آمریکا از تمام شهروندان خود خواست هر چه سریعتر خاک اوکراین را ترک کنند

مانور نظامی روسیه در مرز اوکراین، ۲۵ ژانویه ۲۰۲۲دویچه وله :سفارت ایالات متحده آمریکا در اوکراین از همه شهروندان آمریکایی خواست خاک این کشور را به دلیل مسائل امنیتی ترک کنند. در اطلاعیه سفارت آمریکا علت این موضوع افزایش خطر مداخله نظامی روسیه در اوکراین اعلام شده است.

آمریکا روز چهارشنبه ۲۶ ژانویه (ششم بهمن) از همه شهروندان خود خواست هر چه سریع‌تر خاک اوکراین را ترک کنند.

دولت بایدن پیش از این بارها نسبت به احتمال حمله نظامی روسیه به خاک اوکراین هشدار داده بود. اقداماتی برای خروج برخی از دیپلمات‌های آمریکا از خاک اوکراین آغاز شده است.

اکنون سفارت آمریکا با اشاره به افزایش خطر مداخله نظامی روسیه در اوکراین اطلاعیه‌ای در این زمینه منتشر کرده است.

در این اطلاعیه آمده است: «سفارت آمریکا از همه شهروندان خود در اوکراین می‌خواهد از همه امکانات تجاری یا خصوصی برای انتقال خود به خارج از اوکراین استفاده کنند.»

در اطلاعیه یاد شده همچنین آمده است: «همه شهروندان آمریکایی که خواستار خروج از اوکراین هستند می‌توانند از امکانات متعد پروازهای تجاری از همه فرودگاه‌های اوکراین بهره گیرند.»

سفارت ایالات متحده در اوکراین همچنین تاکید کرده است که برای آن دسته از شهروندان آمریکایی که در خارج از خاک آمریکا به دنیا آمده‌اند، سریعا پاسپورت صادر می‌شود و برای انتقال کسانی که از نظر مالی قادر به خرید بلیت هواپیما نیستند، اقدام خواهد شد.
+81
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  امیدوارم جنگی شروع نشود . شروع جنگ احتمالا به جنگ سوم جهانی ختم می شود و هزاران انسان بیگناه قربانی تصمیم گیری چند قلدر قدرت طلب و خود خواه میشوند.
  3
  65
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۱
  ۴۳
  Didar2022 - پایتخت، اتریش

  شانس آوردیم با این روس‌ها مرز خاکی نداریم ، خیلی اشغال هستند، اگه بدونید مردمش چقدر از ایرانی‌ها متنفر هستند، مغول های زمانه این روس‌ها هستند. روس نگو ویروس بگو
  21
  62
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۲
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا

  روسیه رو‌ولش کنید، روسیه داغون و ضعیف تری از اونی هست که فکر میکنید، فقط مستقیم تو پوز دمکنی مانند چین!!!!
  17
  40
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۸
  ۴۶
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان

  ..و از پوتین نیز خواست هر چه سریعتر حمله کند بابا جان!!..
  3
  33
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۴
  ۴۸
  Tony Arzenta - کی یف، اوکراین

  امیدوارم جنگ نشه
  3
  34
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۶
  ۴۰
  rahjoo - مازندران، ایران
  روسیه هم یک کارت بازی برای چین هست. درگیر نگه داشتن اروپا و آمیرکا در محدود بالکان و خاورمیانه وشرق اروپا. و فرصت بیشتر برای چین.اما کارگر نیمفته.
  6
  3
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۸
  ۴۷
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::Didar2022 - پایتخت، اتریش::]. ایکاش عشق و علاقه مردم دنیا به مردم ایران مثل ترامپ باشه ، مگه نه ؟؟
  3
  8
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۷
  ۴۷
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::SydneyWater - سیدنی، استرالیا::]. نمیفهم که این اطلاعات را از کجا آوردی ، اما روسیه یکی از بزرگ‌ترین تولید کننده های سلاح در دنیا است ، در بعضی موارد مانند پدافند ضد هوایی ، موشک‌خای مافوق صوت حرف اول را مبزند ، یک نکته را فراموش نکن به هیتلر گفتند که اگه وارد لهستان بشوی بهت اعلان جنگ میشه ، به روسیه میگویند که اگه وارد اوکراین بشی تحریم بی سابقه میشی ، ساختار کنونی اروپا تحمل جنگ را ندارد ، اما روس ها بیشتر می‌توانند مقاومت کنند ، چونکه هرگز رفاه اروپا را نداشتند ، از طرفی احساسات خشن و ناسیونالیستی مردم روسیه و سربازانش با اروپا قابل قیاس نیست ،
  4
  16
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۱
  ۴۲
  نمیگی بلیط مال منه میگی مال تو - تهران، ایران
  بچه ها اتفاقا من برعکس شما فکر میکنم و خیلی هم چنگ جهانی واجب است که روی خیلی از کشورها الخصوص در خاورمیانه که هارت و پورت زیاد دارند که اینو میزنیم و اونو میزنیم کم بشه که بنشینند سر جاشون و دیگه صداشون در نیاد
  7
  17
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. کرفس . گوشت چرخ کرده. عزیز، پیروزی در جنگ سه تا مؤلفه لازم داره: ١- قدرت نظامی ٢- پایگاه مردمی ٣- توان اقتصادی به عنوان مثال جنگ ویتنام رو امریکا واگذار کرد با اینکه قدرت نظامی و اقتصادی داشت ولی پایگاه مردمی نداشت. روسیه درسته که قدرت نظامی داره و بقول شما پایگاه مردمی هم داره ولی قدرت و توان اقتصادی نداره. روسیه با جمعیت تقریبا سه برابر کره جنوبی، یک سوم کره جنوبی تولید ناخالص ملی داره. یعنی وضعش ٩ برابر از کره ضعیف تره. برای همین هست که جامعه جهانی (حالا چه اروپا و چه امریکا) پاشنه اشیل روسیه رو با تحریم نشونه میگیرن.
  2
  5
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۷
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. این کرفس و گوشت چرخ کرده رو کی اضافه کرده؟ 😂😂😄
  0
  3
  جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۰
  ۴۷
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. فرمایش شما منطقی و درسته ، اما قوانین بازی در حال تغییر است ، اتفاقا اقتصاد همیشه حرف اول را نمیزند ، ویتنام در زمان خودش جزو فقیر ترین کشور های جهان سوم حساب می‌شد ، افغانستان که دیگر لازم به گفتن نیست ، اما دوست خوب میدانی چرا امریکا علیرغم پیروزی نظامی شکست خورد ، چونکه توان از دست دادن سرباز خودش را ندارد ، یک میلیون ویتنامی کشت ، اما مرگ ۵۵ هزار امریکایی جامعه را فلج روانی و به بحران سیاسی کشاند ، اروپای کنونی هم همین طوره ، یک سرباز وظیفه تو اسکاندیناوی اگه حین تمیز کردن سلاحش کشته بشه ، تا سه هفته تیتر روزنامه است ، اروپا کنونی و مرفه دیگه پی جنگ نیست ، شوروی ۲۵ میلیون کشته در جنگ جهانی داد ، باز عین خیالشان نبود ، باز لشگر میلیونی می ساخت ،چین هم همین جوره ، اگه جنگ جهانی بشه و چند صد میلیون کشته بشوند ، باز سر پا هستند ، اما اروپا و امریکا حاظر به دادن هزینه نیستند چونکه زندگی مردمشان را ارزشمند میبینند ،در هر حال دنیا در حال تغییر است ، در صد سال آینده قطب های جهانی کاملا تغییر خواهد کرد ،
  0
  0
  شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.