«شکیلا منفرد در زندان قرچک ورامین به گروگان گرفته‌ شده است»

رادیو فردا : چندی است که شماری از زندانیان سیاسی در ایران در اعتراض به جان باختن بکتاش آبتین، شاعر و فیلمساز زندانی که پس از دو بار ابتلا به کرونا در زندان سرانجام روز ۱۸ دی جان باخت، در اعتصاب غذا هستند.
 
شکیلا منفرد، فعال مدنی و زندانی سیاسی‌ای که اکنون بیش از یک سال است در زندان قرچک ورامین محبوس است و خود با بیماری‌های متعددی دست‌وپنجه نرم می‌کند، یکی از این زندانیان اعتصابی است.
 
اشکان، برادر شکیلا که مقیم آمریکاست، در گفت‌وگو با رادیو فردا ضمن شرح جزئیاتی ناگفته از پرونده او و وضعیت وخیم سلامت خواهرش، از آزار و اذیت‌هایی می‌گوید که از سوی سازمان اطلاعات سپاه علیه او همچنان ادامه دارد.
 
به‌گفته اشکان منفرد، شکیلا و اعضای خانواده‌اش به‌شکل جدیدی از گروگان‌گیری در جمهوی اسلامی زیر فشار نهادهای امنیتی و به‌خصوص بازجوی پرونده‌اش قرار دارد.
 
برادر شکیلا می‌گوید پزشکان زندان در مورد او تشخیص بیماری ام‌اس داده‌اند، اما بازجوی پرونده در ادامه‌ آزارهای گذشته با اعمال نفوذ بر مقامات قضایی اجازه مرخصی برای پیگیری مسائل درمانی به شکیلا نمی‌دهد.
 
اشکان منفرد در این مصاحبه همچنین از اقدام به خودکشی شکیلا در زندان در زمانی خبر می‌دهد که مطلع می‌شود مأموران امنیتی پدرش را نیز احضار و تحت فشار قرار داده‌اند.
 شکیلا منفردشکیلا منفرد، متولد ۱۳۷۲، شهریور سال گذشته، هنگام خروج از خانه توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌های سازمان اطلاعات سپاه در تهران منتقل شد.
 او ابتدا در دادگاه انقلاب تهران به‌اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به مقدسات اسلام» به ۶ سال زندان و ۴ ماه کار اجباری در جهاد کشاورزی محکوم شد، اما این حکم از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تهران به ۴ سال و ۲ ماه زندان تبدیل شد.
+115
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  چه زن جوان و زیبایی باید هفت سال عمرش را بر باد دهند، بخاطر چی؟
  1
  37
  ‌سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.