طنز هادی خرسندی: ابی را نکشید، بشتابید، بشتابید که خلیج فارس رفت!

 ابی در گفت و گو با سردبیر ایندیپندنت فارسی راجع به ترانه خلیج‌فارس توضیح می‌دهد.ایندیپندنت فارسی:هادی خرسندی
 
به دنبال کنسرت دو ابراهیم ایرانی و ترک در دبی، ابراهیم ایرانی، آماج غوغاسالاری می‌شود:

ابی خلیج فارس را داد به عرب‌ها، رفت. من می‌دانستم این آخرش خلیج ما را معامله می‌کند. بجنبید. کامنت بذارید. کامنت خرج ندارد. فحش و انگشت. خواهر و مادر با یک کلیک! توئیت! توئیت! درود بر سیما ثابت، توئیت‌نویس بین‌المللی!

سوار بر امواج خلیج فارس، جماعتی که عمری است دریای جنوب را به نام عربی‌اش فریاد می‌زند، حالا مدعی ابی خواننده شده است!

 «خلیج فارس» عربی است! «فارس» عربی است. «خلیج» هم عربی است جماعت.

نه خیر آقای ابطحی!، «تا بوده و خواهد بود نام اینجا خلیج فارس» نبوده. «واقعیت تاریخی» شما غلط است. واقعیت این است که نام تاریخی دریای ما و شما «سینوس پرسیکوس» است، یا «سینوس پارس». یا اقلاً امروز، با پنجاه درصد تخفیف: «خلیج پارس». اول اسمش را یاد بگیریم بعد ادعای مالکیت تاریخی کنیم، وگرنه این نام که رویش گذاشته‌ایم عرب‌ها را دچار سوتفاهم می‌کند!

 بعد هم اگر با حلوا حلوا گفتن دهنتان شیرین می‌شود، روزی هزار بار بگوئید و بنویسید «خلیج فارس»، اما حواس چینی‌ها را پرت نکنید که کارشان را بکنند. آن‌ها قرارداد «کف روبی» از این دریا دارند و که تا اعماق کف دریا هرچه ماهی و مروارید هست بروبند و ببرند. حالا شاید بر اثر مجاهدت‌های ملی (خلیج فارس یک مسئله سیاسی نیست، یک مسئله ملی است – فتوای خانم سالومه در من و تو!!) یک قرارداد «کف روبی» هم با ملت ببندند که کف های روی آب را بروبد!

چرا ابی در دبی ترانه خلیج فارس اش را نخواند؟ خیلی ترانه‌های دیگرش را هم نخواند. هر خواننده‌ای به مناسبت مجلس و زمان و مکان، ترانه‌های کنسرتش را انتخاب می‌کند. وقتش محدود است. شما باید انتخاب کنید که یک خواننده چه ترانه‌هایی را در برنامه بخواند و چه نخواند؟ شما وقتی به مهمانی می‌روید، به میزبان فحش می‌دهید؟

 بروید دنبال کارتان وقتتان را تلف نکنید. مگر ابی قرارداد تحویل خلیج فارس با حاکم دبی بسته؟ مگر ابی وزیر خارجه جمهوری اسلامی است. گناه ابی اصلاً این است که «خلیج فارس» را خوانده. چرا در این همه سال به خوانندگان دیگر ایراد نگرفته‌اید که چیزی راجع به خلیج فارس نخوانده‌اند؟ چرا طی این همه سال یک تاج افتخار «خلیج فارس» درست نکردید بر سر ابی بگذارید؟ چرا برای کار صوابی که کرده، باید کباب شود؟ (ایراد نگیرید، مخصوصاً «ثواب» ننوشتم.). چرا باید بدهکار شما باشد؟

جالب اینکه شرکت در کمپین ملی «نه به جمهوری اسلامی» را هم جزو پرونده جرائم ابی گذاشته‌اند که پس چرا اینجا سیاسی هستی در امارات سیاسی نیستی؟ (خدا بیامرزد ری‌شهری جنایتکار را که گفته بود: سربازان امام زمان از هر موقعیتی برای کوبیدن مخالفان استفاده می‌کنند).

اگر ابی اعلام می‌کرد چون در کنسرت دبی، خلیج فارس را نمی‌خوانم، دستمزد کنسرتم را هم نمی‌گیرم، باز هم فریاد می‌زدید و فحش می‌دادید؟ یا می‌گفتید «نه، دمش گرم، از دستمزد خودش و ارکسترش گذشت به خاطر خلیج فارس ....» اگر این را هم نمی‌گفتید، این همه هم آتشی نبودید. مشکلتان بیشتر مادی و پولی است. از فحش‌هایتان معلوم است.

