۹ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق برای سارق گردن‌بند علی دایی

 بریده ویدیوی سرقت گردن‌بند علی داییسارق گردن‌بند علی دایی با شکایت این فوتبالیست سابق و شمار دیگری از مال‌باختگان در مجموع به ۹ سال حبس، ۱۴۸ ضربه شلاق و رد مال محکوم شد.

انتشار ویدیوی سرقت گردن‌بند علی دایی در خیابانی در تهران توسط دو سارق در اوایل ماه آبان سال گذشته بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشت.

در جریان این سرقت، دو سارق، گردن‌بندی طلای این فوتبالیست به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان را از گردن او قاپیدند.

بنا بر اعلام پلیس تهران تاکنون یکی از سارقان بازداشت و و همدست او از کشور متواری شده است.

به گزارش جام جم، متهم بازداشت‌شده که به ۲۰ مورد سرقت مشابه دیگر نیز اعتراف کرده از سوی دادگاه از بابت سرقت‌های مقرون به آزار به پنج سال و نیم حبس و ۷۴ ضربه شلاق و از باب مشارکت در قاپیدن گردن‌بند به تحمل سه سال و نیم حبس و ۷۴ ضربه شلاق و ردمال به علی‌دایی و بقیه شاکیان محکوم شده است.

بر اساس این گزارش، این سارق در جلسه دادگاه گفته است که اگر می‌دانسته صاحب گردن‌بند علی دایی است، این سرقت را مرتکب نمی‌شده است.

با وجود تقاضای بخشش از سوی سارق گردن‌بند، علی دایی حاضر به بخشش او نشده است.

صدور حکم شلاق در مورد متهمان جرایم مختلف در حالی در دادگاه‌های ایران صادر می‌شود که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی استفاده از مجازات‌های تحقیر‌آمیز و نافی حقوق انسانی مانند شلاق به‌ویژه در ملا عام را ممنوع کرده است.
+102
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  خاک بر سر ت، هی تبلیغ کمک به مردم و پول جمع کردن و سرمایه دارشدن. چندین پاساژ داری، مولتی میلیاردر شدی از چاپیدن همین مردم بیچاره، حالا یک جوان نادان، فقیر و در بدر یک حلبی از گردنت وا کرده است، به دماغ مغرور بر خورد؟ نبخشیدی اورا؟ یکسال است اون بیچاره توی زندان است، حالا نه سال؟! شلاق هم؟!، مغز همان مغز است، یارب مباد که گدا معتبر شود.
  133
  56
  دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۳
  ۴۲
  RitaLondon - لندن، انگلستان

  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. شما نوشته هاتون نسنجیده و از نادانی هست. اگر ایشان میخواستن ببخشن و از خود گذشتگی نشان میدادن با این کار باعث میشه که همه دزدها همین کار را انجام بدن و یه قهرمان انها را میبخشه حالا میخواد ورزشکار باشه یا هنرپیشه یا هر کس دیگه . ایشان خیلی کار خوبی انجام دادن تا درس عبرتی بشه برای دیگران . شما هم بهتر هست که رو عقلتان بیشتر کار کنید .چه مملکتی شده وقتی مجازات میخوان بکنن میگید ببخشید وقتی میخوان ببخشن میگید حقش بود که مجازات میشد.
  11
  38
  دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۱
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::RitaLondon - لندن، انگلستان::]. تو که روی »عقل » ات کار کرده ای، و نوشته هایت از روی سنجیدگی است( به قول خودت )، و در لندن هم زندگی می کنی، لابد باید کمی تفاوت قوه قضائیه در ایران و لندن را بررسی می کردی تا از آنچه که خودت را » دانا« می دانی در بیایی( بخوان طویله ی پر از کود حیوانی)! کیف کردی؟! سنجیده این است که به عقل و دانایی دیگران توهین کنی و مدرک خودرا پنهان کنی؟! من به »علی دایی« همیشه به عنوان یک اسطوره ی فوتبال ایران نگاه می کردم، ولی پس از این حکم دادگاه در حق آن جوان فقیر نگون‌بخت، اورا فردی مضحک، احمق و نادان مانند تو می دانم
  8
  1
  ‌سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۹
  ۴۵
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. دوست عزیز می دونستی دختر علی دایی پس از این حادثه دچار افسردگی شده به دلیل اینکه هر کسی مخصوصا دختر بچه ها که بابایی هستند قوی ترین شخص جهان در نظرشان پدرشان است .علی دایی میگه این شخص مرا در مقابل نورا دخترم به زمین زد و این صحنه تا آخر عمر در ذهن و حافظه دخترم حک شده است .یک ر.ز که در مقابل فرزندت تو خیابان کتک بخوری حق را به اون قاضی خواهی داد
  3
  5
  ‌سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۷
  ۳۵
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. من فیلم را دیدم، زمین هم نیافتاد، البته دخترش با او نبود، و دخترش هم الان در لندن دنبال زندگی لوکس خودش و ساختن آینده اش می باشد. بگذریم، ان جوان فقیر زن و بچه ندارد، یکسال است در بد ترین شرایط زندان سپری کرده است، اگر دزد شده است، بخاطر فقر است، فقری که مولتی سرمایه دارانی مانند علی دایی ایجاد کرده اند، کینه ی شتری آنها به مردم ایران را از همین حادثه ی ناچیز و ان حکم سنگین می توان دریافت، علی دایی شریک یک جنایت بی شرمانه شده است. بچه های بیگناه این جوان ممکن است کلیه های خود را بفروشند تا مخارج خود را تامین کنند، ولی دختر علی دایی خدای نکرده یک خاطره بد »از گردنبندی« که دزدیده شد دارد! تف بر این زندگی
  6
  1
  ‌سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۶
  ۴۵
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی
  آزادی خان پس فیلم کاملشو ندیدی که علی دایی میره پلیس فتا میگه من به خاطر نورا دخترم درگیر نشدم
  2
  3
  ‌چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.