ناسزای جو بایدن به خبرنگار فاکس نیوز در پاسخ به یک سئوال اقتصادی

جو بایدن، رئیس‌ جمهوری ایالات متحده، روز دوشنبه در جریان یک گفتگو با خبرنگاران در کاخ سفید در پاسخ به سوال خبرنگار فاکس نیوز از عبارت توهین آمیز استفاده کرد.

ماجرا از آنجا شروع شد که وقتی جو بایدن از جلسه شورای رقابت بیرون آمد، پیتر دوسی، خبرنگار فاکس نیوز از او در خصوص تاثیر تورم بر انتخابات میان دوره‌ای آمریکا پرسید، اینکه آیا از نظر بایدن تورم می‌تواند بر انتخابات میان دوره‌ای آمریکا تاثیر منفی بگذارد.

بایدن پاسخ داد: «تورم بیشتر، این یک دارایی بزرگ است.» او در حالی که متوجه نبود میکروفنش هنوز روشن است افزود: «عجب احمق حرامزاده‌ای.»

قیمت‌ها در ایالات متحده در ماه دسامبر به شدت افزایش یافت و به بزرگترین افزایش سالانه تورم در نزدیک به چهار دهه اخیر تبدیل شد.

دوسی سپس به مجری فاکس نیوز گفت که در عرض یک ساعت پس از این توهین، جو بایدن با تلفن همراه دوسی تماس گرفت و گفته: «موضوع شخصی نیست، رفیق.»

کاخ سفید هنوز به درخواست‌ها برای اظهار نظر در این خصوص پاسخ نداده است.

بایدن که از یک سال پیش رئیس جمهور آمریکا شد، متعهد شده بود که در قبال هرگونه بی احترامی در میان اعضای دولتش موضع سختی اتخاذ کند.

بایدن در مراسم تحلیف اعضای دولت خود گفته بود: «اگر زمانی با من کار می‌کنید بشنوم که با همکار دیگری یا مخاطبی با بی‌احترامی رفتار می‌کنید، به شما قول می‌دهم که شما را در جا اخراج خواهم کرد...همه حق دارند که با نجابت و وقار با آنها رفتار شود.»

دونالد ترامپ، سلف بایدن، در گردهمایی‌ها و کنفرانس‌های خبری بارها به خبرنگاران حمله می‌کرد که باعث خوشحالی بسیاری از حامیانش میشد.

دوسی خبرنگار کاخ سفید شبکه خبری فاکس نیوز است، شبکه‌ای با گرایش محافظه‌کارانه که رویکردی انتقادی به ریاست جمهوری بایدن و دموکرات‌ها دارد.

دفتر آمار کار آمریکا علت افزایش کم سابقه نرخ تورم در این کشور را کاهش عرضه به دلیل تبعات همه‌گیری ویروس کرونا و افزایش تقاضا در پی کاهش محدودیت‌های اجتماعی گزارش کرده است. چنان که بیشترین سهم در افزایش نرخ تورم را رشد ۳۰ درصدی شاخص انرژی و ۵.۳ درصدی مواد غذایی داشته است.
+60
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  SydneyWater - سیدنی، استرالیا
  ناسرا گفته که گفته!! حضرت علی که نیست شمشیر برداره و طرف رو در جا نصف کنه بایدن هم آدمه باباااااا
  33
  46
  ‌سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
  ۳۷
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  [::SydneyWater - سیدنی، استرالیا::]. جناب 42 ساله این کامنت شما چه ربطی داشت؟ نکنه جنابعالی هم فحاش هستی؟
  4
  23
  ‌سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
  ۵۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  [::SydneyWater - سیدنی، استرالیا::]. #عبدالله بن عباس می‌گوید: روزی پیامبر ص فرمود: جبرئیل از سوی خداوند نزد من آمد و گفت خداوند بر تو سلام می کند و می فرماید:« به برادرت، علی، مژده بده که من هر کس را که او را دوست بدارد، عذاب نمی‌دهم و به هر کس که با او دشمنی کند، رحم نمی‌کنم.# فقط خواستم بگمت حواست باشه، چون یبار گفته کردی از همکاران هستی.
  35
  5
  ‌سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۷
  ۱۰۵
  Stone44 - سوئیس، سوییس
  خود فاکس نیوز که بدتر از بایدن نباشه بهتر نیست یک جفت لجن.
  22
  7
  ‌سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰
  ۵۲
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Stone44 - سوئیس، سوییس::]. [::SydneyWater - سیدنی، استرالیا::]. مشکل دبل استاندارد بودن دموکراتهای عزیز! حالا نمیخواد خونتون به جوش بیاد برای این شل مغز که شب و روز رو نمیفهمه.
  1
  6
  ‌سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.