چه خوش می‌گوید ابی به کاملیا خانم، سردبیر ایندیپرشن: در مملکت خودم که نمی‌توانم بخوانم، چرا خودم را محروم کنم از این نزدیک شدن به هموطنانم در این منطقه؟...

اینکه ابی در این مصاحبه گفته من سیاسی نیستم، علاوه بر نه گفتن اش به جمهوری اسلامی، تازه همدردی‌اش در اعدام نوید افکاری، همدلی‌اش با معترضان زاینده‌رود و تسلیت گفتنش به بازماندگان قربانیان اعتراضات و سقوط هواپیمای اوکراین هم در سیاهه اعمالش آمده. پرونده‌سازان عکس و پوستر و خبر منتشر کرده‌اند که تو اگر سیاسی نیستی، چرا این حرکت‌ها را کرده‌ای؟ پس سیاسی هستی و باید در دبی «خلیج فارس» می‌خواندی!

جماعتی که حرکت‌های فراگیر ملی را با دخالت در دعواهای زمینی و دریائی منطقه همتراز می‌دانند، البته که ناخواسته سخنگوی حکومتی می‌شوند که بابت اعتراضات یک هنرمند مسئول، دندان قروچه می‌کند. این جماعت سعی کردند در تابستان گذشته اصغر فرهادی را هم به خاک سیاه بنشانند، در حالی که او در دبی کنسرت نداده بود!

ابی خائن به میهن است، وطن فروش است، چون هزار بار خلیج فارس خوانده، دو سه بار نخوانده. شما خادم به میهن هستید که خائنان را خوب می‌شناسید و زشت‌ترین نسبت‌ها را با یک اشاره انگشت، به یک هنرمند دردآشنای ایرانی، به خواننده محبوب وطنتان روا می‌دارید. هنرمندی که اجازه‌اش نمی‌دهند در کشور خودش بخواند. شما به هموطنانی که در سالن کنسرت ابی فریاد تشویق می‌کشند هم، توهین می‌کنید. شما به هنرمندی اینهمه محبوب و مردمی و موفق عادت ندارید! مشکل شما خلیج فارس نیست، مشکل شما ابراهیم حامدی است!
+83
رأی دهید
-51

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  khyar - اوپسالا، سوئد

  ماله کشی‌ خرسندی برای ابی، هر دوشون انگل هستند
  148
  84
  ‌پنجشنبه ۰۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴
  ۵۶
  abadannl - روتردام، هلند

  اگر بخوام صادقانه بگم منم مصاحبه ابی رو که دیدم یه کم برام جالب نبود ولی‌ با این مقاله اقای خرسندی نظرم کمی‌ عوض شد.
  50
  107
  ‌پنجشنبه ۰۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲
  ۲۲
  دیاآکو فردوسی - لندن، انگلستان
  اتفاقا مشکل ما ابراهیم حامدی نیست ! . بی هویت چون توست هادی ناخرسندی ،،،. از قدیم گفتن آدم زنده وکیل و وصی نمیخواد خود ابی به واضح در ویدیو میگوید بخاطر پول ،. آنوقت تو داری در روز روشن ماله می کشی،. اگر تو ابی را از طریقه رسانه ها می شناسی مناز طریق آ خانواده اش ،. زمانی که خواهرزاده اش عکس های ابی را می فروخت کلا خانوادگی پولکی هستند،. در ضمن هادی جون تو بهتر نیست به دلقک بازیت اداه بدی ،. الان نوچه هاش میریزنند اینجا .....
  72
  80
  ‌پنجشنبه ۰۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶
  ۵۹
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  [::khyar - اوپسالا، سوئد::]. هر دو افتخار ایران زمینند و تو انگلی، ....لقمه پروستات ....! این مردم هم خطاهای بزرگی کردند و میکنند که چوبش را خورده و میخورند و خواهند خورد، همین مردم موقع انتخابات ریاست جمهوری ها با شور حسینی غیر قابل وصفی به این آخوندهای مخبط رأی‌ دادند و آخوند هم با تکیه بر رأی جانانه ملت سلحشور ، خلیج پارس و دریای خزر را بخشید! حالا امت سلحشور ، خلیج پارس را میخواهد از ابی پس بگیرد، در این میان هم سایبری های رژیم حسابی آمار را بالا و پایین می‌کنند و جولان میدهند، اما غافل از آنکه دوران سیاه و تباهی در پیش دارند! کا دجال زار میبینم!
  35
  67
  ‌پنجشنبه ۰۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
  ۵۹
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه
  خانم سیما ثابت، شما با این کامنتتان در طرف غلط تاریخ ایستادید و توصیه اکید میکنم حرفتان را پس بگیرید و آب به آسیاب درمانده رژیم مفلوک نریزید! یا اینکه مزدوری و در کمینگاه ایام، سنگپرانی میکنی!
  18
  34
  ‌پنجشنبه ۰۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷
  ۴۲
  شیرمردان - سیدنی، استرالیا

