دستگیری پدر دختر بچه ای که با شلیک ماموران پلیس کشته شده بود

رادیو فردا :وب‌سایت «شبکه حقوق بشر کردستان» با اشاره به ماجرای شلیک ماموران نیروی انتظامی به یک خودرو در اتوبان تبریز به زنجان و کشته شدن یک کودک هفت ساله، نوشته است پس از اطلاع‌رسانی درباره این ماجرا و واکنش‌های منفی در شبکه‌های اجتماعی، پدر این دختر بازداشت شده است.

بر اساس این گزارش، حادثه تیراندازی روز ۲۹ دی‌ رخ داد و ماموران نیروی انتظامی ماشین خودروی پژوی۴۰۵ را «به دلیل نبود مدارک ماشین تحت تعقیب» قرار می‌دهند و در جریان تعقیب ۱۵ تیر شلیک می‌کنند که تیراندازی منجر به مرگ یک کودک هفت ساله به نام «مزگین پلنگی» می‌شود. در این ماجرا «فلک پلنگی» دختر دیگر خانواده نیز زخمی می‌شود.

پیش‌تر گزارش شده بود که در زمان وقوع این حادثه، پسر خانواده راننده بوده و به دلیل نداشتن گواهینامه فرار کرده بود و ماموران نیز به سوی خودرو تیراندازی کرده بودند.

نیروی انتظامی پس از این ماجرا، جسد کودک را به تبریز منتقل کرده و روز دوم بهمن به خانواده تحویل می‌دهد تا در روستای ملاحسن ماکو به خاک سپرده شود. مراسم ترحیم این دختر روز چهارم بهمن برگزار شده است و «کمال پلنگی پدر این کودک کشته شده در حین برگزاری مراسم ترحیم توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد».

وب‌سایت «شبکه حقوق بشر کردستان» نوشته است که ماموران نیروی انتظامی پس از ماجرای شلیک، با «فشار و تهدید» از خانواده این شهروند کرد خواسته بودند که در این باره اطلاع‌رسانی نکند.
+66
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۵
  hassan1326 - تهران، ایران

  خاک بر سر جمهوری قاتل اسلامی ، که بجای تنبیه گناهکار خانواده مظلوم مقتول را مجازات میکند .
  1
  50
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.