سازمان جهانی بهداشت: لذت و کام‌خواهی در آموزش جنسی پررنگ شود

دویچه وله :سازمان جهانی بهداشت با بررسی صدها مطالعه تحقیقاتی اعلام کرد، در برنامه‌های سلامت جنسی از پرداختن به اروتیسم و تمنای جنسی غفلت می‌شود و دقیقا این جنبه‌ها هستند که می‌توانند سلامت جنسی را بهبود بخشند.

پروژه حمایتی و آموزشی Pleasure که پروژه‌ای بین‌المللی با هدف ایمن‌‌کردن سکس و روابط جنسی است، نتایج تحقیقات مشترک خود با سازمان جهانی بهداشت در مورد کم و کیف تربیت جنسی را منتشر کرده است.

طبق نتایج این مطالعات که در مجله آنلاین و تخصصی "پلوس وان" منتشر شده، برنامه‌های تربیت جنسی اغلب به خطرات بیماری‌ها می‌پردازند و در آموزش این امور به اروتیسم و التذاذ کم‌تر بها داده می‌شود.

این گروه از سال ۲۰۰۴ بر آن است تا پرداختن به اشتیاق و امیال را نیز در برنامه‌های آموزش جنسی بگنجاند.

در این گزارش شور و میل جنسی دلیل مهمی برای انجام سکس برشمرده شده، در صورتی که در اغلب مناطق دنیا کم‌تر از آن صحبت می‌شود.

همچنین تأکید شده که تأیید خواهش تن به عنوان نیازی انسانی می‌تواند راهی مهم برای اطمینان بخشیدن به اقداماتی باشد که روابط جنسی را سالم و کارآمد می‌سازند.

در این گزارش آمده است: «تحقیقات ما نشان می‌دهد که برنامه‌ها و آموزش‌های مربوط به لذت‌‌بخش بودن تجارب جنسی، نه تنها دانش و نگرش‌ها در باره سلامت جنسی، بلکه روابط جنسی ایمن‌تر را نیز بهبود می‌بخشند.»

سازمان جهانی بهداشت اروتیسم و لذت‌‌جویی را جزء سرشت جنسی انسان می‌داند: «جنسیت از راه افکار، تخیلات، تمناها، باورها، نگرش‌ها، ارزش‌ها، رفتار، اعمال، نقش‌ها و تربیت‌ها بیان و تجربه می‌شود.
+5
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.