی ها رو چقدر خار وذلیل فرض کردین ؟
  24
  3
  ‌چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.