طلبه فعال در اینستاگرام بعد از خلع لباس شدن:خاک بر سر آن شئونات پوشالی و موهوم

 مهدی صدرالساداتی داماد محمدرضا مدرسی یزدی، عضو شورای نگهبان، است.رادیو فردا :مهدی صدرالساداتی، طلبه فعال در اینستاگرام، می‌گوید دادگاه ویژه روحانیت او را به «هتک حیثیت و شئون روحانیت» متهم کرده و حکم به «خلع لباس دائم روحانیت» داده است.

او که داماد محمدرضا مدرسی یزدی، عضو شورای نگهبان است، در سال‌های اخیر درباره فساد برخی مسئولان حکومت ایران از جمله خانواده علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، مطالبی در اینستاگرام منتشر کرد که جنجال‌برانگیز شد. برادر او، روح‌الله صدرالساداتی، نیز عضو مجلس خبرگان است.

آقای صدرالساداتی در مطلبی که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده، نوشته است که در کامنت‌های یکی از پست‌های اخیرش، یک مخاطب مطالبی خطاب به مهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، نوشته بود و دادگاه ویژه روحانیت این مطالب را «توهین» تشخیص داده و مسئولیت کامنت مخاطبان را متوجه این روحانی دانسته است.

او همچنین با اشاره به حکم خلع لباس، خطاب به مسئولان قضایی نوشته است که ««شئون روحانیت چیست که با اعمال من خدشه‌دار شد و اگر من سکوت می‌کردم، حفظ می‌شد؟ خاک بر سر آن شئون پوشالی و موهوم و آنان که به این شئون پایبند هستند».
شهریور سال ۹۸ نیز رسانه‌های داخل ایران گزارش دادند که روح‌الله و مهدی صدرالساداتی ناپدید شده‌اند.

روح‌الله صدرالساداتی روز ۱۷ شهریور همان سال دلیل ناپدید شدن خود و برادرش را تهدید به مرگ توسط برخی افراد در استان هرمزگان ذکر کرد و گفت بارها از سوی حفاظت اطلاعات سپاه قم «تهدید به دستگیری و زندان» شده است.

او همچنین توضیح داد که مسئول حفاظت اطلاعات سپاه قم بارها او را «تهدید به دستگیری و زندان، حمله به خانه و آزار خانواده» کرده و در نامه‌های متعدد به رهبر جمهوری اسلامی در این باره «تظلم‌خواهی» کرده اما هیچ پاسخی از دفتر او دریافت نکرده است.
+106
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  مگه این روحانیون جانی و دزد شئوناتی هم دآرند ؟ شاید برای تودهای جاهل و نادان ایرانی داشته باشند ولی نه در حقیقت. شئونات ساخته خود این جانیان هست
  0
  49
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۵
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  این ارزشمنده که از زندان کثیف و متعفن ، قبا و لباده و عمامه بیرون اومده ، ولی نامه تظام خواهی به علی چلاق ، توجیهی نداره ، چون همت آتیشا از گور همین رهبر الدنگ بیرون میاد ، یعنی اینرو نمیدونست !!؟
  2
  45
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۹
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  برو خداتو شکر کن که این لباس اشغال رو به زور از تنت در اوردن، وگرنه خودت که عرضه و جربزه اش رو نداشتی
  3
  43
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۴
  ۷۹
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این پست هائیکه در مجلس و شورای نگهبان به شما میدهند از سر کاردانی نیست بلکه نوکران دست به سینه ی خوبی هستید و باید خفه خون مرگ بگیرید و اگر یابو شما را برداشت و جفتک زدید به قلم پای شما خواهند زد
  5
  35
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۷
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران

  تظلم خواهی از رهبر !؟! تمام فتنه و فساد ، زیر سر رهبر و بیت فاسدش میباشد . آخوندک تو با کندن خرقه ریا کلی با ارزش شده ای .
  4
  38
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۷
  ۵۶
  ادوینو - گوالف، کانادا

  چی میگه این آخوند فکر میکنی سینما رکس را کی آتش زد وجنگ یک ساله که بنفع ایران تمام شده بود را هفت سال دیگر ادامه دادند که به کربلا برسند اما با خفت وخاری وبدون غرلمت برگشتند به مرزهایشان شمخانی ومحسن رضائی کم خدمت کردند به این نظام با بکشته دادن جوانان مملکت اینها باید هم سهمی از جنایاتشان از این حکومت ارتجاع داشته باشند غصه نخور شما هم جلسه هائی مثل سید حسن آقا میری برای خودت برپا کن واینجوری ارضلع شو
  1
  37
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۱
  ۳۲
  arian1 - ابادان، ایران

  اون شئونات با اختلاس های میلیاردی، اعدام هزاران جوان بی گناه، قتل های زنجیره ای مخالفان و فساد فراوان آخوندها هم در ۴۳ سال گذشته خدشه دار نشد. دین دروغین و فاسد اسلامی خدشه دار نمی شود.
  4
  34
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۵
  ۲۷
  Esperanto - لندن، انگلستان
  [::ادوینو - گوالف، کانادا::]. افرادی که از گذشته خود پشیمان شدند ولی مرتکب جنایتی نشدند باید با آغوش باز پذیرا شد. و نشان داد کسانیکه از این حکومت دلسرد شدند هنوز جایی بین مردم دارند. شاید خیلی ها از گذشته خود پشیمان باشند اما از عکس العمل مردم می ترسند. بنابراین نباید ناشیانه با زخم زبان زدن و به رخ کشیدن گذشته این افراد مانع ای بر سر راه برگشت این افراد ایجاد کنیم. اما متاسفانه بارها در همین سایت افرادی دیدم نسبت به این افرادی که زمینه گرایش به پیوستن به مردم بوجود آمده عده ای خواسته یا ناخواسته بجای تشویق این افراد آنها را تهدید به انتقام و یا متهم به ریاکاری میکنند
  5
  18
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۲
  ۲۲
  دیاآکو فردوسی - لندن، انگلستان
  بقول زنده یاد احمد کسروی : . آخوند خوب آخوند مرده است ،.
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.