لحظه دستگیری صدف کاباش به اتهام تشبیه اردوغان به «گاو» - ویدیوصدف کاباش، روزنامه‌نگار و مجری مشهور ترکیه پس از بیان یک ضرب‌المثل در انتقاد از رئیس جمهور این کشور در یک برنامه تلویزیونی بازداشت شد و قرار است محاکمه شود. 
 
این مجری مشهور در این برنامه از این ضرب‌المثل ترکی استفاده کرده بود که «گاو که به قصر رفت پادشاه نمی‌شود بلکه قصر را طویله می‌کند». 
 
بر اساس قانون ترکیه، توهین به رئیس جمهور این کشور بین یک تا چهار سال حبس دارد.
+140
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  انا بیطرف - فسا، ایران

  هر چند کار ناجوانمردانه ای هست اما تو ایران بود حتما عده ای احمق قطعه فطعه ش میکردن. کاش قدر چنین ادمهایی را بفهمنن
  13
  91
  ‌سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۵
  ۶۳
  نگاهی دیگر - وین، اتریش

  این که دستگیری نیست. دستگیری باید بدست فاطی کماندوها و برادران بسیجی با کتک و لگد وتوهین انجام بشه. این که چیزی نیست.
  15
  84
  ‌سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۶
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  تو کشور ما هم انتقاد که جای خود دارد اگر کسی به شاه پیشنهادی میکرد سر از شکنجه گاه ساواک در میاورد .
  140
  41
  ‌سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۶
  ۳۹
  rey kasravi - لندن ، انگلستان

  ترکیه هم‌از ایران بدتر و حقوق بشر و دموکراسی در حد صفر .حیف کشور تاریخی و زیبا و جذاب ترکیه که توش آزادی و دموکراسی نیست وگرنه جذابیت های ترکیه برابر همه اروپا هست که بدبختانه سیستم فاشیستیش چیزی شبیه سیستم آدم کش حاکم بر ایران هست .
  25
  55
  ‌سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۵
  ۴۵
  یه شب مهتاب - استکهلم ، سوئد

  فکر کنم گاو شکایت کرده از این بنده خدا .
  15
  80
  ‌سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۷
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  [::انا بیطرف - فسا، ایران::]. چرا زیاده روی می کنی، این همه تظاهرات توی ایران، و انتقاد های علنی توی مجلس و روزنامه های ایران انجام می شود به رئیس جمهور، مردم قطعه قطعه می شوند؟! حالا چون ترکیه بود می خوای رفو کنی؟! البته من از اوضاع ایران دفاع نمی کنم، ولی چشم بسته از اردوغان دفاع کردن نشانه ی ترک بودن است
  62
  17
  ‌سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۷
  ۳۸
  kakolzari - لندن، انگلستان

  تا تو باشی فرق گاو‌ رو با خر تشخیص بدی
  16
  84
  ‌سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۴
  ۴۲
  Momiji - توکیو، ژاپن

