زن هلندی بخاطر سلام هیتلری در روبروی آشویتس دستگیر شد

دویچه وله :یک گردشگر هلندی در برابر دروازه ورودی پیشین اردوگاه مرگ "آشویتس-بیرکنائو" سلام هیتلری داده است. این زن ۲۹ ساله پس از بازداشت تلاش کرد این کار خود را یک "شوخی بد" توضیح دهد.

اردوگاه مرگ آشویتس-بیرکنائو یادآور و نماد جنایات نازی‌های آلمان و قتل‌عام حدود شش میلیون یهودی از سراسر اروپا است

اردوگاه مرگ آشویتس-بیرکنائو یادآور جنایات نازی‌های آلمان و قتل‌عام حدود شش میلیون انسان است

پلیس لهستان در محوطه پیشین اردوگاه مرگ آشویتس-بیرکنائو یک گردشگر هلندی را بازداشت کرد. علت بازداشت این زن ۲۹ ساله، سلام هیتلری در مقابل دروازه ورودی این اردوگاه پیشین مرگ دوره نازی‌ها بوده است.

به گزارش خبرگزاری لهستان (PAP)، این زن در برابر دروازه‌ای که شعار نازی‌ها "کار آزاد می‌کند" بر آن نصب است، دست خود را به علامت سلام هیتلری بلند کرده است. دادستانی لهستان برای این زن هلندی جریمه نقدی تعیین کرد و او نیز جریمه را پذیرفته است.
عکاسی توسط همسر زن
بارتوش ایزدبسکی، سخنگوی پلیس منطقه گفته است، هنگامی که این زن سلام هیتلری داده و همسرش در حال عکاسی از او بوده است، نگهبانان اردوگاه او را بازداشت کرده‌اند. این زن تلاش کرده است کار خود را به عنوان یک "شوخی بد" توضیح دهد.

اردوگاه مرگ آشویتس-بیرکنائو یادآور و نماد جنایات نازی‌های آلمان و قتل‌عام حدود شش میلیون یهودی از سراسر اروپا است. میان سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵ در این اردوگاه یک میلیون یهودی و نیز ۱۰۰هزار انسان دیگر به قتل رسیدند.
+18
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.