فیفا شایعه محرومیت ایران از حضور در بازی‌های جام جهانی قطر را تکذیب کرد

جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)دویچه وله:رئیس فدراسیون جهانی فوتبال شایعه محرومیت ایران از حضور در بازی‌های جام جهانی قطر را تکذیب کرد. این شایعه در پی جلوگیری از حضور زنان ایرانی در ورزشگاه مشهد در بازی تیم‌های ایران و لبنان مطرح شده بود.

با وجود تاکید صریح فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) بر عدم جلوگیری از حضور زنان در ورزشگاه‌های جمهوری اسلامی، در آخرین دیدار تیم ملی فوتبال ایران در بازی‌های مقدماتی جام جهانی در مشهد جلوی ورود زنانی که بلیط هم تهیه کرده بودند به ورزشگاه گرفته شد.

حاشیه‌های این رویداد که با بدرفتاری ماموران انتظامی و استفاده از گاز فلفل برای متفرق کردن زنان معترض همراه بود همچنان ادامه دارد.

آزادی ورود زنان به ورزشگاه‌ها از وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی در سال‌های ۹۲ و ۹۶ بود. روحانی و رئیس وقت فدراسیون فوتبال ایران ماه مارس ۲۰۱۸ در پی اعتراض‌ها و تهدیدهای فیفا وعده دادند ساز و کار و ترتیبات حضور زنان در ورزشگاه‌ها را فراهم کنند.

با توجه به همین سابقه و اتفاق‌هایی که نهم فروردین در مشهد رخ داد فیفا در نامه‌ای به مسئولان ایرانی خواستار دریافت "اطلاعات بیشتر" در این باره شد. این نامه به شایعات درباره محرومیت احتمالی ایران از شرکت در بازی‌های جام جهانی در قطر دامن زد.
تکذیب حذف ایران
خبرگزاری صدا و سیما روز جمعه ۱۲ فروردین (اول آوریل) از قول میرشاد ماجدی، سرپرست فدراسیون فوتبال گزارش داد که جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا در دیدار با او اطمینان داده که "تیم ملی فوتبال ایران از جام جهانی حذف نخواهد شد".

ظاهرا احتمال محرومیت ایران از بازی‌های جام جهانی چنان جدی بوده که مهدی سراجی، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال روز چهارشنبه در یک پیام توئیتری از به گوش رسیدن "اخبار نگران‌کننده" از فیفا و فدراسیون فوتبال آسیا خبر داد.
با این حال ماجدی می‌گوید اینفانتینو به او گفته خبر احتمال محرومیت ایران شایعه است. خبر تکذیب محرومیت ایران چند ساعت پیش از برگزاری مراسم قرعه‌کشی بازی‌های جام جهانی منتشر شد و برخی ناظران معتقدند اگر ماجرای مشهد مدتی قبل رخ داده بود می‌توانست پیامدهای شدیدی‌تری برای جمهوری اسلامی داشته باشد.
+18
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  باز هم به کوری چشم معصومه‌ قمی و سعودی اینترنشنال و بقیه دشمنان ایران .تیرشون به سنگ خورد
  25
  9
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  تا بسوزه ک.. ایتالیایی‌ها . پاستا پیتزا پاپا مام ما.
  22
  8
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  قورپه - بروکسل، بلژیک
  هر وقت ایتالیا از ورود به جام جهانی حذف می‌شود به خاطر دلخوشی خود این شایعه را به راه می‌اندازند و تیری هست در تاریکی ولی شتر در خواب بیند پنبه دانه
  17
  7
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  hovakhshatare - تهران، ایران
  حیف شد. باید تیم ایران رو محروم می‌کردند. یه دوره توی جام جهانی نمی‌رفتیم اما عوضش 50 درصد از جامعه به حقی که می‌خواستند می‌رسیدند.
  11
  25
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  حق گو لندن - لندن، انگلستان
  اخ‌جان افتادیم با انگلیس نژادپرست عقده ای منتال سیک ! بزنیم پتو پارشون کنیم . می خواهم بروم‌ورزشگاه قطر یک تابلو بلند دستم بگیرم‌بگم ایتز کامینگ‌هوم ارواح ننتون .
  13
  12
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  khyar - اوپسالا، سوئد
  ایران ستیز ها غم باد بگیرید !
  13
  9
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  علی چلاق - دوسلدورف، آلمان
  اون آدمای ساده ای که فکر می کنن که اروپا و امریکا کاری بر علیه این اخوندا ‌رژیمشون می کنن ببینن درس عبرت براشون بشه، اینها دست پرورده ای همین اروپا و امریکان در اصل توله سگهای اینها هستن، هر وقت بگن پارس می کنن ‌هر وقت نخوان خفه خون می گیرن. غیر از اخوند بی شرف هیچکس رو خایًنتر و وطن فروشتر پیدا نمی کنید، برای چی باید که ضد اینا باشن.
  3
  6
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا
  در رانت و فساد، فیفا در کنار ایران همچنان میدرخشد!!
  5
  7
  جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.