دیدار آنلاین وزیر راه ایران با الهام علی اف در باکو دستمایه طنز ایرانیان شد

 دیدار آنلاین الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان با رستم قاسمی، وزیر راه ایران و هیئت ایرانیرادیو فردا :گزارش‌ رسانه‌های ایران حاکی از دیدار آنلاین الهام علی‌اف، رئیس‌ جمهوری آذربایجان، با رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی ایران، با وجود حضور وی در باکو است.

خبرگزاری صداوسیما از این دیدار با عنوان دیدار و گفت‌وگوی «برخط» نام برده است.در رسانه‌های ایران هیچ توضیحی مبنی بر این که چرا رئیس‌ جمهوری آذربایجان از دیدار حضوری با وزیر راه و شهرسازی ایران خودداری کرده نیامده است.
با این حال کاربران شبکه‌های اجتماعی به شدت از این اتفاق انتقاد کرده و آن را از جمله «شاهکارهای دیپلماتیک» در دولت ابراهیم رئیسی توصیف کرده‌اند.

این ماجرا در شبکه‌های اجتماعی فارسی‌زبان، دستمایه طنز نیز شده و کاربران پرسیده‌اند که اگر قرار به دیدار مجازی بود، چرا رستم قاسمی به باکو سفر کرد و از ایران در این جلسه شرکت نکرد.
این خبر اندکی پس از سفر ابراهیم رئیسی به مسکو منتشر می‌شود که کاربران زیادی در شبکه‌های اجتماعی، با استفاده از هشتگ «تحقیر در روسیه»، برخورد ولادیمیر پوتین با همتای ایرانی خود را «توهین‌آمیز» دانستند و حتی طعنه به پوتین در این زمینه در یکی از برنامه‌های تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی نیز پخش شد.
علاوه بر نحوه نشستن، فاصله دو طرف و رفتار و نحوه نگاه کردن پوتین در جریان دیدار با آقای رئیسی و نیز استقبال و بدرقه نکردن وی از سوی رئیس‌ جمهوری روسیه، ویدئوی دیگری نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌دهد خودروی حامل رئیسی موقع خروج از کرملین، رضا نقی‌پور، رئیس تشریفات نهاد ریاست جمهوری را جا می‌گذارد.

رضا نقی‌پور نیز در حالی که به دنبال خودرو می‌دود و اشاره می‌کند که به وی نزدیک شود، به انگلیسی به جای «بیا»، فریاد می‌زند «برو، برو».

این ویدئو نیز روز چهارشنبه جنجالی در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرد و کاربران علاوه بر انتقاد از «بی‌سوادی» مقامات ارشد جمهوری اسلامی و تسلط نداشتن آنها به ابتدایی‌ترین کلمات انگلیسی، این اتفاق را نیز نشانه «تحقیر» هیئت ایرانی در روسیه دانستند.

برخورد نامناسب دیپلماتیک با هیئت بلندپایه ایرانی در روسیه در شرایطی رخ داده که هواداران جمهوری اسلامی به صورت مکرر از «عزت ایران و ایرانی» سخن می‌گویند و دولت‌های پیشین و نیز حکومت پهلوی را به بی‌اعتنایی به این مسئله متهم می‌کنند.
+51
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۲
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  بعد از طالبان در افغانستان مسئولین و مدیران بیسواد و بی شخصیت حکومت اسلامی در ایران از جمله مسخره ترین ،بی آبروترین و مضحک ترین دولتها در دنیا هستند و مایه شرمساری و خجالت ایرانیان در سراسر دنیا.نابود باد حکومت بی لیاقت و تبهکار ملایان
  1
  66
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۷
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  سطح حماقت حکومت کاملا با سطح بلوغ سیاسی و درک مذهبی ملت هم خوانی دارد، عامه مردم در سطح دانش و‌درک حکومتیان هستند. با شلوار دوبنده پوشیدن زیبا کلام یا چند تا ماشین خارجی وارد کردن و دست هر کس اپل واچ و ایفون که جامعه پیشرفت نمیکنه و مردم اگاه نمیشن جانم
  0
  26
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۸
  ۴۳
  sahandogli - لندن، انگلستان
  کاش مردم توهمی ایران که فکر می کنند بهترین در دنیا هستند و همه را مسخره می کنند به این واقعیت پی ببرند واقعا در دنیا ایران و ایران اصلا ارزش ندارد. اثرات مواد مخدر و غرور است که فکر می کنید خیلی مهم هستید .
  0
  1
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۱
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.