گوشه ای از تباهی فقر و اعتیاد فراگیر در میان دختران جوان و نوجوان ایران

هر یک سال پایین آمدن این سن می‌تواند چه پیامدی داشته باشد؟ اصلاً چگونه کار به اینجا کشیده که دسترسی به مواد مخدر در برخی نقاط راحت‌تر از خرید پیتزا شده است؟ چه کسی مقصر است؟ خانواده؟ جامعه یا مدیریت مبارزه با مواد مخدر؟ این دود به چشم چه کسی می‌رود؟

 «شاید شما هم در حین قدم زدن در پارک آرام محله از نزدیک شاهد نوجوانانی بوده باشید که در یک دورهمی ساده زیر درخت سبز یک نخ گل را دست به دست می‌کنند و بلندبلند می‌خندند یا درازکش روی چمن با هدفونی در گوش موسیقی گوش می‌دهند. تصویری گاه تکراری که این روزها در هر گوشه از تهران و شهرستان‌ها دیده می‌شود. سال‌هاست که کارشناسان و پزشکان از پایین آمدن سن اعتیاد می‌گویند. یک روز ۱۶ سال، یک روز ۱۵ سال، یک روز ۱۳ سال. هر یک سال پایین آمدن این سن می‌تواند چه پیامدی داشته باشد؟ اصلاً چگونه کار به اینجا کشیده که دسترسی به مواد مخدر در برخی نقاط راحت‌تر از خرید پیتزا شده است؟ چه کسی مقصر است؟ خانواده؟ جامعه یا مدیریت مبارزه با مواد مخدر؟ این دود به چشم چه کسی می‌رود؟
آن‌ طور که آمارها می‌گویند سن شروع مصرف مواد در ایران نزدیک به ۱۵ سال است. اما هر از گاهی مسئولی استانی یا شخصی از دیده‌هایش مبنی بر پایین‌تر بودن این سن می‌گوید. اگر ۱۵ سال، سن آغاز مصرف باشد و حتی اگر فرض را بر این بگذاریم که شروع اعتیاد با موادی مانند گل باشد، این می‌تواند آغاز یک پایان تلخ باشد.
+122
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  اخوندهای فاسد و دزد تنها در فکر حجاب اجباری دختران و زنان ایرانی هستند اما هرگز به هزاران بدبختی و فلاکت این عزیزان سرزمین ما حتی لحظه‌ای هم فکر نمی کنند. لعنت بر حکومت اسلامی.
  8
  83
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۶
  ۴۰
  sama128 - شیراز، ایران

  چقدر از شاه خدا بیامرز ایراد میگرفتن که اعتیاد را وارد کرده و .....به بهانه های واهی و دروغ مثل آتش زدن سینما رکس آبادان و انداختن گردن شاه خدابیامرز انقلاب سراسر ننگ و دروغ را پابرجا کردن حالا دزدی در حد اعلا بین مسئولین کثیف فساد ؛ اختلاس ؛ زنا در حد اعلا بین مسئولین کثیف نظام. اعتیاد بین جوانان بیچاره وطن از همه نوع از همه چیز بیکاری فقر کشور به قعر فلاکت افتاده آخه ثمره شما ارازل چی بود طی این ۴۳ سال شوم بگید جز کشتن جز قتل جز فساد جز رانت جز بیسوادی جز خانم بازی فساد اخلاقی با یقه بسته عطر شاه عبدالعظیم و انگشتر عقیق و تسبیح حال ملت از شما لجن ها بهم میخوره فقط یاد گرفتن بگن آمریکا بد آمریکا جیز مثل کسی که رفته تو دستشویی سر تا پاش غرق کثافت از یه آدم تمیز از یه آدم متمدن از یه آدم با شخصیت ایراد میگیره . کثافت ها خجالت بکشید توی پارکها این مملکت به جای تفریح شده محل فروش گل شیشه تریاک ترامادول متادون عرق و ......صد تا کوفت دیگه خاک برسرتون بی لیاقت های دزد لعن نفرین ۱۰۰ نسل را برای خود بی لیاقتتون خریدید به خاطر صرفا دزدی و اختلاس.
  6
  91
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۵
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  خیلی متاسفم😢
  0
  70
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اینها فوتوشاپه! تو مملکت امام زمان از این اتفاق ها نمیفته. راست میگم به خدا، از دهن خود عظما شنیدم.
  7
  27
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸
  ۳۷
  Reza18 - لندن، انگلستان

  بر باعث بانیش لعنت مواد مخدر داره دنیا می‌بلعه
  2
  29
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷
  ۳۷
  iran1 - آرلون، بلژیک
  چه بغضی کرد، کاش کمی فکر میکردیم
  0
  15
  شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.