علی دایی: اتفاقات شرم آور و رفتارهای غیر انسانی در ورزشگاه مشهد هرگز فراموش نخواهد شد

 عکسی که علی دایی همراه با پیام خود درباره اقدامات خشونت‌‌آمیز علیه زنان در مشهد در اینستاگرام منتشر کرد.رادیو فردا: علی دایی، چهره مطرح فوتبال ایران، برخورد خشونت‌آمیز با زنان در پشت درهای بسته ورزشگاه مشهد را «اتفاقات شرم‌آور» و «رفتارهای غیرانسانی» توصیف کرد.

این بازیکن و سرمربی سابق تیم فوتبال ایران که در روزهای اخیر برای شرکت در مراسم قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر سفر کرده بود، روز یک‌شنبه، ۱۴ فروردین با انتشار عکسی از حضور زنان در استادیوم فوتبال، نوشت که این اقدامات در هیاهوی قرعه‌کشی جام جهانی هرگز «فراموش» نخواهد شد.
آقای دایی در این پیام که در اکانت اینستاگرام او منتشر شده، ابراز امیدواری کرده است که زنان ایرانی «آزادانه به استادیوم‌ها بروند و اشک آن‌ها برای شوق پیروزی تیم محبوبشان باشد نه در اثر اسپری فلفل، گاز اشک‌آور و ....»

عصر روز ۹ فروردین، تعداد زیادی از زنان که از طریق وب‌سایت فدراسیون فوتبال به طور قانونی اقدام به خرید بلیت برای تماشای بازی کرده بودند، اجازه ورود به ورزشگاه را نیافتند و ماموران برای پراکنده کردن زنان که در میان آنان تعدادی دختر خردسال نیز بودند به اسپری فلفل متوسل شدند.

برخورد خشونت‌آمیز با زنان پشت درهای ورزشگاه مشهد موجب واکنش شماری از چهره‌های فوتبالی و بازیکنان فعلی و سابق تیم‌های فوتبال ایران شد. از جمله علیرضا جهانبخش، بازیکن تیم ملی فوتبال در یک پیام اینستاگرامی گفته بود: صحبت از حق ورود زنان به استادیوم‌ها در سال ۱۴۰۱ شمسی و ۲۰۲۲ میلادی بسیار «خنده‌دار» و «دردآور» است.

وریا غفوری، کاپیتان استقلال نیز اتفاقات ورزشگاه مشهد را « شرم‌آور» خوانده و گفته بود: «به عنوان یک فوتبالیست واقعا شرمنده می‌شوم که در دورانی بازی می‌کنم که مادران و خواهران حق ورود به ورزشگاه ندارند.»

مجتبی جباری و امیرحسین صادقی، دو ملی‌پوش سابق فوتبال ایران نیز در روزهای گذشته اعلام کردند که در اعتراض به ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه و تداوم برخوردهای خشونت‌آمیز با آن‌ها از این پس به ورزشگاه‌ها نخواهند رفت.
+246
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  چقدر خبرها دیر به شما میرسد اقای دایی!!!
  117
  21
  یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  متاسفانه تا زمانیکه مردم ما تماشاچی این وقایع ، بقول علی آقا شرم آور و بدتر از اون که بیشمار هم هستند ، این اتفاقات مشهد اولیش نبوده و آخرینش هم نخواهد بود!
  3
  97
  یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  chi begam ke nagoftanesh - در ماموریت، نورد

  بازم دمت گرم،
  3
  58
  یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Dermis - لندن، انگلستان

  [::SydneyWater - سیدنی، استرالیا::]. حرف مفت نزنی نمیشه؟
  16
  51
  یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش

  علی دایی، علی کریمی. وریا غفوری و دیگر ورزشکاران مردمی واقعا قهرمان ملی و پهلوان هستند.
  4
  58
  یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  [::راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش::]. شما می فرمایید علی دایی ورزشکار مردمی است، چرا؟ یک جوان فقیر بیچاره به گردنبند بی ارزش علی دایی توی خیابان چنگ زد، من از دزدی دفاع نمی کنم، ولی در این مورد هیچ اسیب بدنی به کسی نرسید، این جوان بیچاره را بعد یکسال انفرادی، علی دایی انداخت زندان برای هشت سال!! توی کدام کشور دنیا اینجور احکام برای یک بیچاره ی نگون‌بخت صادر می کنند، می گویند علی آقا رضایت نداد
  32
  4
  ‌چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  Dermis - لندن، انگلستان
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. همه جا این حرف مفت رو‌تکرار میکنی معلوم‌نیست چرا به دائی اینقدر حسودی میکنی و سوزش داری،”جوان فقیر بیچاره” منظورت زورگیر قمه کش عربده کش وحشی هست که تا اون روز معلوم‌نیست چند نفر پیرمرد و پیرزن و مردم بدبخت رو قطع عضو کرده و نون شب چند نفر رو با وحشیگری قاپ زده،برو یکم عقلت رو بکار بنداز هیچ جای دنیا برای دزد مسلح دلسوزی نمیکنن.
  2
  7
  ‌چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  [::Dermis - لندن، انگلستان::]. عزیز جان این بابا به هیچ صراطی مستقیم نمی شود کلا داییفوبیا داره
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::Dermis - لندن، انگلستان::]. بجز فحش و ناسزا چیز دیگری نداری؟ طرفداری تو از علی دایی است یا اجرای قانون؟ کدامیک؟ فرض کنیم که می خواهی به هر شکلی از علی دایی دفاع کنی چون دخترش هستی یا همشهری، در آن صورت کارت اشتباه است، و اما قانون : شما قانون جمهوری اسلامی را در مورد مجازات ها تمام و کمال قبول داری که حق توست، پس احکام اعدام قاضی صلواتی را هم قبول داری؟ یا فقط در این مورد که به پدرت خوانده علی آقا مربوط می شد، قبول داری؟ ناسزا نگو، من دشمنی خاصی با علی دایی ندارم، فقط می گویم فقط به خاطر همزبانی و ترک بودنش دفاع نکن، من هم نباید بخاطر زبان و ملیت ضد او باشم، بلکه خواستم بگویم که این آدم برای اون اتفاق پیش پا افتاده می توانست کمی رضایت بدهد، ولی چون مجرم ترک نبوده شدت به خرج داده است، حالیت نیست؟ افندی جان
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  آقای غلی دایی دمت گرم ولی ای کاش کمی هم مردانگی به خرج میدادی و دزد محتاج که دست پرورده جمهوری اسلا می میباشد را سره کاری میگذاشتی تا یک زندگی آبرومند داشته باشه به جای زندان !!! آیا خودت تا حالا کار خلاف مرتکب نشدی ؟؟؟ البته من کار اورا تایید نمی کنم
  0
  2
  جمعه ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Mehdi70 - نیوکاسل، انگلستان
  متاسفم
  0
  0
  شنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.