  راستی از دریای خزر چه خبر؟؟ به یکی از مداحان مفتخور و نون به نرخ روز خور یه ساندیس بدید که درباره دریای خزر بخونه، در مورد سیستان، زاهدان، اهواز ، شیراز، کرمان، آذربایجان، سمنان، قزوین، مشهد، لرستان، کردستان، هرمزگان، رشت و کل کشور و خوبیهای ایران بخونه قبل از اینکه یه اونور آبی مثل ابی بخونه و بعد مثل ابی خائن به وطن قلمداد بشه چون تو بعضی مواقع نمیتونه بخونه.
  9
  46
  ‌پنجشنبه ۰۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶
  ۴۸
  samamos - میدلزبرو، انگلستان

  [::abadannl - روتردام، هلند::]. دوست عزیز یاد شعری معروف از ایرج میرزا افتادم که حتما میدانید،بدو گفتم که تو صورت را نکو گیر/که من صورت دهم کار خود از زیر..حالا شده حکایت ما و اسم عربی خلیج که کسی انگار نه انگار فارسی نیست،که اگر هم بود فرقی نمیکرد،چرا رگ غیرت گردن ما باد نمیکنه از اینهمه صیادان و خانوادهاشون،از دختران ایرانی که تن فروشی میکنند تو کشورهای عربی ...
  5
  28
  ‌پنجشنبه ۰۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
  ۵۳
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  یه دلقک به تمام معنی ‌.روزی که شاه بحرین رو داد رفت خفه خون گرفته بودی .روزی که رضا شاه آرارات رو داد ترکیه خفه خون گرفته بودی .حالا به خاطر آبی که یه دلقک مثل خودت هست برای ما شدی معلم زبان فارسی
  26
  11
  ‌پنجشنبه ۰۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۱
  ۶۲
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::khyar - اوپسالا، سوئد::]. تولد شما عربی‌ است. بزرگ شدن شما عربی است. تربیت شما عربی است. افکار و سنت شما عربی است.با کمال افتخار اسم خود کلب علی‌. غلام عرب سگ رقیه می‌‌گذارید. پای پیاده تا کربلا می‌‌دوید. بر سر قبر قاتلین اجداد ما. اصلا نمی‌‌دانید. قبر امیر کبیر در قسمت شرقی این سالار شهدا تقلبی است. که زیارتی هم آنجا کنید. حتی مردن شما هم عربی‌ است. ولی اینجا ایران ایران شما سر ما را خورده. ابله هان در جهان امروز در اکثریت نیستند. ولی آنقدر زیرکانه تقسیم شده. که تصور داریم. هر روز روزی ۱۰ تا از این‌ها را تصادفی دیدار می‌‌کنیم
  4
  12
  ‌پنجشنبه ۰۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۶
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  باز اِبی بخاطر وطن پرستی ترانه های "خلیج فارس" و"نان و پنیر و سبزی" و بیشتر را خوانده است. شما چه کرده اید که از او طلبکار هستید!؟ تمام این هجمه را مسکویچ ها انجام میدارند تا حواس شما را از حوادث اوکراین و مشکلات داخلی منحرف کنند.
  7
  7
  ‌پنجشنبه ۰۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۷
  ۲۲
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  من بار دیگر می‌گویم. چقدر این جماعت مزدور و اشغال است. نه تنها مزدوری می‌کند و نرخ به روز میخوردبلکه کثافت خودش را مثل یک خوک دفن می‌کند. این ازگل باموس ندار خرسندی دوستی و همخوابگی با ابی را به عشق میهن ترجیح می‌دهد. همان کاری که آخوند حـ... با اسلام و آخوند در مقابل ایران می‌کند.یک احمق می‌گوید فروش دختران ایرانی را گنده کنید. خوب بی وطن بی خانواده!!! آخوندهای همپاگی شما این وضعیت را پدید اورند. ما با این اشغالگران عراقی هندی مانند شما وطن فروشان برخورد میکنیم. . به آن شیری که خوردید
  5
  7
  ‌پنجشنبه ۰۴ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۳
  ۵۵
  همایون نروژ - اسلو، نروژ
  شگرد همیشگیه آخوندای کثیف همینه . یه طرفو شلوغش میکنن که همه برن اونور . طرفه دیگه کاره خودشونو بی درده سر انجام میدن . خدا میدونه چه امتیازاتی دارن به روسیه و چین و بقیه ی جاها میدن و نمیخوان کسی خبردار بشه . دقیقاٌ مثل سریال واکینگ دد که یکی اونور سر صدا میکنه همه زامبی ها میرن اونور بقیه از این طرف فرار میکنن . عجب ملت زود باوری هستیم .
  1
  6
  جمعه ۰۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.