نخست وزیر اسرائیل: «سر اختاپوس» را در تهران قطع می‌کنیم

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، با مقایسه رژیم ایران با اختاپوسی که سرش در تهران و پاهایش در اطراف اسرائیل است، تاکید کرد که بر خلاف رویه قبلی این کشور، قصد دارد «سر اختاپوس» را در تهران هدف قرار دهد.

بنت، پنجشنبه 27 ژانویه 2022 در گفت‌وگو با روزنامه «جروزالم پست» گفت صرف نظر از اینکه مذاکرات وین برای احیای «برجام» به نتیجه برسد یا نرسد، اسرائیل راهبرد خود برای «مبارزه با تجاوز رژیم ایران» را ادامه خواهد داد.

به گفته او: «استراتژی اسرائیل مشروط به این نیست که آیا توافقی حاصل می‌شود یا نه. ما خودمان از خودمان محافظت خواهیم کرد. حتی اگر توافقی شکل بگیرد، ما به آن متعهد نخواهیم بود. ما آزادی عمل خود را حفظ خواهیم کرد.»

نخست وزیر اسرائیل در مخالفت با کاهش تحریم‌های آمریکایی و بین‌المللی علیه رژیم ایران گفت: «ما و آمریکایی‌ها روی همه چیز هم‌نظر نیستیم. تهران با دست خالی پوکر بازی می‌کند و بلوف می‌زند.»

به گفته او: «هرگز نباید به یک رژیم تروریستی میلیاردها دلار پول بدهید. اتفاقا باید برعکس عمل کنید. باید آنها را تضعیف کنید، و مجبورشان کنید بین پیگیری تسلیحات هسته‌ای و بقای رژیم یکی را انتخاب کنند.»

بنت سپس رژیم ایران را با اختاپوسی مقایسه کرد که سرش در تهران و پاهایش همچون حزب‌الله در لبنان، شبه‌نظامیان در سوریه، و جهاد اسلامی و حماس در نوار غزه در اطراف اسرائیل هستند.
او تاکید کرد: «اسرائیل در گذشته اشتباه کرد و خودش را مشغولِ قطع کردن پاهای اختاپوس کرد، در حالی که سر اختاپوس در ایران است. بر أساس دکترین خودم، اجازه نخواهم داد جنگ سرد بین ایران و اسرائیل یک‌جانبه بماند. من می‌خواهم آنها را تضعیف کنم و به نیروهای آنها در تمام ابعاد آسیب بزنم. جای آنها در منطقه ما، هزار کیلومتر دورتر از خانه، نیست. نمی‌خواهم نیروهای رژیم ایران را در سوریه یا هیچ جای دیگری در موازات مرزهای‌مان ببینم.»
+194
رأی دهید
-48

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  مسعود راستگو - تهران، ایران

  ی چیزی بگو که به قواره اسرائیل بیاد اگه خطای بزرگی کنی که حتما کارت رو تموم میکنن نفتی جون!
  191
  84
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶
  ۴۰
  Chokam - ری، ایران
  هوایی بایدبیاد که چون باید از اسمان اردن و عراق عبور کنه تا تهران رو بزنه. عراق هم که دست جمهوری اسلامیه میفهمن اطلاع میدن ،هیچ راهی نداره جز بافروپاشی اقتصادی، نارضایتی داخلی،همین تبلیغات رو ادامه بده مردم چپ راست ثبت نام کنن بورس دلارسکه ویلای ترکیه خارج تا ریال بی ارزش وفروپاشی
  65
  53
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱
  ۳۹
  fafa316 - تهران، ایران

  عددی نیستید ، اینم که می دونید ایران از راسته گربه سانان است.
  149
  72
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  آفرین بزن قطع کن!! .....تنه سر پا همه رو بزن نابود کن
  69
  173
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴
  ۴۶
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان

