در جدیدترین نظرسنجی برای انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا , ترامپ مقام اول را دارد

دونالد ترامپ هنوز رسما برنامه‌هایش برای راه‌اندازی سومین کارزار ریاست‌جمهوری‌ خود را اعلام نکرده است ایندیپندنت فارسی :شواهد نشان می‌دهد فقط کمی بیش از یک سال پس از حمله تعدادی از طرفداران دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق‌ آمریکا، به ساختمان کنگره ایالات متحده برای جلوگیری از تایید پیروزی رئیس‌جمهور بعدی در انتخابات ۲۰۲۰، اکثریت چشمگیری از رای‌دهندگان جمهوری‌خواه می‌خواهند چهار سال دیگر نیز او را ساکن کاخ سفید کنند.

بر اساس نظرسنجی جدید هاروارد/هریس، ترامپ در رقابت اولیه، حمایت ۵۷ درصد رای‌دهندگان اصلی جمهوری‌خواه را دارد و ران دسانتیس، فرماندار فلوریدا و مایک پنس، معاون سابق رئیس‌جمهوری، با فاصله زیاد به ترتیب با ۱۲ و ۱۱ درصد آرا در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

نتایج این نظرسنجی که ابتدا در نشریه هیل منتشر شد، گواه دیگری است از این‌که دوره چهار ساله پرآشوب ترامپ در کاخ سفید که به شکست جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری، مجلس و سنا منجر شد، هنوز محافل جمهوری‌خواه را از این ستاره سابق نمایش‌های واقع‌نمای تلویزیونی جمهوری‌خواهان دلسرد نکرده است.

ترامپ هنوز رسما برنامه‌هایش برای راه‌اندازی سومین کارزار ریاست‌جمهوری‌ خود را اعلام نکرده اما بنا بر گزارش‌ها، در حال سبک‌سنگین کردن این موضوع است؛ زیرا نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری احتمالا به او در جلوگیری از بازرسی‌ قانونی بنگاه معاملات ملکی ترامپ و سایر موضوع‌ها کمک خواهد کرد.

اما اگر او در نهایت تصمیم بگیرد از عرصه سیاسی ریاست‌جمهوری کنار بکشد، دسانتیس و پنس ناگهان به مبارزات اولیه کوبنده و طولانی بر سر جانشینی او به عنوان پرچم‌دار جمهوری‌خواهان، وارد می‌شوند.

در پاسخ شرکت‌کنندگان این نظرسنجی به این سوال که اگر ترامپ نیاید، از چه کسی حمایت می‌کنید، دسانتیس شش امتیاز از پنس جلو بود و حمایت ۳۰ درصد از آنان را جلب کرد؛ در حالی که ۲۴ درصد پاسخ‌دهندگان از معاون سابق رئیس‌جمهوری حمایت کردند. تد کروز، سناتور تگزاس، نیز در این میدان رقابت ۱۴ درصد به دست آورد.

با این حال شاید همین ۳۰ درصد برای دسانتیس کافی باشد، مخصوصا اگر تعداد شرکت‌کنندگان جمهوری‌خواه در انتخابات بدون ترامپ زیاد باشند.

روش جمهوری‌خواهان در انتخاب نامزد ریاست‌جمهوری‌ چنین است که اگر نامزدی بخواهد تایید تمام نمایندگان یک ایالت مفروض را به دست آورد، کافی است آرای اولیه زیادی داشته باشد.

بیشتر نمایندگان بالقوه جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری آشکارا اعلام کرده‌اند اگر ترامپ تصمیم بگیرد نامزد شود، با او رقابت نخواهند کرد، اما دسانتیس چنین حرفی نزده است.

بر اساس گزارش‌های متعدد، رئیس‌جمهوری سابق که در سال ۲۰۱۸ خود با تایید دسانتیس در انتخابات اولیه جمهوری‌خواهان برای فرمانداری، او را به این مقام رساند، از این کوتاهی او در اعلام سرسپردگی دلخور است.

رئیس‌جمهوری سابق در مصاحبه اخیر خود با شان هنیتی از فاکس نیوز، وجود هرگونه تنش را انکار کرد و گفت که با دسانتیس «رابطه بسیار خوبی»‌ دارد.

این نظرسنجی نشان داد اگر ترامپ بیاید، هم‌اکنون در رقابت با رئیس‌جمهوری بایدن با رای ۴۰ تا ۶۰ درصدی جلوتر است و اگر کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهوری، نامزد دموکرات‌ها شود هم ۳۹ تا ۴۹ درصد رای خواهد داشت.
+108
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  بازگشت احتمالی ترامپ را باید به اپوزیسیون ایرانی که به ترامپ دخیل بستند باید تبریک گفت
  66
  15
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۸
  ۴۲
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  ایندپندنت فارسی قصد دارد ترامپ را رییس جمهور کند . مگر به خوآب ببینی ایندپندنت فارسی
  81
  11
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱
  ۴۶
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان

  ترامپ عوضیه ولی تنها کسیه که احتمالا آخوندا رو بچزونه!؛البته به نفع خودشون ولی اگه این وسط ما هم از چزونده شدن آخوندا نفع ببریم باز هم خوبه!؛خودمون که عرضه و جیگرش رو نداریم مملکت رو از نابودی نجات بدیم!..؛من خوشحال هم میشم مملکت رو اگه قراره مستعمره بکنیم مستعمره آمریکا باشه تا چین آشغال کمونیستی و روسیه کثیف مافیایی!
  13
  85
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۴
  ۱۰۵
  Stone44 - سوئیس، سوییس

  [::حمید اندیشه - لندن، انگلستان::]. عزیز خیلی از مرحله پرتی خیلی.
  38
  4
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۹
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  من با خیلی ها که صد ترامپ هستند بحث کردم، توی سوال دوم میمونند: برای امریکا چه کار اشتباهی توی این ٤ سال کرد؟ حالا چون از اعضای ناتو پول خواسته این میشه asshole بودن؟ یا مرکل و اون مرتیکه فرانسوی رو تحویل نگرفته بهتون بر خورده؟ خیلی ها حتی مانیفست دموکراتها رو نمیدونن و به صرف اینکه لغت دموکراسی داره فکر میکنن دیگه اینها از مدینه فاضله أومدن. نمونه اش: فقط دیگه مونده بایدن بگه توی مذاکرات میخواهیم به دوران طلابی امام راحل برگردیم و با میثاقهای امام بیعت کنیم. سی ان ان کارش رو خوب انجام میده.
  6
  36
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۴
  ۴۶
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  جناب stone44 . اولا شایسته است قدری تو ادبیاتی که استفاده می‌کنیم مراقبتر باشیم دوما شما دقت نکردین وقتی من اولش به عوضی بودن ترامپ اشاره کردم؛اگر شما یا هر کس دیگری که موافق نظر من نیست قدری عمیقتر بشین به خطر آخوند و نقشه ای که برای چپاول و به قهقرا بردن تمام مملکت دارن حتما به عرایض من قدری توجه بیشتری میکردین؛رهبر مستضعفین جهان دقیقا میخواد ایران بشه کره شمالی با سیستم حکومتی طالبانی و علف خوارهایی که شش دنگ در خدمتش باشن فقط بگن بعععع!؛من بازم میگم با کمال میل ننگ زندگی زیر چکمه سرباز آمریکایی رو قبول میکنم ولی با آخوند و امت اسلامیه سفره ابالفض پهن کن و سینه چاک حسین و تقی و قلی و اکبر و و،ته بهشت هم نمیرم.
  1
  18
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.