خوک ها قبل از اعزام به‌ سلاخ‌خانه جیغ مایوسانه می‌کشند

یورونیوز:محققان اروپایی به راهکاری برای رمزگشایی از احساسات ابراز شده توسط خوک‌ها بر اساس سر و صدای آنها در موقعیت‌های مختلف دست یافتند.

زیست‌شناسان در سوئیس، دانمارک، نروژ، فرانسه و جمهوری چک پس از ضبط و مطالعه هفت هزار مورد از صدای ۴۱۱ خوک، موفق شدند آنها در ۱۹ دسته مختلف طبقه‌یندی کنند؛ از جیغ کوتاه که نشانه رضایت از شیردهی است تا جیغ‌های مایوسانه پیش از کشتار.

بر اساس یافته‌های این مطالعه، خوک‌ها احساسات مثبت خود را در قالب صداهای کوتاه بیان می‌کنند ولی احساسات منفی خود را اغلب به صورت اصوات طولانی ابراز می‌کنند.
الودی بریفر، مدیر این پروژه که از اساتید دانشگاه کپنهاگ است، به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما نشان دادیم که می‌توان احساسات خوک‌ها را بر اساس نوع صدای آنها تعیین کرد.»

نتایج این مطالعه که در نشریه علمی نیچر منتشر شده است، راه جدیدی برای بهبود سطح رفاه حیوانات با استفاده از طبقه‌بندی احساسات از طریق توجه به سر و صدای آنها ارائه می‌کند.

خانم بریفر همچنین توضیح داد که با توسعه این روش، کشاورزان و دامداران افزون بر در اختیار داشتن ابزارهایی برای تشخیص سلامت حیوانات، می‌توانند از سلامت روانی آنها نیز مطلع شوند.

دانمارک محل زندگی ۱۳.۲ میلیون خوک است و رکورد سرانه دو خوک را به ازای هر شهروند این کشور اسکاندیناوی در اختیار دارد.
+38
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  ernakola - تهران، ایران

  ما انسانها موجودات باهوشتر و برتر کره زمین هستیم....حیوانات باید خورده شوندو چون باید سیر بشویم.....
  35
  7
  دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۳:۰۸
  ۳۷
  !Rambo - تورنه، بلژیک
  اینهمه جنگ و خونریزی و بیماری و نفرت های قومی نژادی و گرمایش زمین و هزار فلاکت دیگر رو ول کردند چسبیدن به فهم معنی زوزه خوک ها.
  16
  19
  دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۵
  ۳۷
  Reza18 - لندن، انگلستان
  [::ernakola - تهران، ایران::]. چقدر جمله کثیفی امیدوارم به شوخی گفته باشی
  1
  15
  دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.