دادستان عمومی آرژانتین خواستار پیگرد قانونی کادر درمانی «مارادونا» شد

العربیه:دادسرای عمومی سان ایسیدرو واقع در بوینس‌آیرس آرژانتین، شامل سه دادستان به نام‌های «لورا کاپرا»، «پاتریشیو فراری» و «ایریبارن» که در حال تحقیقات در مورد مرگ مشکوک «دیگو آرماندو مارادونا»، ابرستاره و اسطوره فقید دنیای فوتبال هستند، خواستار آن شدند‌ تا اعضای کادری که او را تحت درمان قرار داده‌اند به‌دلیل «سهل‌انگاری و‌ قصور پزشکی» تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.

دادستانی عمومی در بوینس آیرس، روز پنج‌شنبه 14‌ آوریل اعضای این کادر پزشکی را به داشتن رفتار نادرست، ناقص و غیرمحتاطانه‌ای با این بیمار و بی‌اعتنایی کامل به ضعیت او و همچنین سهل‌انگاری در برنامه پزشکی-درمانی متهم کرد.

این دادستان‌ها همچنین اظهار داشتند که این کادر درمانی سلامتی بیمار خود را به دست «بخت و اقبال» سپرده بودند.

اسطوره فوتبال آرژانتین و جهان در سن 60 سالگی بر اثر «عارضه قلبی» در خانه‌ خود در بوئنوس‌آیرس درگذشت.

مارادونا در 25‌ نوامبر 2020 به‌دلیل لخته شدن خون در مغزش در بیمارستان بستری شد و جراحی کرد، اما دو هفته بعد از بیمارستان مرخص شد.

گفتنی است، تنها 16 روز پس از مرگ مارادونا، دادستانی سان ایسیدرو بررسی تخصصی تلفن‌های متخصصانی که مسئول سلامتی مارادونا در ده روز آخر زندگی او بودند، آغاز کرد.

لئو‌پولدو لوکه، جراح مغز و اعصاب که مارادونا را عمل کرده بود، آگوستینا کوزاچف، روانپزشک و کارلوس دیاز، روانشناس در میان لیست متهمان قرار دارند.

اگر جرم این افراد ثابت شود، آن‌ها به حبس میان هشت تا 25 سال محکوم خواهند شد. نانسی فورلینی، کارشناس هماهنگ‌کننده پزشکی، پدرو پابلو اسپاگنا، پزشک بالینی، ماریانو پرونی، هماهنگ‌کننده پرستاری و دو پستار دیگر به نام‌های ریکاردو آلمیرون و دیانا مادرید نیز به عنوان متهم شناخته شدند.

در گزارش گروهی از کارشناسان پزشکی درباره علت مرگ مارادونا که در قالب 70 صفحه در ماه مه ‌2021 منتشر شد، نشان می‌دهد که رسیدگی درمانی به او «نامناسب» بوده است. در این نوشتار آمده است که دیگو مارادونا از سوی تیم پزشکی او «به حال خود رها شده بود.»

این متخصصان پزشکی به این نتیجه دست یافتند که روند مرگ دیگو آرماندو مارادونا «دست‌کم 12 ساعت» پیش از آن‌که جسد او کشف شود، آغاز شده بود.
+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.