  جُرم حقیقت گویی دستگیریست !!؟ عجب !
  7
  33
  ‌سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۶
  ۵۴
  Ahoora Mazda - اکلند، نیوزلند
  ضدبشر - گراتس، اتریش یک اسم کاربری جدید سایبری ساندیس. همون فاطی و سروان و مسافر رزمجو. یک نفر بسیجی سایبری پشت اینهمه اسم کاربری جعلی. بعد بگید ساندیس خورا استعداد ندارن
  16
  17
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۲
  ۶۲
  Shangoolopatil - اسلو، نروژ
  [::ضدبشر - گراتس، اتریش::]. درود آقای ضد بشر شما این داستانها را از کجا پیدا میکنی‌ من زمان شا هنشاه آریا مهر در ایران زندگی‌ میکردم زمان خوبی‌ بود و این چیزی که شما نوشتی‌ ؟؟؟؟
  13
  9
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۶
  ۶۲
  Shangoolopatil - اسلو، نروژ
  [::ضدبشر - گراتس، اتریش::درود آقای ضد بشر شما این داستانها را از کجا پیدا میکنی‌ من زمان شا هنشاه آریا مهر در ایران زندگی‌ میکردم زمان خوبی‌ بود و این چیزی که شما نوشتی‌ ؟؟؟؟ امروز وقتی‌ دا اینترنت سرچ می‌کردم متوجه شدم که شما عکسهای خانوادگی شا هنشاه را تو این سا یت منتشر کردید قبلان نوشتید که وابسته به گروه خاصی‌ ندارید سوال من این هست که آیا شما از این طریق مخالف‌های جمهوری نجست را شناسایی می‌کنید ؟؟
  13
  5
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲
  ۱۰۵
  millionaire - منچستر، انگلستان
  [::Ahoora Mazda - اکلند، نیوزلند::]. چرا بجای نظر دادن درمورد مطلب ارائه شده یه ریز به کامنت این و اون میپری ، نظر خودتو بنویس فضولی تو کار دیگران نکن . نکنه گماشته ای ؟ حقوق میگیری ؟ تا بپری به نظر مخالفها ؟ برو یه کار شرافتمندانه برا خودت پیدا کن ، ول کن این دلقکبازیها رو
  5
  13
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  [::Shangoolopatil - اسلو، نروژ::]. گرامی , اگر بنده نه تنها عکس شاه بلکه هیچ عکس و مقاله ای تو هیچ جا منتشر نکردم. اگر مدرکی دارید ارایه کنید تا دوستان هم اطلاع داشته باشند. جهت اطلاع شما هم , بنده فقط طرفدار ازادی و دموکراسی هستم.بر علیه استبداد و دیکتاتوری شاه بودن به معنایه طرفداری از استبداد شیخ نیست .لطفا از زدن تهمت و افترا خودداری کنید. کار صحیح و برازنده ای نیست.
  1
  13
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۹
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  [::Ahoora Mazda - اکلند، نیوزلند::]. عزیز جان , اگر نقدی بر کامنت های بنده دارید بنویسید تا من و سایر دوستان استفاده کنیم.منظور از بودن من اینجا , اشنا شدن با نظرات مختلف دوستان و استفاده و یادگیری از انهاست . از زدن اتهام های واهی به اشخاص لطفا خودداری کنید . برازنده نیست.
  1
  8
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۴
  ۵۷
  ضدبشر - گراتس، اتریش
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. دوست گرامی , متاسفانه ما در صد سال اخیر امکان ابراز نظر و نقد نظرات مخالف را نداشتیم.همیشه یک چماقداری بالای سرمان بوده که حتی امکانات فکر کردن در امور سیاسی و مملکتی را از ما سلب کرده .دوستانی که منطقشان توهین و زدن تهمت است محصول میوه این درخت استبداد صد ساله هستند.نباید جدی شان گرفت.امیدوارم روزی کشوری بر اساس اصول دموکراسی و ازادی و برابری انسانی برای خود بر پا کنیم.
  1
  7
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۴
  ۵۴
  Ahoora Mazda - اکلند، نیوزلند
  ضد بشر و millionaire هردو آیدی متعلق به یک سایبری ساندیسی آدم فروش وطن فروش بی وجدان جیره خار خائن هست چون مسافر و فاطی بقیه آیدیها بد رقم خراب شده و زیر منفی سفید میشن
  8
  0
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۸
  ۶۲
  Shangoolopatil - اسلو، نروژ
  [::ضدبشر - گراتس، اتریش::]. سلام عزیزم شما با اسم عجیب و قریب که معنی ضد خودتون هم هست (ضد بشر) به دیگران تهمت می‌‌زنید و نظر میدید اما خودت طاقت شنیدش را نداری، اگر به نظر دیگران که اکثریت هستند احترام بگذارید مطمئا به شما هم احترام قائل خواهند شد ، روز خوبی‌ داشته باشید
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۳
  ۶۲
  Shangoolopatil - اسلو، نروژ
  [::ضدبشر - گراتس، اتریش::]. عزیزم شما از دیکتاتوری شا هنشاه فقید نوشتید ولی‌ من غیر از دلسوزی اون بزرگوار که راه پدرش رضا خان را دنبال میکرد ندیدم اگر مردم ایران حرفهای شاه را گوش میکردند ما آلان بازیچه دست سیاست مدارهای انگلیس پس فطرت نمیشدیم شما طوری از دیکتاتوری صحبت میکنی‌ که انگار در ایران نبودی .
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲
  ۴۷
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  خب مرض داشته به گاو توهین کنه، اردوخر خر است نه گاو
  1
  0
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹
  ۵۶
  انا بیطرف - فسا، ایران
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. ببخشید تو ایران کی جرات داره به رهبر بگه گاو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟. اونوقت تند روها زنده ش میذارن؟
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.