آیا اندازه اندام تناسلی مردان در رضایت جنسی تاثیر دارد؟

«افزایش طول آلت تناسلی در مردان سالم، باعث افزایش لذت جنسی در زنان می‌شود.»یورونیوز :آیا اندازه [آلت تناسلی مردان] مهم است؟ این یک سوال قدیمی است که تاکنون تنها با استنادهای موردی بر سر آن بحث شده است. اما اینک می‌توان با شواهد متقن به آن پاسخ داد.

یک مطالعه علمی جدید از دانشگاه کینگز لندن، اهمیت اندازه آلت تناسلی را در تجربه لذت جنسی مورد بررسی قرار داده است.

محققان، ۱۲ زوج دگرجنس‌‌گرا و از نظر جنسی فعال را برای این مطالعه به خدمت گرفتند. به شرکای مرد مجموعه‌ای از حلقه‌های سیلیکون با اندازه‌های مختلف داده شد تا با تعبیه آن به دور بخش تحتانی آلت تناسلی در حالت تحریک‌شده، عمق دخول را به صورت مصنوعی کاهش دهند.

حلقه‌ها طوری طراحی شده بودند که یا تغییری در میزان دخول ایجاد نکنند، یا آن را به اندازه حدود دو و نیم تا سه و نیم سانتیمتر کاهش دهند.

به زوج‌ها گفته شد که با هر حلقه سه، چهار یا پنج بار آمیزش جنسی داشته باشند.

به زن شریک گفته نشد که از کدام حلقه استفاده می‌شود. از آن‌ها خواسته شد که هر آمیزش جنسی را در مقیاس صفر تا ۱۰۰ از منظر لذت جنسی در مجموع، لذت جنسی مشخصا از نظر کیفیت آمیزش جنسی، و نیز لذت از نظر ارتباط عاطفی با شریک خود، ارزیابی کنند.

این مطالعه نشان داد که میانگین​، کاهش عمق دخول در نتیجه ۱۵ درصد کاهش در اندازه آلت تناسلی، به کاهش قابل‌درک ۱۸ درصدی در لذت جنسی منجر شد.

 دیوید ویل، نویسنده اصلی این مطالعه، می‌گوید: «ما با این فرض شروع کردیم که عمق دخول برای اکثر زنان اهمیتی ندارد. اما دریافتیم که کاهش عمق دخول به اندازه دو و نیم سانتیمتر، منجر به کاهش قابل‌درک در لذت جنسی می‌شود.»

او گفت: «هرچه آلت تناسلی بلندتر باشد، حلقه‌ها تاثیر کمتری بر لذت جنسی می‌گذارد. با این حال، اقلیتی از زنان طیفی از پاسخ‌ها را گزارش کرده‌اند که کاهش عمق دخول در برخی موارد لذت‌بخش‌تر بوده است.»

ویل گفت که این مطالعه می‌تواند برای مردانی که به دلیل نارسایی‌های مختلف سلامت دچار کوتاه شدن آلت تناسلی می‌شوند‌، آگاهی‌بخش باشد.

او افزود: «ما باید روش‌های موثری برای کمک به این مردان ارائه کنیم تا به دنبال راه‌حل‌های بی‌پایه مانند قرص و پماد نروند.»

با این حال، او خاطرنشان کرد که این یافته‌ها نباید «به این معنا تفسیر شود که افزایش طول آلت تناسلی در مردان سالم، باعث افزایش لذت جنسی در زنان می‌شود.»

وی افزود: «این موضوع به مطالعه کاملاً متفاوتی نیاز دارد.
+16
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  sahandogli - لندن، انگلستان

  مرد اگر پول داشته باشد زنها عاشقش می شوند و از سکس با او لذت می برند.
  10
  35
  یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.