فارس نیوز: ایران از پوتین خواسته بود به خاطر کرونا به رئیسی نزدیک نشود

خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران در پاسخ به انتقادات طرح شده درباره سفر ابراهیم رئیسی به مسکو نوشته است چون وضعیت شیوع کرونا در روسیه قرمز بود، طرف ایرانی خواسته بود «مقامات روس از نزدیک‌شدن به مقام ایرانی و دست‌دادن خودداری کنند» و ولادیمیر پوتین نیز در جلسه دونفره به همین دلیل «از نزدیک‌شدن» به رئیس‌جمهوری ایران خودداری کرد.

در این گزارش آمده است که طبق پروتکل‌های دیپلماتیک باید «یک مدیرکل وزارت خارجه روسیه» برای استقبال از رئیسی به فرودگاه می‌آمد ولی «روس‌ها یکی از مهم‌ترین وزرا را به فرودگاه فرستادند و هم روی پلکان هواپیما و هم روی باند فرودگاه برای ابراهیم رئیسی فرش قرمز پهن کردند و ایران قدردان این سطح از میزبانی است».

در جریان سفر ابراهیم رئیسی، ویدئوهای متعددی از مراسم استقبال از او در فرودگاه و کاخ کرملین و همچنین نحوه ورود او به جلسه دو نفره با ولادیمیر پوتین،رئیس‌جمهوری روسیه، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی، از پایین بودن سطح تشریفات انتقاد کردند و آن را تحقیرآمیز خواندند.

در بخش دیگری از این گزارش خبرگزاری فارس آمده است که «به لحاظ قوانین داخلی روسیه» پوتین نفر اول روسیه است و هم‌طراز ابراهیم رئیسی نیست ولی پذیرایی از او «کم‌نظیر» بوده و استقبال از رئیسی در مقایسه با اردوغان و بشار اسد هم بهتر بوده، چون پوتین از این دو نفر «در ویلای شخصی خود در حومه مسکو» پذیرایی کرد ولی پذیرایی از ابراهیم رئیسی در کرملین بود.

نویسنده همچنین با اشار به تصویری که رئیسی را در حال نماز خواندن در کاخ کرملین نشان می‌دهد، توضیح داده است که پوتین ۹ دقیقه منتظر ماند تا ابراهیم رئیسی نمازش را تمام کند و پس از آن در دیدار دو جانبه این دو رئیس‌جمهور «پذیرایی مفصلی» صورت گرفت و «طرفین عصرانه مشترکی تناول کردند» و «توافقات بسیار مهمی انجام شد».

خبرگزاری فارس توضیح نداده است که این دستاوردها چه بوده ولی نوشته است که «در صورت لزوم، در سفرهای تکمیلی آینده، از آن‌ها رونمایی خواهد شد».

در جریان سفر رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به مسکو، دو رئیس‌جمهور کنفرانس خبری مشترکی نداشتند و هیچ خبری درباره توافق‌های احتمالی بین دو کشور نیز منتشر نشده است.
+3
رأی دهید
-69

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران

  این اراجیف به درد بسیجی های دون پایه (خرحمال دزدان هزاران میلیاردی) می خورد . در سالن باستقبال نیامدن ، دست ندادن ، و زودتر از رییسی نشستن پوتین را چگونه ماست مالی میکنید ؟!؟
  2
  58
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۶
  ۳۷
  petrick - اشدود، اسرائیل

  خلاصه هرچی خوندی برعکسش کن تو ذهنت.
  2
  22
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۳
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اینجاهاست که میبینید خودشون چقدر طرفدارهای خودشون رو خر فرض میکنن. همه عالم و ادم فهمیدن که رئیسی رو به خاویار چپ لاووروف هم نگرفتن، حالا اینها دارن ماستمالی میکنن، اونهم نه برای طبقه فهمیده، بلکه برای الاغهای پیاده نظام حکومت
  3
  19
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۷
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  ماستمالی پشت ماستمالی ، اونم همگی آبکی و نخ نما !! ماستمالی کردن هم یک فوت و فنی داره که این احمقها ، فاقدش هستند! از یه بچه هفت هشت ساله بخوای یه جریانی رو ماستمالی کُنه ، خیلی قشنگتر اینکارو انجام میده.
  2
  22
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.