  عمرا اگه واقعا این آرزو رو برآورده کنین!؛حکومت داعشی شیعی برا شما یه نعمته؛نعمت؛به خاطر این حکومت هزارتا گند کاری دیگه انجام میدین وقتی هم کسی چیزی میگه سریع میگین؛عه!؛جمهوری اسلامی!؛لو لووووو!؛خب هزار البته راست هم میگین ولی خب مشکل اینجاست که این وسط ما ملت کجای داستان این تام و جری بازیه شماییم؟!؛به هر حال اگه هر حکومت یا دولتی بتونه تر و تمیز سر این اژدها رو بدون آسیب زدن به زیر ساخت‌های مملکت قطع کنه ما بیشتر ملت حمایتش میکنیم؛بزنین بترکومنین کَلَم های سیار رو!..
  18
  42
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۲
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  خیلی وقت است نظام اخوندی ایران به اسرائیل اعلام کرده است این گوی این میدان بچرخ تا بچرخیم ولی دولت اسرائیل این اعلام نظام اخوندی ایران را تا به حال جدی نگرفته ببینیم از این به بعد اسرائیل خودش را به گیجی میزند و دولت متجاوز اخوندی ایران هر غلطی خواست میتواند در کشورهای عربی و حتی برعلیه اسرائیل هم انجام دهد!
  20
  12
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
  ۲۸
  تونی۲۳۵۰ - لندن، جزایر ویرجین انگلستان
  اسرائیل چرا خودت عددی حساب میکنی آمریکا نبود الان تو دریا زندگی میگردید
  35
  41
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰
  ۲۸
  تونی۲۳۵۰ - لندن، جزایر ویرجین انگلستان
  اسرائیل چرا خودت عددی حساب میکنی آمریکا نبود الان تو دریا زندگی میگردید
  39
  35
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱
  ۳۲
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  ده ها سال که داریم از این تهدیدها میشنویم و در عمل هیچ!! تازه بعضی وقتها گندش درمیآد که افراد جمهوری اسلامی با اسرائیلی ها باهم زیرآبی میرن!
  12
  35
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۰
  ۴۰
  بورلنگه - بورلنگه، سوئد
  من نمیدونم این زر مفت چی به اینا میده؟ کاری از دست تون بر نمیاد نهایت یک چند نفر رو ترور کنین بیشتر از اون نیستین
  24
  30
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  سرشو با عمامه اش ، یکجا بزن ، از بیخ !!
  17
  52
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۸
  ۸۲
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::Momiji - توکیو، ژاپن::]. کدوم سرشو منظورته؟ اونو بزنید تا میتونید.....
  18
  8
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۶
  ۵۵
  maysamsarvan - میثم، ایران
  سلام،بعضی مواقع فراموش می کنندمخاطب کیست که باید یادشان بیاوریم.لذا جادارد به کسانی که توهم دارند وزبان تهدید به علیه ایران بکارمی برند باید گفت؛از خواب غفلت بیدار شو.
  9
  17
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۳
  ۴۷
  فرهاد Germany - دوسلدورف، آلمان

  داعش محصول اسراییل بود ،، کله اختاپوس در تل اویو هست ،، شما ها نه از عرب خوشتون میاد و نه از ایرانی. و تاریخ ایرانی ،، منطقه رو میخوایین واسه یهود. و اسراییل باشه ،، چطور شما باید ۳۰۰ بمب هسته ای داشته باشین ؟؟؟این مجوز رو چه کسی به شما داده ،، ؟؟مرگ خوبه فقط واسه همسایه ،داغ. داعش سر مرز با شما بود و حتی یک گلوله به اسراییل شلیک نکرد .چرا شما ها فکر می‌کنید که ملل خاور میانه احمقند ؟؟اگه امریکا پشتتون نبود که الان لات بازی نمیکردید .یهود تک خور هست و خودش رو از نوع بشر بالاتر میدونه .این خوبه که ایران مثل کشور های حاشیه خلیج دله باشه؟ایران خاک و ناموس ماست ،، ملای بیسواد هم نماینده ما نیستن.شما هم غلط کردین که بخواهین به خاک ایران حمله کنید .خودتون هم میدونین که یکی بزنین سه تا میخورین ،
  5
  27
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۶
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن
  [::میلاد2020 - داخائو، آلمان::]. منظورم رو خوب گرفتی ، بخاطر همین پرسیدی!! منفی داده ها هم خیلی خوب فهمیدند! روزگاریه هاهاها !!
  1
  12
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۱
  ۳۵
  hitman01 - استوکهلم، سوئد
  با آرزوی نابودی هر دوی اختاپوس ها در خاورمیانه ..همی‌ اسلامیش هم صهیونیستیش که مردم‌ یک نفس راحت بکشن.
  1
  6
  شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.