دستگیری مدیرعامل منطقه آزاد چابهار توسط سازمان اطلاعات سپاه

 عبدالرحیم کردی، مدیرعامل بازداشت شده منطقه آزاد چابهاررادیو فردا :خبرگزاری‌های ایران روز یکشنبه سوم بهمن گزارش دادند عبدالرحیم کردی، مدیرعامل منطقه آزاد چابهار، «با قید فوریت» توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شده است.

در این گزارش‌ها اتهام مشخصی برای بازداشت مدیرعامل این منطقه آزاد اعلام نشده، اما بر اساس اطلاعیه روابط عمومی سازمان اطلاعات سپاه سیستان‌وبلوچستان، این اقدام «در پی گزارشات متعدد واصله از سوی شهروندان سیستان‌وبلوچستان» و «رسیدگی به پرونده شکایات و تخلفات احتمالی مدیرعامل» صورت گرفته است.

سازمان اطلاعات سپاه می‌گوید «پس از بررسی و کارشناسی از پرونده‌های موجود در سازمان منطقه آزاد چابهار، وجود برخی تخلفات عمده و کلان تشخیص داده شد» که «با دستور و ورود جدی دادستان جهادی و انقلابی» مرکز سیستان‌وبلوچستان، «مدیرعامل منطقه آزاد چابهار احضار و هم اکنون در بازداشت موقت است».

آقای کردی ۱۲ آذر سال ۹۷ و توسط هیات وزیران حسن روحانی به عنوان مدیرعامل منطقه آزاد چابهار منصوب شده بود.

طی سال‌های گذشته، پرونده اختلاس و زمین‌خواری در منطقه آزاد چابهار مطرح بوده و اواخر آبان سال ۱۳۹۴ محمد مرزیه ـ دادستان عمومی و انقلاب وقت زاهدان ـ از دستگیری قائم مقام منطقه آزاد چابهار و چهار نفر از عوامل مرتبط با پرونده اختلاس و زمین‌خواری در این منطقه خبر داده بود.
+35
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.