خواص بی نظیر «یونجه»؛ سلطان گیاهان

عرق گیاه یونجه که به سلطان گیاهان یا پدر غذا‌ها معروف است، برای کبد چرب، کلیه، معده و افزایش قد مفید است.

گیاه یونجه، به دلیل اینکه سرشار از مواد مغذی و ویتامین‌های عالی برای سلامتی و درمان بیماری‌ها است به نام سلطان گیاهان یا پدر غذا‌ها شناخته می‌شود.

عرق یونجه، یکی از عرقیجات گیاهی است که بسیار پرکاربرد است. عرق یونجه برای سلامتی و درمان بیماری‌ها خواص زیادی دارد. از عرق یونجه برای مشکلات زنان و مردان تا درمان کم خونی، پوکی استخوان و... استفاده می‌شود. عرق یونجه دارای طبع گرم و‌تر است.

خواص عرق یونجه برای معده: عرق یونجه به عنوان درمانی برای رفع مشکلات و بیماری‌های گوارشی محسوب می‌شود. مصرف عرق یونجه برای رفع مشکلاتی مانند ورم معده، زخم معده، التهاب و سوء هاضمه موثر است. جوانه یونجه حاوی فیبر بالایی است به همین دلیل برای درمان یبوست هم مفید است.

خواص عرق یونجه برای کلیه: به همین دلیل با افزایش مصرف آب و دفع ادرار، منجر به بهبود عملکرد کلیه‌ها می‌گردد و می‌تواند مانع از بروز مشکلات کلیوی شود. علاوه بر این عرق یونجه به دلیل داشتن خواص فوق العاده برای بهبود مشکلات کلیوی موثر است.

خواص عرق یونجه برای کبد چرب: عرق یونجه با دفع سموم و پاکسازی کبد برای درمان کبد چرب موثر است و در طب سنتی مصرف آن برای رفع این مشکل توصیه شده است. البته باید به خاطر داشته باشید که مصرف بیش از حد آن هم برای کبد مضر است.

خواص عرق یونجه برای افزایش قد: عرق یونجه به دلیل داشتن مواد معدنی مهمی مانند پتاسیم، کلسیم، آهن و منگنز و ویتامین‌هایی مانند ویتامین D برای تقویت و استحکام استخوان‌ها بسیار موثر است. به همین جهت این عرق گیاهی تاثیر مثبتی بر روی ساخت استخوان‌ها و افزایش قد کودکان در سن رشد می‌گذارد.
+7
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.