اسطوره‌ای که این‌روز‌ها دوست‌داشتنی‌تر از قبل شده

«انتشار ویدئویی کوتاه با واکنش طنز کاربران ایرانی همراه شد. برای آن‌ها هم عجیب بود دایی چطور این قدر راحت در آن مراسم چرت می‌زند، اما چرت‌زدن علی دایی را نباید شوخی گرفت.»

چند فوق ستاره بزرگ دنیای فوتبال که دیدن‌شان آرزوی هر فوتبالیستی است دور هم جمع شده‌اند تا مراسم قرعه‌کشی جام جهانی را که میلیارد‌ها نفر منتظر تماشایش هستند برگزار کنند، اما در آن هیاهوی عجیب، علی دایی، بی‌اعتنا به همه اتفاقات و سنگینی توجهات جهانی به مراسم راحت چرتش را می‌زند؛ اتفاقی که با شوخی کافو و ماتئوس کاپیتان‌های سابق تیم‌های برزیل و آلمان مواجه شد؛ ستاره‌هایی که جام جهانی فوتبال را بالای سر بردند و وزن ورزشی بالاتری از علی دایی دارند، اما شهریار فوتبال ایران که رکورد بیشترین گل‌زده ملی را تا چند وقت قبل در اختیار داشت راحت چرتش را می‌زد. رکوردی که فقط وقتی توسط کریس رونالدو شکسته شد و توجه دنیا را به خودش جلب کرد برای ما ایرانی‌ها جذاب و مهم شد و قبلاً اعتنای چندانی به آن نداشتیم.
 
انتشار آن ویدئوی کوتاه با واکنش طنز کاربران ایرانی هم همراه شد. برای آن‌ها هم عجیب بود دایی چطور این قدر راحت در آن مراسم چرت می‌زند، اما چرت‌زدن علی دایی را نباید شوخی گرفت. علی دایی در دوران بازی فوتبالیست برجسته‌ای بود، اتفاق‌های بزرگ رقم زد، اما گاهی محبوب سکو‌ها نبود. تماشاگران خداداد عزیزی، عابدزاده، گاهی مهدوی‌کیا و علی کریمی را بیشتر دوست داشتند. دایی زبان تندی داشت. یک وقت‌هایی احساس می‌شد خودش را به تیم ملی تحمیل کرده. گاهی در بازی‌های باشگاهی هفته‌ها گل نمی‌زد، اما جالب این بود که توجهی به سکو‌ها نداشت. کمتر درگیر هیجان لحظه‌ای برای واکنش به دیگران می‌شد. تمرکز او راز استمرارش بود. این که چندان درگیر موقعیت‌های جدی و سخت نشود. بعد فوتبالش هم در قامت مربی هر پیشنهادی را قبول نکرد. در سطح کارشناس تلویزیونی خودش را پایین نیاورد. سر از هر برنامه و رویدادی در نیاورد. هیجان افتتاح رستوران، تبلیغ برای مطب دندانپزشکی و معرفی اینستاگرامی برای درآمدزایی را نداشت. او خودش بود و ماند. دایی در دوران مربیگری هم خودش بود. گاهی اشتباهاتی داشت. حتی نتایج تیم او باعث شد ایران جام جهانی ۲۰۱۰ را تجربه نکند، اما نمی‌توان از این موضوع غافل شد که او متفاوت از دیگران است. چه در روز‌هایی که سکو‌های قرمز به هواداری از علی پروین علیه‌اش شعار می‌دادند و او با حفظ تمرکز گلزنی می‌کرد؛ چه در قرعه‌کشی جام جهانی که راحت استراحت را ترجیح می‌دهد و نگران این هم نیست که کافو و ماتئوس کنارش ایستادند.
 علی دایی در مسیری که حرکت می‌کند دیگران را چندان نمی‌بیند و نگران نوع بازخورد‌ها نیست. گاهی مثل جام جهانی ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ از این رفتار لطمه می‌بیند و گاهی نه و همین تفاوت‌هاست که از او علی دایی ساخته. اگر علی دایی قرار بود یک روز در خندوانه باشد، یک روز مهمان شوتبال و چند روز بعد هم مافیا بازی کند و با پیج اینستاگرامی‌اش هم کاسبی کند دیدنش آن‌چنان اتفاق خاصی نبود. او ترجیح می‌دهد خودش باشد و همراه جریان نباشد. اسطوره‌ای که این‌روز‌ها دوست‌داشتنی‌تر از قبل شده، چون قدر خودش را می‌داند و اعتباری هم هست برای ایران.»
لینک مرتبط:
شوخی ستارگان فوتبال جهان با خوابیدن علی دایی در مراسم قرعه کشی
+150
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  نیایش - تهران، ایران

  خوب هر کسی ممکنه خوابش ببره اشکالی نداره شوخی هم در اروپا عادیه
  9
  116
  دوشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا

  ویدئو توسط یک فارسی زبان گذاشته شده بود که به گفته خودش، دائی خواب نبوده و این ویدئو برای طنز گذاشته شده بوده. در هر حال دائی همیشه دوست داشتی و مورد احترام بوده و هست
  26
  76
  دوشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  kevinpalang - مالمو، سوئد

  ویدیو اولین بار توسط لوتار ماتیوس بازیکن آلمان گذاشته شد و با تلفن خودش هم‌گرفته و دایی هم اتفاقا خوابه خوابه!
  4
  55
  دوشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  La Vida - وین، اتریش

  امیدوارم همیشه بدرخشی،اسطوره،،با این همه مهربانی و بزرگواری که از شما شنیدم
  11
  66
  دوشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  [::La Vida - وین، اتریش::]. بزرگوار و مهربان؟!!! برای اینکه یک جوان بیچاره چنگ انداخت گردنبند ش را بدزدد، او را به زندان انداخت، یکسال انفرادی زیر شکنجه، حالا هم هشت سال زندان، حالا می خواهی بگی من از دزد دفاع می کنم، ولی سیستم قضایی ایران اون جوان نگونبخت، پدر دو فرزند کوچک را سلاخی و قصابی کرد، علی رضایت نداد! چرا؟ به دلیل کینه!
  35
  1
  ‌سه شنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Dermis - لندن، انگلستان
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. باز تو ترول کودن پیدات شد؟
  0
  0
  جمعه ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.